Toplam 150 bin tl ödül


Mercedes-Benz Türk’ün “sürdürülebilir şehir ve yaşam alanları” temasına katkı veren start up‘ları ödüllendireceği yarışma başvuruları tamamlandı. Yarışmaya, 480 start up başvurdu. Bu yıl ilk 10’a kalan start up’lara “StartUP Boost” adı verilen özel bir gelişim programı ve Mercedes – Benz’le özel Almanya seyahati hediye edilecek. İlk 10 içinden “teknoloji”, “sosyal fayda” ve “tema” olmak üzere 3 farklı kategoride belirlenecek 3 start up’a ise 50’şer bin TL para ödülü verilecek.

“BANABAK” MOBİLDE
P&G, Türkiye’ye özel başlattığı gençlik hareketi Banabak için mobil uygulama tasarladı. Gençlerin dünyasını yakalayabilmek için Startershub Kuluçka Merkezi’nde girişimci bir ruhla geliştirilen uygulama, fiş okuma teknolojisini oyunlaştırma çözümleriyle birleştiriyor. Gençler, sürpriz görevlere katılım, soru-cevap yarışmaları gibi farklı fırsatlarla puan kazanıyor, biriktirdikleri puanlarla istedikleri ödülleri alabiliyorlar. Ödüller arasında TEMA’dan fidan bağışı ve eğitim bursu desteği gibi seçenekler de bulunuyor.

KADINLAR SAHNEDE
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Arya Retreat, 24-27 Mayıs tarihleri arasında, Bodrum Casa Dell’Arte Otel’de kadınları buluşturacak. Etkinlikte, 10 kadın girişimci Arya Retreat sahnesinde girişimlerini sunacak. Ayrıca etkinlikte Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, KAGİDER Başkanı Sanem Oktar, Meksikalı Sanatçı ve Küratör Mafalda Budib gibi pek çok konuk konuşmacı yer alacak.

MODANİSA’YA ÖNEMLİ ÖDÜL
“International Business Excellence” ödülü, ‘‘E-ticaret ve Dijital Deneyim’’ kategorisinde Modanisa.com’a verildi. Yerel tedarikçileri küresel platforma taşıması ve küresel satıcılar haline getirmesi, ödül getiren özellikler oldu. CEO Kerim Türe, “Tedarikçilerimize, hep birlikte bu güzel hikayenin ortak yazarları oldukları için teşekkür ediyoruz” dedi.

PERAKENDEDE İNOVASYON HAMLESİ
Mediamarkt’ın perakende sektöründe inovasyonu hızlandıracak projesi Startup Challenge, 7 Mayıs’ta gerçekleşecek. Kriterlere en uygun görülen 10 girişim, etkinlik kapsamında sunum yapacak ve seçilen 3 girişim ödüllendirilecek. Birinci olan girişim, Münih’te gerçekleşecek Retailtech Hub Demo Day’e katılma ve 3 aylık hızlandırma programına dahil olma şansı kazanacak.

“SEKTÖR İÇİN OLUMLU”
Happn, Facebook’un duyurduğu yeni tanışma uygulamasıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Özelliğin, sektör için güçlü bir sinyal olduğu belirtilen açıklamada, “Facebook’un yeni tanışma uygulamasını duyurması, sektörünün ulaştığı olgunluğu ortaya koyan önemli bir gösterge. Rakiplerimizin varlığının, hizmetimizin özünde yer alan ‘Gerçek dünyayı flörtün büyüsüyle birleştirme’ amacımızı pekiştirdiğine inanıyoruz” denildi.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.