Oyagem için imzalar atıldı


Ankara, 110 milyar dolarlık küresel oyun sektöründen pay almak için harekete geçti. Türkiye Bilişim Derneği’nin de ortakları arasında yer aldığı Oyun Animasyon Geliştirme ve Eğitim Merkezi (OYAGEM) için imzalar atıldı. 24 ayda tamamlanması planlanan OYAGEM, aynı zamanda 100 girişimciye de ev sahipliği yapacak. Hacettepe Teknokent Genel Müdürü İlyas Yılmazyıldız, “OYAGEM ile Ankara’nın, oyun ve animasyon alanında bölgesel, ulusal ve uluslararası alanda öncü ve rekabetçi bir yapı elde etmesini sağlayacağız” dedi.

Ilgaz Bağlıkaya

Ilgaz Bağlıkaya

SEYAHATTE YENİ GİRİŞİM
Seyahatseverlerin otel, uçak, araç kiralama, tur, transfer gibi tüm ihtiyaçlarını tek bir noktadan ve sepet özelliği sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde karşılamalarına olanak tanıyan Tripoki açıldı. Girişimin kurucusu Ilgaz Bağlıkaya, ilk yılda 2,5-3 milyon arasında ziyaretçi hedeflediklerini belirtiyor.

NETMARBLE’DAN YENİ OYUN
Netmarble Corporation, mobil cihazlar için yeni nesil MMO strateji oyunu Iron Throne için oyuncu ön kayıtlarına başladığını açıkladı. 4Plat tarafından geliştirilen ve Netmarble tarafından yayınlanan Iron Throne, mayıs ayında piyasaya sürülecek. Oyunda, oyuncular kendi krallıklarını idare etmenin ve tüm dünyadaki oyuncular arasındaki iş birliği ve rekabet sayesinde tahtın kazananı olmaya çalışacak.

FOFOMO’YU SATIN ALDI
KWORKS girişimlerinden Nerde.co, etkinlik keşif platformu Fofomo’yu bünyesine kattı. Nerde.co, Fofomo’nun yapay zeka ve makine öğrenme teknolojileri sayesinde daha kişiye özel ve kullanıcı odaklı bir deneyim sunmayı planlıyor. 8 şehirde mekan ve etkinlikleri listeleyen girişim, mayıs ayında yayına alınacak.

IYZICO VE TİNK İŞ BİRLİĞİ
iyzico, teknoloji ve yazılım sektöründe kadın istihdamını artırmak adına Teknoloji ve İnsan Kolejleri ile iş birliğine imza attı. Buna göre Tink Koleji’ne yeni kayıt yaptıran 5 kız öğrencinin öğrenim ücretinin yüzde 30’u ‘iyzico’nun eğitim bursuyla karşılanacak. Bursun yanı sıra staj programı da başlatılacak.

FINTECH’İN İNOVASYON ÜSSÜ OLACAK
Fintech’in geleceğinde güçlü bir oyuncu olma hedefiyle yola çıkan Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri, fintech’in inovasyon üssü oldu. Matriks’in genel müdür yardımcısı Cem Tutar, “Fintech’in geleceğinde güçlü bir oyuncu olma hedefimiz var. Sektörün değişen ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde daha hızlı, daha akıllı, daha izlenebilir ve bütünleşik yeni çözüm konseptlerimizi çok yakın bir zamanda kullanıcılarımıza sunacağız” dedi.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.