Yeni eğitim paketi


E-öğrenme alanında faaliyet gösteren Enocta, gişe çalışanlarının ihtiyaç duydukları temel İngilizce sözcük ve kalıpları, English for Banking eğitim paketinde topladı. Eğitimler, bankacılık sektöründe en çok kullanılan, uluslararası düzeyde standartlaşmış kalıpları kolaylıkla öğrenmeyi sağlıyor. Enocta Genel Müdürü Tijen Armağan, “İngilizce bilen, dile ve teknoloji jargonuna hakim çalışanlar, bankaların rekabet avantajı kazanmasında, stratejik iş hedeflerini gerçekleştirmesinde önemli rol oynuyor” diyor.

[email protected]

yeni-egitim-paketi-2İSTANBUL PM SUMMIT 2015
Bu yıl 2-3 Ekim 2015 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan 6. Proje Yönetim Zirvesi, yurtiçinden ve yurtdışından gelen, alanında uzman yüzlerce proje yönetim profesyonelini ve akademisyeni ağırlayacak. Her yıl dönemin beklenti ve trendlerine uygun bir temayı konu alan Proje Yönetim Zirvesi, bu yıl “Proje Yönetiminde Yeni Trendler” temasıyla katılımcıların karşısına çıkacak. Zirvede, iki gün boyunca proje yönetimindeki yeni trendler görsel sunumlar, paneller ve çalıştaylar şeklinde işlenecek.

yeni-egitim-paketi-3STEVE BLANK İSTANBUL’A GELİYOR
Silikon Vadisi’nin en etkili girişimcilerinden Steve Blank, Türkiye’deki girişimcilere ilham verecek özel konuşmacılardan biri olarak 3-5 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan Etohum Startup İstanbul’un konuğu olacak. Stanford, Berkeley ve Columbia gibi dünyanın en büyük üniversitelerinin de aralarında bulunduğu 100’ü aşkın okulda ders kitabı olarak okutulan üç kitabıyla yeni nesil girişimcilere ilham olan Blank, ayrıca 100 farklı girişimin kıyasıya yarışacağı Start Up İstanbul Challenge finallerinin jürisinde yer alacak.

“HEMEN AL” PROJESİ
GittiGidiyor, mobil e-ticarette bir yeniliğe daha imza attı. GittiGidiyor’un yeni projesiyle hem üyeler hem misafir kullanıcılar Instagram’da “hemen al” ve kullanıcı adı/eposta adreslerini yazarak o ürünü GittiGidiyor üzerinden satın alabilecek. Mobil üzerinden hızlı ve güvenilir bir alışveriş imkanı sunan bu işlem sonrasında, kullanıcılara otomatik olarak yönlendirilen e-posta üzerinden Instagram’da başlatılan satın alma işlemi tamamlanacak.

yeni-egitim-paketi-4MAIL BOX’DAN FASTPAY KAMPANYASI
Gurme ev yemekleri zinciri Meal Box, FastPay ile bir işbirliğine imza attı. Meal Box’ın web ve mobil sitesinden FastPay ile yapılan ödemelerde, kullanıcılara yüzde 30 indirim yapılıyor. 1 Temmuz’da başlayan kampanya, 1 Ekim’e kadar devam edecek. Kampanyayla ilgili açıklama yapan Meal Box Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Murat Demirhan, “Bu işbirliğiyle kullanıcılarımız yüzde 30 gibi ciddi bir avantaj kazanmanın yanında, kart bilgilerini dahi girmeden FastPay uygulamasıyla hızlı ödeme kolaylığı da yaşayacak” dedi.

DİJİTAL HARİTA REKABETİ
Mobil cihazların kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte dijital ortamda yapılan aramaların sayısı artıyor. Bu aramaların başında ise yol tarifleri geliyor. Bu da Apple, Google, Yandex ve Bing gibi şirketleri büyük bir rekabete sokuyor. Bu rekabet, Türkiye’ye de yansıyor. Fakat şirketler için Türkiye’de en büyük sorun, sıklıkla değişen sokak ve cadde isimleri. Bu sorunlar nedeniyle şirketler, güncelleme sorunları yaşıyor.

yeni-egitim-paketi-5FIT SOLUTIONS, ENDEAVOR GİRİŞİMCİSİ OLDU
Endeavor, 59’uncu Uluslararası Seçim Paneli’ni Amman, Ürdün’de düzenledi. Tüm dünyadan 15 şirketin Endeavor Girişimcisi unvanı aldığı organizasyonda, bu unvanı alan şirketlerden biri de Türkiye’deki e-fatura, e-defter, e-arşiv, e-bilet, e-imza, KEP ve e-mutabakat gibi uygulamalarla e-dönüşüm süreçlerinin önde gelen şirketi olan FIT Solutions oldu. FIT Solutions’ın kurucu ortağı ve CEO’su Ahmet Bilgen, “Dünyadaki teknoloji trendlerini takip eden, çevreci çözümler üreten Endeavor girişimcisi bir şirket olarak güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz” dedi.

yeni-egitim-paketi-6REZERVASYONU KOLAYLAŞTIRIYOR
Rezervin, kullanıcılara Türkiye’nin en iyi restoranlarına anında rezervasyon yapma imkanı sağlıyor. App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirilebilen Rezervin, hem dışarıda yemek yemeyi sevenlerin hayatını kolaylaştırıyor hem rezervasyon için harcanan zamanı en aza indiriyor. Doğuş Müşteri Sistemleri tarafından geliştirilen Rezervin, müşterilerine seçtikleri restoran hakkında detaylı bilgi, yer uygunluk durumu, rezervasyon iptali, rezervasyon teyidi ve hatırlatma uyarıları gibi birçok faydayı da anlık olarak bir arada sunuyor.

yeni-egitim-paketi-7GETİR FAALİYETE GEÇTİ
Nazım Salur’un yeni girişimi Getir, faaliyete geçti. “Getir de getirelim” sloganıyla hizmet veren uygulama, BiTaksi’den tamamen ayrı bir ekip tarafından geliştirildi. Yiyecek, içecek, bebek, kişisel bakım ve ev bakımı olmak üzere 5 kategoride 200 farklı ürün bulunduran uygulama üzerinden verilen siparişler, harita üzerinden takip edilebiliyor.

ULAŞIMA MOBİL DOKUNUŞ
Şehir içi toplu taşıma sistemlerinde, bilet, jeton ve kartların yerine mobil cihazların kullanılmasını sağlayan Xerox Seamless çözümü, Yakın Alan İletişimi (NFC) teknolojisini yeni bir boyuta taşıyor. Belediyeler ve özel ulaşım hatlarının Xerox Seamless ile yapılacak bir seyahate imkan vermek için yapmaları gereken şey ise Xerox tarafından temin edilen NFC aparatlarını, duraklara, istasyon girişlerine, turnikelere veya ulaşım araçlarının içine yerleştirmek olacak.

yeni-egitim-paketi-8BANKACILIKTA DİJİTALLEŞME
Bain&Company tarafından hazırlanan “Daha ileri, Daha hızlı: Bireysel Bankacılıkta Dijital Uzmanlaşma” başlıklı çalışmada, bankacılık sektörünün geçirmekte olduğu evrim mercek altına alındı. Çalışma, hızla gelişen dijital teknolojilerin, geleneksel iş yapış biçimlerine tümüyle bağlı kalan bankacılık sektörünü zorlamaya başladığını ortaya koyuyor. Dijital gelişime adapte olamayan bankaların, uzun vadede ayakta kalabilmelerinin ve pazar paylarını koruyabilmelerinin zor olduğuna dikkat çekiliyor.

GBA’DAN 70 BİN EURO’LUK YATIRIM
Galata İş Melekleri yatırımcıları Melih Ödemiş, Ahu Serter ve Arif Akdağ, tatil anlayışını değiştirme hedefiyle yola çıkan Yunanistan merkezli, San Francisco çıkışlı Dopios adlı girişime 70 bin Euro’luk yatırım yaptı. GBA Başkanı Emre Kurttepeli, “Avrupa merkezli bir girişime yaptığımız dördüncü yatırım olma özelliğini taşıyan bu yatırımda, Dopios’un Türkiye’de sağlam adımlarla piyasa hâkimiyeti kazanması ve turizm sektöründe sürdürülebilir bir başarı yakalaması için desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.