Modanisa ilk mağazasını açtı


Modanisa, ilk “deneyim mağazası’nı açtı. “Mağazadan Beğen, İnternetten Evine Gelsin” sloganıyla hayata geçen mağazanın açılışına Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe ve Modanisa yatırımcılarından melek yatırımcı Hasan Aslanoba katıldı. Modanisa.com’un Ümraniye’de açılan mağazasında, sitede en beğenilen, en çok satan yeni sezon ürünler deneme amaçlı sergileniyor. Mağazada müşterinin beğendiği ürün aynı gün evine kargolanıyor, stoku olan ürünler direkt mağazadan da satın alınabiliyor.

[email protected]

modanisa-ilk-magazasini-acti-2BEBEKLER İÇİN ORGANİK ÜRÜNLER
Organickid, çocuklar için özel olarak hazırlanan organik şampuan Linea Mamma Baby’yi Türkiye’ye getirdi. İtalya’da üretilen şampuanlar, bebek sağlığı için organik olarak yetiştirilen sebzelerden yapılıyor, yapay renklendirici ve sülfat gibi zararlı maddeler içermiyor. Linea Mamma Baby serisinde doğal bebek sabunu, banyo köpüğü, bebek saç ve vücut şampuanı, bebek badem yağı, yetişkin saç ve vücut şampuanı, yetişkin vücut losyonu ve anne deodorant ürünleri de yer alıyor.

modanisa-ilk-magazasini-acti-3EN ÇOK NEYİ ARADIK?
Yellow Pages, 2015’in ilk 6 ayında kullanıcıların en fazla nereleri aradığını sıraladı. Yılın ilk yarısındaki aramalarda en fazla artış yüzde 142 oranıyla Çin mutfağı restoranlarında yaşandı. Bu aramayı yüzde 139’luk artışla güneş enerji sistemi şirketleri izledi. Araştırmaya göre kullanıcılar, yaygınlaşan mobil cihazlarla birlikte gidecekleri yeri dijital ortamlardan arıyor. Yıl boyunca devlet dairelerinden eğlence mekanlarına kadar birçok yer internet üzerinden araştırılıyor. Her 2 kişiden 1’i aradığı yere aynı gün içerisinde gidiyor.

SANTANDER VE MONITISE İŞBİRLİĞİ
Santander ile Monitise, finansal teknoloji alanındaki girişimleri bulup büyümelerine destek vermek amacıyla kuracakları yarı yarıya ortaklıklarını açıkladı. Şirketler bu ortaklığı 2015 yılı içerisinde hayata geçirecek. Ortaklık kapsamında finanse edilen şirketler, Santander’in genişletilmiş dijital hizmetlerinden ve her iki ortağın danışmanlığından yararlanacak. Ayrıca şirketler, Monitise’ın yeni bulut tabanlı platformuna erişim hakkı elde edecek.

modanisa-ilk-magazasini-acti-4“GİZLİ FİYATLAR”
Hotels.com, müşterilerinin daha uygun fiyatlarla otel rezervasyonu yapmalarına olanak sağlayan yeni programı Gizli Fiyatlar’ı tanıttı. Gizli Fiyatlar’da program katılımcılarını, karşılaştırma sitelerinde yer almayan, avantajlı otel fiyatları bekliyor. Dünyanın en gözde destinasyonlarındaki otellerle pazarlık yapılarak belirlenen fiyatlar ve sadece üyelerin yararlanabileceği özel fırsatlar sunuluyor.

İNŞAAT SEKTÖRÜNE MOBİL ÇÖZÜMLER
İnşaat sektörü, mimari maketlerin üretimine her yıl 2 milyon TL’den fazla para harcıyor. Buradan yola çıkarak kurulan Pandora, bu durumu fırsata çevirmeyi hedefliyor. Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik teknolojilerini kullanarak otomotiv, mimari, inşaat, endüstriyel tasarım gibi birçok alanda kullanılabilen mobil ve tablet uygulamaları geliştiriyor. Böylece hem maket örneklerinin taşınabilmesi hem zaman ve maliyet tasarrufu sağlanıyor.

modanisa-ilk-magazasini-acti-5NUTANIX TÜRKİYE OFİSİNİ AÇTI
Nutanix, Türkiye ofisini faaliyete geçirerek ülke pazarına adımını attı. Şirket, sunucu ve depolama kaynaklarını yalnızca 30 ila 60 dakikalık bir süre içerisinde kurulabilen tek bir platformda birleştirerek veri merkezi altyapılarının yönetimini basitleştiriyor. Şirket, IDC’nin verilerine göre dünya hiper-bütünleşik sistemler pazarında yüzde 52 pazar payıyla lider durumda. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Nutanix Türkiye Ülke Müdürü Mehmet Tarımcı, “Türkiye, yeni teknolojileri benimseme hızıyla büyük bir potansiyel vaat ediyor. Bu potansiyel bizi Türkiye’ye yatırım yapmaya iten ana etmen oldu” diye konuştu.

modanisa-ilk-magazasini-acti-6KABLOSUZ ŞARJ HİZMETİ
Emirates Havayolu, Dubai Havalimanı A, B ve C terminallerindeki First Class ve Business Class dinlenme salonlarında, akıllı telefonlar için kablosuz şarj hizmeti sunmaya başladı. Emirates Havalimanı Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Muhammed Mattar, bu yeni hizmetle ilgili, “Bizim amacımız müşterilerimiz için daha rahat, sorunsuz ve kesintisiz bir seyahat deneyimi sunmak. Mobil cihazlar artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası, Emirates’in ücretsiz Wi-Fi ve kablosuz şarj hizmetinin geleceğin seyahat deneyim standardı olacağını görebiliyoruz” dedi.

modanisa-ilk-magazasini-acti-7STARTERSHUB GİRİŞİMCİLERE DESTEK OLACAK
MV Holding, Gedik Yatırım, Netmarble Türkiye ve Bahçeşehir Üniversitesi, Türkiye ve çevre ülkelerde girişimcilik ekosistemini geliştirmek üzere StartersHub’ı hayata geçiriyor. Başlangıç sermayesi 22 milyon TL yatırım ortaklığıyla kurulan oluşum, finans teknolojileri, oyun, yaşam bilimleri, nesnelerin interneti ve büyük veri alanlarındaki programları stratejik ortaklıklarla sürdürecek. Fikir aşamasındaki projeler için girişimcilere başlangıç seviyesi olarak 15 bin, sonraki aşamalardaysa 250 bin dolara kadar fonlama sağlanacak.

SOFTWARE VE ARVATO GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ
Kurumsal uygulama entegrasyonuna yönelik yenilikçi çözümler geliştirmek amacıyla Arvato Systems ile işbirliğine imza atan Software AG, yeni iş ortaklığıyla birden fazla işletim sisteminin desteklediği bir platform üzerinden sunulan kişiselleştirilmiş müşteri hizmetleriyle alışveriş deneyimini geliştirmeyi amaçlıyor. Ortak geliştirilen çözüm, Software AG’nin Dijital Dönüşüm Platformu başta olmak üzere, Arvato’nun Sipariş Yönetimi Sistemi’ni ve aroma® altyapısını temel alıyor.

modanisa-ilk-magazasini-acti-8KAPGEL’E 500 BİN DOLARLIK YATIRIM
2014 Nisan ayında Çetin Öztoprak tarafından, Nizameddin Ordulu ve Kaan Karamancı kurucu ortaklığında kurulan ve Sadok Kohen’den melek yatırım desteği alan KapGel’e, 500 bin dolarlık yatırım geldi. Yatırımı yapan Hasan Aslanoba, KapGel’in yüzde 25 ortağı oldu. Şu anda İstanbul bölgesinde belirli ilçelerde yaklaşık 500 dükkan ve 5 bin ürün seçeneğiyle hizmet veren KapGel, önce tüm İstanbul’a, sonrasında da tüm Türkiye’ye hizmet vermeyi hedefliyor.

SAĞLIK VERİLERİ DEPOLANIYOR
IBM ile Apple, tıp araştırmacılarının hızlı ve kolay sonuç elde edebilmelerini sağlayacak bir işbirliğine imza attı. Böylece bulut sisteminde sağlık verilerinin yeniden tanımlanması ve depolanması sağlanmış olacak. Sağlıkla ilgili uygulama geliştiricileri ve tıp araştırmacıları, bu verilerden bugüne kadar görülmemiş bir kapsamda yararlanabilecek.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.