Öğrenciler GİLT’te Buluştu


Girişimcilik ekosistemini her yıl bir odakta buluşturmayı amaçlayan GİLT Akademi’nin yedincisi, Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleşti. Programda, bu yıl dijital, blockchain, e-ticaret, veri madenciliği, siber güvenlik, IOT, mobil, SaaS, sosyal medya, girişim sermayesi ve melek yatırım başlıkları tartışıldı. Programa, Ali Servet Eyüboğlu, Coşkun Aydemir, Serbay Arda Ayzit, Emek Kırbıyık, Gürhan Gündoğdu, Çağlar İçer gibi isimler katıldı.

Sinem Cantürk

Sinem Cantürk

FINTECH’LERİN YIKICI ETKİSİ

KPMG’nin 36 ülkeden katılımcılarla gerçekleştirdiği Küresel Fintech Araştırması, teknolojinin finans sektörünü sarstığını söylüyor. KPMG Türkiye Finansal Hizmetler Sektör Lideri Sinem Cantürk, “Yapay zeka, makine öğrenimi, nesnelerin interneti ve blockchain gibi gelişmekte olan teknolojiler finans kuruluşlarının hizmet sunma yöntemlerini yeniden şekillendiriyor. Finans kuruluşlarının 2017 yılında fintech’lere ve dijital inovasyon çalışmalarına 31 milyar dolardan fazla yatırım yapması bunun kanıtıdır” diyor.

ING’DEN GİRİŞİMLERE DESTEK
ING Bank, İTÜ ARI Teknokent’le iş birliğini bu yıl da sürdürüyor. Big Bang Girişimcilik Yarışması kapsamında verilen ING Bank Fintech Özel Ödülü ile banka tarafından başarılı bulunan fintech girişimcilerine ödül olarak toplam 100 bin TL destek sağlanacak. ING Bank desteğiyle İTÜ Çekirdek girişimcisi olmak isteyenler için ise başvurular temmuz sonuna kadar devam ediyor.

FİBABANKA’DAN EKOSİSTEME DESTEK
Fibabanka, yatırım ve finansal teknoloji girişimi Finberg’i kurdu. Finberg, girişimlere ortak olacak ve onlarla birlikte yenilikçi finansal ürünler geliştiren bir fintech ekosistemini yöneten finans kuruluşu olarak faaliyet gösterecek. Şirket başına minimum 100 bin dolar yatırım yapmayı planlayan Finberg, ilk yatırımlarını 2,5 milyon TL ile Garaj Sepeti ve Bizim Hesap’a yaptı. Finberg’in hedef fonu ise 50 milyon TL.

GECE PİKNİĞİ 12 MAYIS’TA
Hybrid ve Yemek.com tarafından gerçekleştirilen Urban Picnic, İstanbulluları gece pikniğinde buluşturuyor. Bu yıl ikinci kez düzenlenen etkinlik, Kemer Country Orman Evi’nde, 12-13 Mayıs’ta gerçekleşecek. 5 bin kişinin katılması beklenen etkinlikte, Yeni Türkü de sevilen şarkılarıyla sahne alacak.

KİTLESEL FONLAMA KONUŞULACAK
Kitlesel fonlama kültürüne yönelik çalışmalarıyla öne çıkan Kitlesel Fonlama Derneği’nin organize ettiği 1. Kitlesel Fonlama Forumu, 8 Mayıs’ta Nişantaşı Üniversitesi Konferans Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Etkinlikte, Savaş Ünsal, Paul Doany, Erhan Topaç, Alphan Manas, Bora Oruç gibi iş dünyasının pek çok önemli ismi konuşmacı olarak yer alacak.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.