Zorlu’dan yatırım alanlar açıklandı


Zorlu Holding’in kurum içi girişimcilik platformu Parlak Bi’Fikir’in ilk döngüsünde yatırım alan iki girişim, ConectoHub ve AbilityPool oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu, “İnovasyonu harekete geçiren kurum kültürümüzü, alttan gelen fikirlerle beslediğimiz kurum içi girişimcilikle her geçen gün daha da geliştireceğiz” dedi.

COMDATA AR-GE MERKEZİ OLARAK ONAYLANDI
İş süreçleri dış kaynak alanında faaliyet gösteren Comdata, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge merkezi olarak onaylandı. Comdata IT Direktörü Ragıp Atik, “Ar-Ge merkezimizle RPA, büyük veri, yapay zeka alanlarında yazılımlar üzerinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. BPO hizmetleri kapsamında, yapay zekayı daha ön plana çıkaran ürün ve çözümler geliştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

PARKPALET’İN İLK YURT DIŞI DEPOSU ROMANYA’DA
Türkiye’de hızlı büyümesini sürdüren ParkPalet, en son Erzurum, Muş, Kayseri, Konya, Hatay ve Çanakkale bölgelerinden birçok depoyu ağına kattı. Yeni yıla ilk yurt dışı depolarını açarak girdiklerini söyleyen ParkPalet Kurucu Ortağı Alp Çiçekdağı, “Romanya Giurgiu’da yer alan toplam 5 bin paletlik bu depomuzla artık Balkanlarda da hizmet sunuyoruz. 2020 boyunca yeni ülkeler ve şehirlerle sınırlarımızı genişletmeye devam edeceğiz” dedi.

FIFTEEN SECONDS FESTİVAL İSTANBUL’A GELİYOR
Yenilikçi markalara, start up’lara, iş ve sanat dünyasının önde gelen temsilcilerine ezberleri bozan formatıyla yer veren Avrupa’nın lider antikonferansı Fifteen Seconds Festival, İstanbul’da 21-22 Nisan tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Fifteen Seconds Festival’le ilgili detaylı bilgiye fifteenseconds.istanbul internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

AKTİVİDO’NUN YENİ HEDEFİ
Doğuş Teknoloji liderliğinde düzenlenen InvenDO Kurum İçi Girişimcilik Programı kapsamında, 400’den fazla proje arasından seçilen Aktivido, yeni yatırım turuna çıkıyor. Doğuş Grubu’ndan yaklaşık 1 milyon TL’lik yatırım alan girişim, 8 milyar dolar büyüklüğündeki Türkiye macera turizmi pazarından yüzde 5 pay almayı hedefliyor. Girişim, yatırım sonrasında Yunanistan, Hırvatistan ve Bulgaristan başta olmak üzere yurt dışı pazarlara açılarak global bir platform olmayı amaçlıyor.

LAT VE SPARTA&CO İŞ BİRLİĞİ
Sparta&Co, London Academy of Trading’le (LAT) iş birliğine gitti. Birikimlerini yatırıma dönüştürmek isteyen ve finansal trader mesleği edinmek isteyenler, LAT’la gerekli finansal teknikleri uygulamalı olarak öğrenebilecek. Trader adaylarının uluslararası profesyoneller tarafından eğitilmesinin şu ana kadar Türkiye’de hiç uygulanmamış bir metot olduğunu söyleyen Sparta&Co Kurucusu Taner Özarslan “İş birliğimizi gelecekte daha da ilerletme planımız bulunuyor” diyor.

KIDZMONDO’DA İSPANYA GÜNLERİ
Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan KidzMondo, çocukları dünya kültürleriyle tanıştırmaya devam ediyor. 22 Mart’a kadar İspanya simgeleriyle donatılacak olan KidzMondo’da çocuklar, müziklerinden kıyafetlerine, danslarından ikramlarına kadar İspanya yaşamına tanıklık edecek.

DENEBUNU 2 MİLYON DOLARLIK YATIRIM TURUNDA
2018 yılında 500 bin dolar yatırım alan ürün deneyim platformu Denebunu, yurt dışı pazarlara açılmak ve Türkiye’de 4,5 kat büyümek için yeni yatırım turuna başlıyor. Yatırımla beraber ilk olarak İngiltere’ye açılacaklarını aktaran Denebunu Kurucusu ve CEO’su Duygu Akbudak, 2 milyon dolar yatırım almayı hedeflediklerini söyledi ve “İngiltere’de başarılı sonuçlar elde ettikten sonra da Polonya, Almanya ve ABD pazarı için çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

SABANCIDX 2019’U BÜYÜMEYLE TAMAMLADI
Sabancıdx, 2019 yılında, gelişmiş veri analizi, robotik süreç otomasyonu, blockchain, yapay zeka, endüstriyel IoT yatırımlarıyla trafik açısından yüzde 39 büyüdü ve net kârını yüzde 96 artırdı. Yılın son çeyreğinde SabancıDx Dijital Kampüs’ü faaliyete geçiren SabancıDx, burada başlattığı Catalist Start-up Programı kapsamında 300’den fazla start up’ı inceledi. 5 start up’la aktif olarak çalışmaya başladı.

200 MİLYON ÇAĞRIYA YANIT VERDİ
Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın’dan yatırım alarak yurt dışı pazarına adım atan çağrı merkezi altyapı sağlayıcısı Alotech, 2019 yılı verilerini açıkladı. Geçen yıl 500’den fazla müşteri ve 20 bin kullanıcıya ulaşan AloTech altyapısını kullanan 36 ülkeden yüzlerce çağrı merkezi, 11 dilde 200 milyondan fazla çağrıya cevap verdi.

YARATICI GİRİŞİMCİLİK PROGRAMI ANKARA’DA
Yaratıcı girişimcilerin iş fikirlerini gerçeğe dönüştürmesine yardımcı olan üç günlük Yaratıcı Girişimcilik Programı, British Council tarafından Viveka iş birliği ve Ankara Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle 27-29 Mart tarihleri arasında Ankara’da düzenleniyor. 9 Mart’a kadar programa yapılan başvurular arasından seçilen girişimciler, Sprint etkinliğine davet edilecek. 19 Mart’ta CoZone’da gerçekleşecek Sprint etkinliğinin sonunda seçilenler, Yaratıcı Girişimcilik Programı’na katılmaya hak kazanacak.

TEKNOLOJİ GİRİŞİMLERİNE MİLYARLAR YAĞIYOR
KPMG’nin hazırladığı Venture Pulse raporu, 2019’un üçüncü çeyreğindeki girişim yatırımlarını inceledi. Rapora göre 55,7 milyar dolarlık yatırımların aslan payını alan ABD, işlem sayısı ve hacimle liderliği kimseye kaptırmıyor. Avrupa, rekor yatırımla yola devam ediyor, Asya’da ise kırılganlık sürüyor. Tüm dünyadaki siber güvenlik girişimlerinde rekor büyüme bekleniyor.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.