The pitcher nisanda gerçekleşti


TEB Özel Melek Yatırım Platformu ve Workinton sponsorluğunda 16 Nisan’da gerçekleştirilen The Pitcher etkinliği, girişimcileri yatırımcılarla bir araya getirdi. Etkinlikte, yerli ve yabancı girişimler yatırım alma yolunda büyük adımlar atarken en dikkat çekici üç girişim ise Yuvarla.org, One Hour ve SCHAIN oldu. Kazanan girişimler TEB Özel Melek Yatırım Platformu’ndan para ödülü almaya da hak kazandı. Ayrıca KOSGEB, kazanan girişimlere yurtdışına açılma yolunda destek olacağını duyurdu.

[email protected]

the-pitcher-nisanda-gerceklesti-2

TATLIPARA KAZANDIRIYOR
Multinet Up’ın iştiraki dijital platform Parantez, Multinet kart kullanıcılarının Parantez noktalarında yaptıkları harcamalarla “Tatlıpara” kazanmalarını sağlıyor. Multinet kart kullanıcıları, Parantez noktası restoranlarda yaptıkları her harcamada, ilki hesap tutarının yüzde 5’i, ikincisi yüzde 10’u ve üçüncüsü yüzde 15’i olacak şekilde para kazanıyor.

the-pitcher-nisanda-gerceklesti-3

3’ÜNCÜ İNOVASYON MERKEZİ AÇILDI
Fujifilm Europe, Hollanda Tilburg’da bulunan üretim ve AR-GE tesislerinde, Open Innovation Hub adlı inovasyon merkezini açtı. Merkez, Fujifilm’in Amerika ve Japonya’dan sonra 3’üncü inovasyon merkezi oldu. Fujifilm Avrupa Başkanı Takaaki Kurose, konuyla ilgili, “Teknolojik sorunların çözüme ulaştırılmasında, birlikte çalışıp topluma yeni değerler kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu yeni tesis, Fujifilm’in Avrupa’daki varlığını genişletiyor” dedi.

START UP DAY 31 MAYIS’TA
Teknolojiye yön veren girişimler, Smartcon2016 Start Up Day’de buluşacak. 31 Mayıs-1 Haziran’da gerçekleşecek etkinlikte, büyük veri, ileri analitik, yapay zeka ve IoT gibi yenilikçi teknolojilere odaklanan 16 start up sunum yapacak. Girişimcilere verilen destekler hakkında bilgi verilecek ve Türkiye’de girişimciliğin gelişmesi için atılması gereken adımlar tartışılacak.

the-pitcher-nisanda-gerceklesti-4

MUZİPO’DAN BÜYÜME ATAĞI
Türkiye genelinde 6 şehirde, 21 merkeziyle hizmet veren çocuk hareket üssü Muzipo Kids, Bursa Balıkesir, Denizli, Kocaeli, Adana ve Gaziantep illerinde de franchise vererek büyümeyi hedefliyor. Muzipo’nun franchise adayları, uzun görüşmeler ve testler sonucunda sisteme katılıyor. Yatırımın geri dönüş süresi ise 18-24 ay olarak öngörülüyor.

YFYİ BAŞVURULARI BAŞLADI
ODTÜ ve ODTÜ Teknokent tarafından organize edilen hızlandırma programı Yeni Fikirler Yeni İşler’in (YFYİ) 2016 dönemi başvuruları 11 Mayıs’a kadar devam edecek. T-IDEA ve T-START programlarını sunan organizasyon, T-IDEA ile henüz şirket kurmamış lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ya da mezuniyetinin üzerinden en fazla 5 yıl geçmiş mezunlara destek verirken T-START ile en fazla 4 yıllık, 6’dan az çalışana sahip ve 100 bin TL’den fazla yatırım almamış girişimlere hitap ediyor.

the-pitcher-nisanda-gerceklesti-5

GENÇLERE İNOVASYON KAMPI
General Electric (GE) Türkiye ve Genç Başarı Eğitim Vakfı işbirliğinde Türkiye’de lise düzeyinde gençlere yönelik düzenlenen “Genç Başarı İnovasyon Kampı”nın 3’üncüsü 16 Nisan’da gerçekleşti. Öğrencilerin girişimcilik ve yaratıcılık özelliklerini ortaya çıkarmalarını amaçlayan kampa, 7 farklı okuldan 70 lise öğrencisi katıldı. Öğrencilerden, verilen konulardan biri için çözüm üreterek bunları iş planına dönüştürmeleri istendi. Quick Health-Care Ekibi, geliştirdikleri “Mini Check Up” fikriyle birinci seçildi.

the-pitcher-nisanda-gerceklesti-6

KOLEKTİF HOUSE BÜYÜYOR
Amaçlarını “Yaşayan ofis ortamı yaratmak” olarak belirten Kolektif House, 4. Levent Sanayi ve Şişhane’den sonra şimdi de Levent’te. Kanyon Alışveriş Merkezi’nin hemen yanında 2 bin 800 metrekarelik bir alana konumlanan ve 1-50 kişilik ofis seçenekleri sunan Kolektif House Levent’in, mayıs ayı sonunda faaliyete geçmesi planlanıyor.

CO-WORKING OFİSLER
Hazır ofis sistemleri alanında dünyada önemli bir konumda olan Regus, 17 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Türkiye’de 23 merkezi bulunan şirket, son olarak Co-working sistemini hayata geçirdi. Bu modele “Bağımsız ama beraber çalışma” da denildiğini belirten Regus Türkiye’nin ülke müdürü Hakan Atalay, bu ofisleri kullananların herhangi bir yatırıma gerek kalmadan ofis alanlarından faydalanabildiğini söylüyor. Maliyet tasarrufu sağladığı için özellikle start up’lara hitap eden ofisler, farklı sektörlerde çalışan, benzer vizyona sahip kişilerin bir arada çalışarak sinerji yaratmalarını da amaçlıyor.

YENİ OFİS GİRİŞİMİ
eOfis, sekretarya, posta-kargo yönetimi, müşterilerin karşılanması gibi hizmetler için ekstra ücret ödemeden, aylık 300 TL’den başlayan fiyatlarla iş adresinizi A+ bir plazada kurmanızı mümkün kılıyor. Kendisini çok lokasyonlu bir ofis girişimi olarak tanımlayan eOfis, hazır ofisler, sanal ofisler, ortak ofisler, toplantı ve seminer salonları gibi çalışma alanların kurulumunu yapıp işletiyor.

the-pitcher-nisanda-gerceklesti-7

BIC ANGELS BERLİN’E GİTTİ
BIC Angels melek yatırımcıları, yeni yatırım fırsatları aramak ve girişimcilik ekosistemini yerinde incelemek için 17-19 Mart tarihlerinde, Avrupa’nın en gelişmiş ekosistemine sahip olan Berlin’e gitti. Gezi kapsamında hızlandırma programları ve kuluçka merkezleri Hubraum, Startupbootcamp, Axel Springer Plug&Play, Techstars Berlin, Point Nine Capital ziyaret edildi. Rainmaking Loft, Betahaus Berlin, The Workplace gibi ortak çalışma alanları incelendi. Berlin’deki yatırım fırsatları hukuki ve vergilendirme kapsamında değerlendirildi.

SPORA PRATİK ÇÖZÜM
Spor salonları ve butik stüdyoların grup aktivite derslerine tek üyelikle giriş yapılabilen Fit in Class, sporseverlerin hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. www.fitinclass. com adresinden 99 TL’ye üyelik satın alan kullanıcılar, sistemde olan tüm grup aktivite derslerine rezervasyon yaptırıp giriş hakkı kazanıyor. Şu an sadece İstanbul’da hizmet veren girişim, Türkiye geneline de yayılmayı planlıyor.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.