Yaratıcı girişimcilik programı


British Council’in Kalkınma Ajansları iş birliğiyle düzenlediği Nesta Yaratıcı Girişimcilik Programı, ekim ve kasım aylarında düzenlenecek. Nesta akreditasyonuna sahip yaratıcı girişimcilik eğitmeni Colum Lowe tarafından verilecek olan eğitimlere, yerel konuklar ve alanında uzman kişiler de katılacak. Program Ankara’da 4-6 Ekim, İstanbul’da ise 13-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

15 MİLYON TL’LİK YATIRIM HAMLESİ
Omnichannel pazarlama otomasyonu platformu Related Digital, hizmet verdiği kurumların tüketicilere farklı kanallar üzerinden en iyi deneyimi sunabilmesini sağlamak için kendi teknoloji altyapısına yaptığı yatırımları yüzde 150 artırdı. Güncel yatırımlarla birlikte Related Digital’ın teknolojik altyapıya yaptığı yatırım, beş yıllık planda 15 milyon TL’ye ulaştı. Related Digital’ın sunucu altyapıları, Microsoft Azure teknolojisiyle güncellenirken, ağ üzerinde bulunan yedek sayısı üç katına çıkarıldı.

FACEBOOK WATCH PARTY’Yİ BAŞLATTI
Facebook, bir süredir test ettiği ve Facebook gruplarındaki insanların hep birlikte gerçek zamanlı olarak video izlemelerine olanak sağlayan özelliği Watch Party’yi başlattığını duyurdu. Artık bir Watch Party başlatıldığında katılımcılar canlı ya da önceden kaydedilmiş bir videoyu izlerken aynı zamanda yeni bağlantılar kurabilecek, sohbet başlatabilecek, kısacası birbirleriyle iletişim de kurabilecek.

PEERSPACE YATIRIM ALDI
2013 yılında Rony Chammas ve Matt Bendett tarafından hayata geçirilen rezervasyon platformu Peerspace, Foundation Capital ve Red Bridge Partners’ın katılımıyla Alphabet’in kolu olan GV liderliğindeki Seri B yatırım turunda 16 milyon dolar yatırım aldı. Bu yatırımdan önce de 19 milyon dolar yatırım alan Peerspace, bu yatırımlarla büyümesini hızlandırmayı hedefliyor.

PEAK GAMES’İN REKLAM FİLMLERİ YAYINDA
ABD pazarının en çok gelir elde eden 10 oyunu arasında yer alan Toon Blast’ın ABD’deki kullanıcıları hedefleyen reklam filmleri serisi yayına girdi. Ünlü oyuncu Ryan Reynolds’ın rol aldığı, ödüllü yönetmen Tom Kuntz’un yönettiği seride, Toon Blast oyununu konu alan 9 film bulunuyor. Peak Games Strateji Direktörü Ömer İnönü, dijital platformlarda yayınlanan reklam filmlerinin performans pazarlama alanında bir ilk olduğunu söyledi.

ZEMİN İSTANBUL AÇILIYOR
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ilk olarak Başakşehir’de hayata geçirdiği Living Lab-Yaşam Merkezi projesi, “Zemin İstanbul” adıyla İstanbul geneline yayılıyor. Fikir sahibi girişimcilere teknolojik ekipman ve laboratuvar imkanı sunacak olan kuluçka merkezi, 15 Ağustos’ta Şişhane Metro tünelinde açılıyor.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.