İtünova’da bayrak değişimi


İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi’nin yeni genel müdürü Ekrem Özcan oldu. Özcan, yeni süreçle ilgili şunları söyledi: “Geçen 6 yıl boyunca Sayın Dr. Ercan Çitil, İTÜNOVA TTO’nun proje hacminin büyümesine ve ülkemizde gelişen teknoloji transferine büyük katkılarda bulunarak öncülük etti. Biz de devraldığımız bayrakla 2020’ye hedef büyüterek girdik. Toplam hacmimizi 1 milyar TL’nin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.”

SOSYALGIRISIMCILIKAGI.ORG AÇILDI
Sosyal girişimlerin kamu ve özel sektör kuruluşlarıyla olan iş birliklerini çoğaltmak amacıyla kurulan Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı’nın dijital platformu sosyalgirisimcilikagi.org açıldı. Farklı şehirlerdeki sosyal girişimcilerin ve bu alana destek veren kuruluşların tanışıp iş birliği oluşturması amacıyla kurulan dijital platform, ekosistemdeki tüm aktörleri ve sosyal girişimcileri dahil olmaya davet ediyor.

“DÜNYADA İLK 5’E GİRECEĞİZ”
Enuygun.com CEO’su Çağlar Erol, 2019 yılını değerlendirdiği ve gelecek hedeflerini paylaştığı bir basın toplantısı düzenledi. 2028 yılında dünyanın en büyük 5 seyahat sitesinden biri olmayı hedeflediklerini söyleyen Erol, bu yıl otel ve otobüs kategorilerinde 10 kat büyüme, uçak bileti tarafında ise 7,5 milyon adetin üzerinde bir satış beklediklerini anlattı. Global markaları Wingie’yle ise gelecek yıl yüzde 400 büyüme planladıklarını belirtti.

KWORKS’20 İÇİN SON BAŞVURU 15 MART
KWORKS’20 Hızlandırma Programı için son başvuru tarihi 15 Mart olarak açıklandı. 6-8 girişimin seçileceği belirtilen programda, dijital dönüşümü hızlandıran web / mobil app, B2B, SaaS girişimlerinin ticarileşme sürecine hazır, kullanıcı ya da ciro KPI’ları oluşmuş ve hem teknik hem iş geliştirme yönü kusursuz bir ekibe sahip olması tercih ediliyor.

MICROSOFT’TAN SAĞLIK GİRİŞİMİ
Microsoft, “İyilik için Yapay Zeka” programı altında yeni bir girişim başlattığını duyurdu. İlk 5 yıl için 40 milyon dolarlık destekle hayata geçirilen Sağlık için Yapay Zeka girişimi, sağlık alanındaki araştırmacıları, STK’ları ve sağlık kurumlarını yapay zeka çözümleri ve para yardımıyla güçlendirecek. Girişimle günümüzde insanlığın maruz kaldığı ve acil çözüm bekleyen sağlık sorunlarının hızla çözülmesi hedefleniyor.

İHRACATTA KATMA DEĞER HEDEFİ
Türkiye’nin katma değerli ihracatının artırılması amacıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yürütülen İnoSuitİnovasyon Odaklı Mentorluk Programı, 2020 yılında bilgilendirme seminerleri turuna İzmir’den başladı. “İnoSuit Tecrübeleri ile İnovasyonun Stratejik Yönetimi” etkinliğinde konuşan EİB Koordinatör Başkan Yardımcısı Birol Celep, inovasyon kültürünün KOBİ’lerde kurumsal kimliğe dönüştürülmesini amaçladıklarını söyledi.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.