Cihaz Parkuru’nu devreye aldı


Netaş, tüm sektörlerdeki yazılım geliştiriciler için sunduğu test hizmetlerinin kapsamını artırarak mobil uygulamaların farklı cihazlarda test edilmesini sağlayan Cihaz Parkuru’nu (Device Farm) devreye aldı. Farklı platformlarda geliştirilen her tür mobil ve internet uygulamasının mümkün olan en yüksek sayıda cihaz üzerinde performans testlerini gerçekleştiren Netaş Test Merkezi, uygulamaların sistem ve güvenlik açıklarını da tespit ediyor.

YILDA 400 TL TASARRUF SAĞLADI
5 bin üyesine yılda 12 milyon TL’ye varan indirimler sunan GastroClub, 6 ilde 700’den fazla restoran ve kafede avantaj sağlıyor. 2017 yılında üyelerine yılda ortalama 400 TL tasarruf sağlayan uygulamanın, yılda 5 bin TL’den fazla tasarruf yapan üyeleri de var. Üyelerine tasarruf ve avantajlar sunarken yeme içme sektöründeki işletmelere de yeni ve sadık müşteriler kazandıran GastroClub’ın, Türk Telekom, Diners Club International, Denizbank, Odeabank, Alternatif Bank ve Coca-Cola gibi şirketlerle iş ortaklıkları da bulunuyor.

KONAKLAMA SERVİSLERİNE YERLİ RAKİP
Haziran ayında kullanıma açılan yerli kiralama sitesi TatildeKirala.com, global alternatif konaklama servislerine rakip oluyor. Girişimin kurucusu Ruşen Mat, konuyla ilgili şöyle konuşuyor: “Öncelikle Türk sermayesi ve çalışanlarıyla geliştirilmiş yerli bir yazılım altyapısı oluşturarak yola çıktık. Henüz kuruluş aşamasında Sintek Madencilik’in yönetim kurulu başkanı Onur Atakay’dan 4 milyon TL değerlemeyle yatırım aldık. Orta vadede, Avrupa ve Asya’da ev turizmi alanında ilk 3 şirketten biri olmak istiyoruz.”

FAZLA GIDA’YA YENİ YATIRIM
Satılamayan gıdaların çöpe atılması yerine çevresel ve sosyal açıdan sorumlu şekilde değerlendirilmesine yardım eden Fazla Gıda, Galata Business Angels’tan 60 bin Euro’luk yatırım desteği aldı. GBA üyelerinden Ahu Serter, Yılmaz Yıldız, Uğur Şeker ve Ömer Akarca’nın yatırım yaptığı Fazla Gıda, GBA’ın bu yılki 4’üncü ve toplamdaki 32’nci yatırımı oldu.

ALİBABA BULUT BAŞLANGIÇ YARIŞMASI
Alibaba’nın her yıl Alibaba Cloud 3’üncü MEA Başlangıç Yarışması, 8 Ağustos’ta Kolektif House’ta olacak. Bu yıl, Hangzhou’daki dünya finalinde yarışmak için kısa listede olmak üzere 2 tur şehir savaşına sahip olacak. İstanbul’daki birinci turdan sonra ikinci tur, 17 Eylül’de NanJing’de, final turu ise kasım ayında Hangzhou’da olacak.

354 MİKRO MARKETE ULAŞACAK
Rofoods Mikro Market, 2016’dan bu yana kasiyersiz market teknolojisi üzerinde çalışıyor. Girişim temmuz ayında açtığı mikro market sayısını 5’e yükselterek 3 bin 200 beyaz yakaya ulaştı. 2018 sonunda toplamda 44 noktaya 32 bin beyaz yakaya ulaşmayı hedeflediklerini belirten Rofoods Kurucu Ortağı ve CEO’su Güven Hanege, 3 yılda 354 mikro markete ulaşmayı planladıklarını açıklıyor.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.