Kolay randevu’ya yeni yatırım


Melek yatırım ağı BIC Angel Investments, 2016 yılının ilk yatırımını Kolay Randevu’ya yaptı. Türkiye’de online güzellik pazarında aktif olarak faaliyet gösteren ilk ve en büyük oyuncu olan Kolay Randevu, aldığı yatırımla altı ay içinde Türkiye’nin büyük şehirleri başta olmak üzere nüfusun büyük çoğunluğuna ulaşmayı planlıyor. 2015 Aralık’ta ticari faaliyetlerine başlayan Kolay Randevu’nun aldığı yatırım miktarı 200 bin TL oldu.

[email protected]

kolay-randevuya-yeni-yatirim-2GİRİŞİMCİLİĞİN KALBİ ANKARA’DA ATACAK
Ankara Startup Zirvesi, bu yıl 27-28 Şubat tarihlerinde Bilkent Üniversitesinin MSSF salonunda ziyaretçilerini ağırlayacak. Bilkent Genç Girişimciler Kulübünün düzenleyeceği Ankara Startup Zirvesi 16’, bu yıl mobil/web alanındaki girişimlerin yanı sıra enerji sektöründe de girişimlere ev sahipliği yapacak. Daha önce Connected2.me, oBilet gibi başarılı girişimlerin ilk kez tanıtıldığı bu platformda, yeni girişimler birincilik için yarışacak.

TÜRK YATIRIMCILAR DÜNYAYA AÇILACAK
Silikon Vadisi merkezli erken aşama yatırım fonu 500 Startups’ın CEO’su Dave McClure, 5 Türk yatırımcıyı Silikon Vadisi’nde ağırlamak ve deneyimlerini paylaşmak istediklerini açıkladı. 500 Startups ve Stanford Üniversitesi ortaklığıyla 8-19 Şubat tarihleri arasında Silikon Vadisi’nde düzenlenecek olan “Venture Capital Unlocked: Secrets of Silicon Valley Investing” eğitimlerine dünya genelinden katılacak 10 özel yatırımcıdan 5’i bu yıl Türkiye’den olacak.

kolay-randevuya-yeni-yatirim-330 BİN GENÇ BAŞVURDU
Girişimcilik Vakfı, ikinci yılına, 40 kadın, 40 erkek olmak üzere toplam 80 Fellow’la devam ediyor. Bu yıl toplam 30 bin başvuru alan Fellow Programı’na seçilen öğrenciler, ilham veren rol modellerle tanışıyor, girişim elçileri olarak farklı etkinlik ve projelerde yer alarak başkalarının hayatlarına da ilham veriyor. Fellow’lar ayrıca 12 ay boyunca aylık 500 TL burs alıyor.

İLAB ARABAM.COM’U SATIN ALDI
iLab Holding, seri ilanlar alanındaki stratejik satın alımlarına, araba ilanları kategorisindeki lider oyuncu Arabam. com’u ekledi. iLab Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa E. Say, konuyla ilgili açıklamasında, “Doğan Grubu, Arabam.com’u Türkiye’nin lider araba ilanları portali haline getirerek önemli bir başarı gösterdi. Biz de iLab olarak Arabam.com platformunu yeni hedeflere taşıyabiliyor olmaktan büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

BİMSA PRATİS MOBİLDE
Bimsa’nın kurumsal elektronik satın alma platformu Pratis’in mobil uygulaması yayına çıktı. Uygulama hakkında açıklama yapan Bimsa Genel Müdürü Tunç Taşman, “Pratis üzerinden şirketlerin tüm e-pazarlık süreçlerini yürütebildikleri Pratis e-satınalma çözümünü belli özellikleriyle mobile taşıdık ve müşterilerimize özel olarak bir uygulama yazdık. Amacımız müşterilerimizin masa başına bağlı kalmadan, herhangi bir yerden mobil telefonlarından uygulamamıza girerek temel e-satın alma işlemlerini yapabilmelerini sağlamak” dedi.

kolay-randevuya-yeni-yatirim-4

“CESUR YENİ DÜNYA” KONUŞULACAK
İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen ve Arçelik’in ana sponsor olarak destek verdiği 23’üncü İTÜ Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu (EMÖS), 2-6 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek. 23 yıldır düzenlenen İTÜ EMÖS, bu yıl “Cesur Yeni Dünya” konusu etrafında şekillenecek. Ezber bozan inovasyon, mobil ödeme sistemleri, kişiselleşme, endüstriyel internet gibi kavramların yanı sıra Türkiye’de hızla gelişmekte olan girişimcilik eğilimleri ve start up’lar gibi konular, işin uzmanları tarafından tanıtılacak.

kolay-randevuya-yeni-yatirim-5FİKRİMOBİL YARATICILIĞI DESTEKLİYOR
Yapı Kredi’nin, gençlerin mobil alandaki yaratıcı girişimlerini hayata geçirmek amacıyla bu yıl 2’ncisini düzenlendiği FikriMobil için başvurular 14 Şubat 2016 tarihine kadar devam ediyor. FikriMobil’de bu yıl birinci olan ekip, 1 haftalığına Silikon Vadisi’ne gidecek. Ekip, Silikon Vadisi gezisi kapsamında, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerini ziyaret etmenin yanı sıra Türk ve yabancı start up’larla tanışma fırsatı bulacak. Yarışmada ikinci olan ekibe 15 bin, üçüncüye 5 bin TL ödül verilecek.

YILDIZLI PROJELER BAŞVURULARI BAŞLADI
Yıldız Teknik Ünivesitesi IEEE Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen Yıldızlı Projeler’in aralıkta başlayan başvuruları, 30 Nisan’a kadar devam edecek. 23 Mayıs’ta düzenlenecek ödül töreninde akademisyen ve sanayicilerden oluşan kurullarca değerlendirilecek projeleri, melek yatırımcılar da yakından takip edecek. 29 Şubat’a kadar Bilişim kategorisinde belirli sorulara cevap veren projeler ise mentorluk desteği alacak ve Silikon Vadisi’ne gitme imkanı bulacak.

kolay-randevuya-yeni-yatirim-6

HEDEF 200 BİN İŞLETME
Webbrazzi Ödülleri 2015’te “Yılın SaaS Girişimi” ödülünü kazanan Paraşüt’ün Kurucu Ortağı Sean X. Yu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Küçük ve orta ölçekli işletmelere web tabanlı fatura ve finansal yönetim hizmeti sunuyoruz. Bu yıla şanslı başladık, Ocak 2016’da kazandığımız bu ikinci ödül. Bugüne kadar 50 bin işletmeye ulaştık. 2016 sonuna kadar 200 bin işletmeye ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

kolay-randevuya-yeni-yatirim-7

GİRİŞİMCİ LİSELİLERE BURS FIRSATI
Okan Üniversitesi Sosyal Girişimcilik Merkezi’nin üçüncü kez düzenlediği “Liseli Gençler Sosyal Girişimcilik Proje Yarışması 2016”ya başvurular başladı. Yarışmaya son başvuru tarihi 20 Nisan 2016 olarak belirlendi. Sonuçları 2 Mayıs 2016’da açıklanacak yarışmanın ödül töreni 15 Mayıs 2016’da gerçekleştirilecek. Okan Üniversitesi, farklı girişimcilik projeleriyle dereceye giren ilk üç öğrenciye farklı oranlarda burs imkanı tanıyacak. Başvurular www.okanedu.tr/ okansgmyarima adresinden yapılıyor.

ANADOLU’NUN GİRİŞİM PLATFORMU
Kendi internet şirketini kurmak ve yatırım almak isteyen girişimciler için Konya merkezli girişimci destek platformu Startups 42 açıldı. Startups 42, internet, e-ticaret, mobil, oyun ve yazılım konusunda fikri ve girişimi olanların projelerine yatırım yapacak. Yatırımcılar, yatırım sermayesi ile yazılım geliştirme, reklam ve tanıtım, operasyon ve organizasyon, ekip genişletme, şirket kurulumu gibi alanlarda bütçe duvarına takılan girişimlerin bir anlamda önünü açmaya çalışıyor.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.