GBA MENTOR CLINIC 29 MAYIS’TA


Galata Business Angels’ın 2012 yılından bu yana gerçekleştirdiği GBA Mentor Clinic, girişimcileri ve ekosistemin değerli mentorlarını altıncı kez bir araya getiriyor. Bu yıl “From Startup to Scale Up” temasıyla 29 Mayıs’ta Point Hotel Barbaros’ta gerçekleşecek olan etkinlikte, ekosistemin 50’ye yakın mentoru yer alacak. Girişimcilere kendilerini tanıtma, fikirlerini tartma, sunum kabiliyetlerini geliştirme ve girişimleri için yapıcı geri bildirim alma imkanı tanınacak.

WORKINTON’DA 2’NCİ DÖNEM
Workinton Kuluçka Merkezi’nde 2’nci dönem start up başvuruları başladı. 7 Mayıs’ta sona erecek başvurular, workincubation.com adresinden gerçekleştirilebiliyor. Başvurular, ön kuluçka, kuluçka ve hızlandırma adlı 3 farklı program içinde değerlendirilecek. Başvuruların ardından seçilen projeler, Workinton’da kuluçkaya alınacak ve gelişen start up’lar, demo günlerinde melek yatırımcılarla buluşturulacak.

STİHDAMA ÇÖZÜM
Yarı zamanlı ve geçici çalışan ihtiyacını karşılamak için işveren ile iş arayanları aynı platformda buluşturan Pariyer.com, başta kadınlar olmak üzere öğrenci, engelli ve emeklilere iş fırsatları sunuyor. Uygun ilan ücret tarifesi ve kullanıcı dostu dijital platformuyla işveren de zaman ve maliyetten tasarruf sağlıyor. 7 ayda 78 ilden 14 bin 500’ün üzerinde üyeye ulaşan girişim, Türkiye genelinde bin 800 iş ilanı için 3 bini aşkın başvuru aldı.

AR-GE’YE PERSONEL YETİŞTİRECEK
Sistem Global Danışmanlık, sayıları her geçen gün artan Ar-Ge ve tasarım merkezlerinde görev alacak destek personel yetiştirecek. İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ile birlikte hayata geçirilecek sertifika programı, 5 modülden oluşuyor. 20 kişiyle yapılması planlanan program, 66 saat sürüyor.

AVUSTRALYA VE KANADA’YA AÇILDI
Sinemia, Slack, Social Capital’den yatırım aldı. Yatırımla birlikte Avustralya ve Kanada’ya da açılan Sinemia, böylece ABD, İngiltere ve Türkiyeyle birlikte toplam 16 milyar dolar pazar büyüklüğü olan 5 ülkede hizmet vermeye başladı. Sinemia Kurucusu Rıfat Oğuz, 3 yıldan kısa bir sürede sinema endüstrisinin kalbi olan pazarlarda hizmet veren, küresel bir şirkete dönüşmenin kendileri için gurur verici olduğunu belirtti.

2,5 MİLYAR TL’LİK PROJE ÜRETİLDİ
Yıldız Teknopark, kurulduğu 2009 yılından bu yana bünyesindeki şirketlerle 2,5 milyar TL’lik gelir ve 180 milyon dolarlık ihracata imza attı. Teknoparkın faaliyetleriyle ilgili bilgi veren genel müdür Prof. Dr. Mesut Güner, şöyle konuştu: “280’i Ar-Ge, 102’si kuluçka olmak üzere toplam 382 şirketin faaliyet gösterdiği teknoparkımızda kabul edilen proje sayısı 2 bin 900’e yaklaştı. Öncelikli hedefimiz, katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesine katkı sağlamak ve ülkemizin cari açığının kapatılması için çalışmalar yürütmek.”

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.