ODTÜ’den Pilott’a ödül


Türk Telekom PİLOTT, başarısını ödüllerle tescillemeye devam ediyor. Türkiye’de ilk kez özel sektör bünyesinde hayata geçirilen girişimleri hızlandırma programı olan PİLOTT, ODTÜ Kristal Ağaç Ödül Töreni’nde ‘Yılın Girişimci Destekçi Kurumu’ ödülünün sahibi oldu. 2014 yılı içerisinde fark yaratmış, yenilikçi düşüncelerini hayata geçirmiş ve başarılı olmuş girişimcileri ve kurumları ödüllendiren Kristal Ağaç Ödülü’nü, Türk Telekom adına PİLOTT Yöneticisi Duygu Öktem aldı. PİLOTT, girişimci adaylarını başarılı işler yapmaya teşvik etmesi ve girişimcileri en çok destekleyen program olması sebebiyle ödüle layık görüldü.

greatEN BAŞARILI GENÇ GİRİŞİMCİ
Birleşik Krallık ile Türkiye arasındaki ticaret ve yatırımı desteklemek amacıyla yürütülen GREAT kampanyası kapsamında Türkiye’deki genç teknoloji şirketleri arasında düzenlenen “GREAT Startup” yarışmasında Yeditepe Üniversitesi iki ödül kazandı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Onur Candan, şirketi “Visionteractive” ile Üniversiteli Genç Girişimci kategorisinde Türkiye’nin en başarılı genç girişimcisi seçildi. Mimarlık öğrencisi Yağmur Sürmeli ise “Peggymatic” cihazıyla aynı kategoride ikinci oldu.

greatKADINLAR YÜKSELİŞTE
Kadın ve erkeklerin ilgi alanı farklılıkları sosyal medyaya da yansıyor. Erkeklere oranla daha fazla paylaşımcı olan kadınlar Facebook, Instagram, Twitter, Tumblr ve Pinterest gibi görsel paylaşımın ağırlıklı olduğu mecralarda yoğun kullanım gösteriyor. Sosyologger’ın kurucu ortağı Sanny Anavi, “En büyük içerik yoğunluğunu 25-44 yaş arası yaratıyor. Bu kitlenin yüzde 46’sını oluşturan erkekler, daha az sosyal medya mecralarında bulunurken yüzde 56’sını oluşturan kadınlar daha uzun bir süreyi sosyal medyada geçiriyor” dedi.

DÜNYANIN İLK ÇAĞRI MERKEZİ OTELİ
Procat, dünyanın ilk çağrı merkezi oteli Call Center Hotel’i(CCH) kurarak çağrı merkezi ihtiyacı olan müşterilere ulaşıyor. Procat CEO’su Tarkan Ersubaşı, Call Center Hotel’de çağrı merkezi şirketlerine, dönemsel projelere ve çağrı merkezi yatırımı öncesi ihtiyaçlarını belirlemek isteyen kurumlara hizmet verdiklerini söylüyor. Bir otel mantığıyla servis veren CCH’de şirketler, teknolojiyle donatılmış bir çağrı merkezinin ihtiyaç duyabileceği tüm olanaklardan faydalanabiliyor.

SİBER GÜVENLİĞE TÜRK DAMGASI
Siber güvenlik şirketi Comodo’nun ODTÜ Teknokent’teki AR-GE merkezi, ilk ürününü verdi. Türk mühendisler tarafından geliştirilen siber savunma sistemi “Korugan”, sanal tehditlere karşı kurumların bilgisayar ağlarına tam koruma sağlıyor. Korugan’ı 18 aylık yoğun bir çalışmayla ortaya çıkaran genç mühendisler, teşekkür plaketlerini Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin elinden aldı.

2 MARKANIN GÜÇ BİRLİĞİ
eOfis ile NART Business Center güçlerini “NART by eOfis” markası altında birleştirdi. Sektörün iki markası, bu işbirliğiyle toplamda 9 merkezde 15 bin metrekarede sanal ofis, hazır ofis, toplantı ve eğitim salonları kiralama hizmetlerine devam edecek. Bu işbirliği ile marka, 2015 yılında Kavacık, Şişli ve yatırımcıların ilgisini çeken Anadolu’daki illerde yeni ofisler açarak daha da büyümeyi hedefliyor.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.