BBVA Momentum girişimleri belirlendi


Garanti Bankası’nın Impact Hub Istanbul iş birliğiyle gerçekleştirdiği BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Destek Programı’na katılmaya hak kazanan girişimler belirlendi. Buna göre Önemsiyoruz, Minorpreneurs, Tarlamvar, 3Dörtgen, Tolkido, Joon, GeneOn Biyoteknoloji, Haus Freeze Dry, Biryudumkitap ve Engelsiz Çeviri olmak üzere 10 girişim, 5 programa dahil olacak.

OKUL SEZONU BAŞLIYOR
Türkiye’nin ilk niş bebek, çocuk ve anne e-ticaret platformu Keyif Bebesi, Acarkent’teki ilk mağazası ve online sitesinde okul koleksiyonunu sunuyor. Skip Hop, Tyrrell Katz, Stephen Joseph ve A Little Lovely Company gibi markaların çantalarının yanı sıra kalem kutusu, beslenme çantası, atıştırma kutusu, suluk gibi ek ürünler de mağaza ve internet sitesinde satışa sunuluyor.

WORKUP’IN 3’ÜNCÜ DÖNEMİ BAŞLADI
Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup girişimcilik programında üçüncü dönem başladı. Programda bu yıl, Compocket, Catch, Doktorderki, Epiqur, Hangiüniversitehangibölüm, Heryerdepilates, HesApp, LeadOnly, Onboardio, StartupHR, Userguiding, Zebrapos olmak üzere 12 girişim yer alacak.

GARAJ SEPETİ ARABA.COM’U SATIN ALDI
Garaj Sepeti, üçüncü satın almasını gerçekleştirdi. Araba.com’u satın alan Garaj Sepeti’nin CEO’su Mehmet Çelikol, araba.com’u bünyelerine katmalarıyla beraber Garaj Sepeti’nin internetin en büyük dijital otomotiv şirketi haline geldiğini söyledi. Araç sahipleri, otomotiv ekosistemindeki KOBİ’ler ve kurumlara sundukları dijital dönüşüm ürünlerinin büyük ilgi gördüğünü de sözlerine ekledi.

MYNET HİSSELERİNİ GERİ ALDI
Mynet’in kurucusu Emre Kurttepeli, Mynet’in yatırımcısı olan Tiger Global’in sahip olduğu hisseleri satın alarak şirketin tüm hisselerinin sahibi oldu. Bu işlem öncesinde Kurttepeli’nin yüzde 51, Tiger Global’in ise yüzde 49’luk hissesi bulunuyordu. Kurttepeli, Mynet için teknoloji ağırlıklı bir vizyon çizildiğini, blockchain, yapay zeka gibi yeni teknolojileri temel alan ürünleri çıkaracak yeni ekiplerin kurulduğunu, oyun grubunun ise tamamen yurt dışına odaklanacağını belirtti.

2’NCİ ÇEYREK YATIRIM VERİLERİ AÇIKLANDI
Startups.watch, 2018 yılının 2’nci çeyrek verileri açıklandı. Buna göre yılın ikinci çeyreğinde 16 girişim toplamda 8,5 milyon dolar yatırım aldı. Adet olarak en çok fintek ve paylaşım ekonomisi girişimlerine yatırım yapılırken miktar olarak ise seyahat en büyük dikey oldu. 2017 yılının 2’nci çeyreğine göre gözlemlenen düşüşün nedeni, siyasi ve ekonomik boyutların yanı sıra risk sermayesi şirketlerinin yeterince yatırım yapmaması olarak açıklandı.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.