Türkiye’de bir ilk


Türkiye’nin ilk spinning stüdyosu UrbanSpinners, Maslak’ta açıldı. Sağlıklı yaşam bilincinden yola çıkan ve 40 bisikletten oluşan bir indoor spinning salonu olarak kurulan UrbanSpinners’ın kurucu ortağı Ahmet Berkman, “Konusunda en iyi 7 hocayla işbirliği yaptık. Baş eğitmen olarak uluslararası alanda tanınan ve 2011’de spinning alanında ilk 5 master trainer arasında gösterilen Levin Tahmaz ile anlaştık. Türkiye’de spinning topluluğu yaratmayı ve öncüsü olmayı hedefliyoruz” dedi.

Hakan Baş

Hakan Baş

YILIN ERKEK GİRİŞİMCİSİ HAKAN BAŞ
Bilgi Üniversitesi’nin düzenlediği İş Dünyası Ödülleri, iş dünyasını üniversiteli gençlerle buluşturdu. Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü’nde düzenlenen ödül töreninde Lidyana.com CEO’su Hakan Baş “Yılın Erkek Girişimcisi” olarak seçildi. Hakan Baş üniversiteli gençlere, kariyer deneyimlerini ve bugüne dek yaptığı girişim hikayelerini anlattı.

KADINLARA ÖZEL SİTE
Kadınlara özel çalışma fırsatları sunan Pembekariyer.com açıldı. Site, ev hanımları, girişimci kadınlar ve annelere eğitim, deneyim ve yetenekleri doğrultusunda açılan birçok kategoride özel iş fırsatı sunuyor. Kadınların iş aramak için siteye üye olarak ilan bırakması gerekiyor. İşverenler aradıkları donanıma uygun olan ilanlar arasından seçim yaparak Pembe Kariyer aracılığıyla üyelere ulaşıyor. Sitede aynı zamanda girişimci kadınların başarı hikayeleri, uzman görüşleri, makaleler ve röportajlar da yer alıyor.

ANNELUTFEN VADİ’DEN YATIRIM ALDI
İstanbul merkezli bebek ve anne ürünleri e-ticaret şirketi Annelutfen, Silikon Vadisi’nden global büyüme yatırım fonu Elixir Capital liderliğindeki 4 milyon dolarlık yatırım turunu tamamladı. Yatırım, Annelutfen’in big data stratejileri, mobil ürünleri ve özgün müşteri odaklı içeriğine odaklanarak hızlandırılmış bir tempoda online erişimini genişletmek için kullanılacak.

ONLINE ÇEVİRİYE 320 BİN TL
Türkiye’nin ilk online çeviri şirketi Hızlıçeviri, Galata İş Melekleri (GBA) ve BIC Angel Investments üyesi melek yatırımcılardan 320 bin TL’lik yatırım aldı. 12 farklı dilde online çeviri hizmeti sunan Hızlıçeviri, 15 farklı ülkeden toplam 500 çevirmenle saat dilimi gözetmeksizin kullanıcıların projelerini anında yükleyip çeviri hizmeti alabilecekleri bir platform sunuyor. Hukuk gibi teknik alanlarda uzmanlaşma çalışmaları ise sürüyor.

SEGMENTIFY KÜRESEL PAZARA AÇILIYOR
Büyük veri ve gerçek zamanlı operasyonel zeka (Real-time Operational Intelligence) üzerine çözümler geliştiren Infoowl’un spin-off girişimi Segmentify, BÜMED Business Angels’tan (BUBA) aldığı yatırımla küresel pazara açılmaya hazırlanıyor. Segmentify, web sitesi sahiplerinin ziyaretçi davranış analizlerini hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmelerini, kişiye özel teklifler sunabilmelerini ve gelirlerini artırmalarını sağlıyor.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.