Tepe Savunma’dan girişimlere destek


Burhan Eliaçık

Burhan Eliaçık

Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri’nin yeni fikir ve projeleri sektöre kazandırmak amacıyla hayata geçirdiği hackathon projesinin kazananları belli oldu. 200 kişinin katıldığı, 12 grubun finale kaldığı hackathonda birinci 20 bin TL, ikinci 15 bin TL ve üçüncü proje ise 5 bin TL’lik ödüllerin sahibi oldu. Hackathon kapsamında seçilen üç proje, 2019 yılında Tepe Savunma tarafından geliştirilerek hayata geçirilecek.

FİNTEK ÇALIŞMA GRUBU KURULDU
Türkiye’nin fintek merkezi haline getirilmesi hedefleri açısından önemli faydaları olabileceği öngörülen Fintek Çalışma Grubu kuruldu. Bu gelişmeyi değerlendiren ÖDED Başkanı Burhan Eliaçık, şöyle konuştu: “Dernek olarak çalışma grubuyla yürüteceğimiz çalışmaların, bizler için kamu koordinasyonu, kurumsal farkındalık ve güncel düzenlemeler gibi ihtiyaçların karşılanması alanlarında sonsuz katkılar sağlayacağından eminiz. Kamunun bu noktada desteğini en net biçimde görüyoruz, artık geleceğe çok daha güvenle bakıyoruz.”

KOÇSİSTEM’DE ROBOTLAR İŞE BAŞLADI
Koçsistem, veri merkezinde konumlandırdığı yazılım robotlarıyla dijital dönüşüm yolculuğunda kurumlara destek olmaya devam ediyor. Koçsistem’in “Dijital İş Gücü” ismini verdiği yüzde 200 verimlilik artışı sağlayan yazılım robotları, veri merkezindeki rutin işleri hızlı, verimli, hatasız ve düşük maliyetle yapabiliyor.

APSİYON’DAN YENİ ÜRÜN
Site, rezidans, plaza ve iş yerleri gibi toplu yaşam alanlarındaki sorunlara yönelik bulut tabanlı çözümler geliştiren Apsiyon, küçük yapılar ve sektöre yeni giriş yapan profesyonel yönetim şirketlerinin ihtiyaçlarına yönelik yeni ürünü Apsiyon Apsis’i tanıttı. İhtiyaçları daha az olan site yönetimleri ve apartmanlar için geliştirilen Apsiyon Apsis, kullanımı kolay bir arayüze sahip olmasıyla da öne çıkıyor.

KOÇFİNANS BİR START UP SEÇECEK
Koçfinans, İTÜ Çekirdek çatısı altında kasım ayında düzenlenecek olan Big Bang Girişimcilik Yarışması’nda seçeceği bir girişime 50 bin TL finansal destek sağlayacak. Girişimcilerin iş fikirlerinin şirketleşmesi ya da kurulu şirketlerin büyümesi yönünde mentorluk verip network sağlayacak.

SERTER’E “EN İYİ İŞ MELEĞİ” ÖDÜLÜ
Avrupa Birliği desteğiyle kurulan LEAN in EU Business Women Angels Community tarafından ödül kategorisine bu yıl eklenen “Yılın En İyi İş Meleği” ödülü, Arya Kadın Yatırım Platformu’nun kurucusu ve melek yatırımcı Ahu Büyükkuşoğlu Serter’e verildi. Serter, konuyla ilgili şöyle konuştu: “Kadınların yatırım dünyasında yer almaları ve yatırım yapmaları için onları teşvik etmek, benim için bir mutluluk. Bütün renklerin bir arada var olabilmesinin gücünü ve kız kardeşliğin önemini vurgulamaya devam edeceğim.”

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.