Şirket ortağım akredite oldu


sirket-ortagim2Şirket Ortağım Melek Yatırımcı Ağı, Hazine Müsteşarlığı tarafından BKY Ağı olarak akredite edildi. Bugüne kadar 5 yatırımcı-girişimci buluşması gerçekleştiren Şirket Ortağım Melek Yatırımcı Ağı, 5 girişim şirketine toplam 1 milyon 325 bin TL yatırım yaparak akredite işlemlerini tamamladı. Şirket Ortağım Melek Yatırım Ağı Başkanı Mehmet Buldurgan, Hazine Müsteşarlığı’nın desteklediği tüm sektörlere yatırım yapmayı planladıklarını söyledi.

MATBAAYI İNTERNETE TAŞIYOR
Türkiye’nin kağıt ve matbaayla ilgili en geniş ürün yelpazesine sahip e-ticaret sitesi olan bidolubaski.com, tüm baskılı ya da baskısız kağıt ürünlerine kolayca ulaşabilme imkanı sunuyor. Site, çalışmalarını tek bir adreste bastırmak isteyenler için yeni bir alternatif olarak öne çıkıyor. Büyüklüğü 7 milyar TL’ye ulaşan matbaa pazarını internete taşıyan bidolubaski.com sayesinde şirketler zaman ve paradan tasarruf ediyor.

sirket-ortagim3TÜRKİYE’DE BİR İLK
Darüşşafaka, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) desteğiyle Türkiye’nin lise düzeyindeki ilk “Tekno-Girişimcilik Gençlik Merkezi”ni hizmete açtı. Maslak’taki bulunan merkez, gençlerin, çevre, elektronik, yazılım, mekatronik-robotik, haberleşme alanlarında teknolojik bilgi birikimlerini ve farkındalıklarını artırarak girişimcilik yönlerinin güçlendirmeyi ve inovatif düşünceler geliştirilmelerine yön vermeyi hedefliyor.

MAĞAZALARIN AMİRAL GEMİSİ
Metrics34 Yönetim Kurulu Başkanı Levent Karaçam, artık tüm geleneksel mağazacılar için online mağaza açmanın neredeyse bir zorunluluk halini aldığına dikkat çekti. “E-ticaretin yükselişiyle birlikte online mağazalar da markalar için büyük önem taşımaya başladı. Artık markaların online dükkanlarının amiral gemi olarak öne çıkmaya başladığını görüyoruz” diyen Karaçam, “online” ve “offline” ayrımının iyi yapılması gerektiğini de belirtti.

sirket-ortagim4SAĞLIK TEKNOLOJİSİNDE DEVRİM ZAMANI
Türk mucit Osman Eşki tarafından keşfedilen ve doktorların cep telefonlarında taşıyabileceği ForenScope görüntüleme cihazı, Türkiye’nin mobil proje alanında ihraç edeceği önemli bir cihaz. 2014 yılı sonunda Kore’de gerçekleşecek lansmanla global pazara tanıtılacak cihaz, erken teşhis ve cilt hastalıklarının takibinde devrim yaratan buluş olarak tanımlanıyor.

KURUMSAL KİMLİĞİNİ YENİLEDİ
Ödeme sistemleri alanında lider olan Ingenico, yeni kurumsal kimliğini duyurdu. Yıllar içinde ödeme terminalleri sağlayıcısından kesintisiz ödeme hizmetleri sağlayıcısına dönüşen Ingenico, geçirdiği bu evrimi yansıtmak amacıyla “Ingenico Grup” adı altında faaliyet gösterecek. Yeni bir marka ve görsel kimlik kazanan grup, mağaza içi, online ve mobil ticaret süreçlerine güç katmaya odaklanıyor.

sirket-ortagim6Tam Faktoring’den girişimciye avantaj
Girişimciler hayallerini gerçekleştirmeye çalışırken en çok finansal desteğe ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle finans kuruluşlarının girişimciliğe yaklaşımı özellikle start up’ların hayata geçme aşamasında kritik rol oynuyor. Tam Faktoring’de Türkiye’nin girişimci güçlerini her anlamda desteklemek ve şirketlerin sürdürülebilirliği için kuruluş aşamasından itibaren yanlarında olmaya odaklanıyor. “Tam Faktoring olarak genç veya yeni kurulmuş işletmelere nakit desteği sağlamayı stratejimizin bir parçası olarak benimsiyoruz” diyen Tam Faktoring Pazarlama Müdürü Koray Yıldız, şunları söylüyor: “Girişimcilere yakın olmak ve onlara hak ettikleri kolay ve modern hizmeti sunmak için konusuna hakim müşteri temsilcilerimizle 12 ilde 21 şube ile 2 yıldır faaliyet gösteriyoruz. Bu girişimci şirketlere, emekleme döneminde faktoring hizmeti sunarak birtakım finansal avantajlar sağlıyoruz. Bu avantajlar kapsamında henüz bankalarda yeterli finansal geçmişi olmadığı için kredi kullanamayan yeni şirketlere, faktoring hizmeti vererek, ihtiyaç duydukları nakit ihtiyacını hızlı ve kolay bir şekilde karşılıyoruz. Ayrıca yeni kurulmuş şirketler, en değerli varlıkları olan vadeli alacaklarını sunduğumuz faktoring hizmeti sayesinde vadesinden önce nakde çevirerek hammadde, malzeme alımlarında peşin ödeme avantajlarından yararlanıyor ve maliyetlerini düşürüyor. Bununla da kalmıyor yeni kurulmuş şirketleri, faktoring sayesinde bürokratik işlemlerden kurtarıyor, kredi riskine karşı koruyoruz.”

sirket-ortagim5GBA’E YENİ ORTAK
Türkiye’nin ilk melek yatırım organizasyonlarından Galata İş Melekleri (Galata Business Angels–GBA), Fransa merkezli melek yatırım ağı Sophia Business Angels ve ABD merkezli melek yatırım ağı Houston Angel Network ile işbirliği sözleşmesine imza attı. İşbirliği sözleşmesine göre taraflar, girişimlere ortak erişim ve yatırım imkanına sahip olacak ve Türkiye’den çıkan girişimlerin Avrupa veya Amerika’ya açılma sürecinde ilgili pazara girişi sağlama konusunda girişimcilere destek olacak.

SOSYALLEŞTİKÇE KAZANDIRIYOR
Kullanıcıların sosyal medya üzerinde ne kadar etkin olduklarını ölçümleyen, bunu yaparken de kazandıran platform Sosyologger 1 Mayıs’ta hayata geçti. Levent Gözener ve Sanny Anavi’nin ortak girişimiyle kurulan platforma, 500 bin dolarlık bir yatırım yapıldı. Sistem, şu anda Facebook, Twitter LinkedIn, Instagram, Foursquare ve Youtube’da sirket-ortagim7aktif olarak kullanılabiliyor. İkilinin hedefi ise ilk 6 ay içerisinde kullanıcı sayısını 100 bine çıkarmak ve tüm dünyaya açılmak.

İSTANBUL’UN YATIRIM HARİTASI
İstanbul Üniversitesi’nin İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle yürüttüğü “İstanbul Yatırım Karar Destek Merkezi Projesi”, İstanbul Yatırım Zirvesi’nde tanıtıldı. İstanbul’da ilçe, bölge ve mahalle düzeyinde yatırım ortamının, tüketim eğilimlerinin, talep potansiyelinin belirlenerek kurgulandığı proje, yatırım yapmak isteyenlere rehber niteliği taşıyacak. İstanbul Yatırım Haritası’ na www.istanbulayatirim.net adresinden ücretsiz olarak ulaşılabiliyor.

sirket-ortagim8MİLYON DOLARLIK YATIRIM ALDI
İkinci el taşıt piyasasına yeni bir soluk getirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Tasit.com, Türkiye’nin önde gelen melek yatırımcılarından Hasan Aslanoba’nın kurucusu olduğu Aslanoba Capital’den 2 milyon dolar tutarında yatırım aldı. 860 bin bireysel üye, 67 farklı ildeki bin 800’den fazla otomobil galerisi ve bayiyle Türkiye’nin en büyük ikinci el online otomobil platformlarından birini oluşturduklarını söyleyen Tasit.com Kurucu Ortağı Birol Kabakoğlu, “Aslanoba Capital’in deneyimleri sayesinde büyüme trendimizi daha da hızlandıracağız” dedi.

AVANSAS.COM HEDEF BÜYÜTTÜ
Bünyesinden 5 binden fazla ürün barındıran online ofis marketi Avansas.com, büyük ölçekli firmalar için geçen yıl hizmete açtığı Avansas Pro ile hedefini büyüttü. Türkiye’nin en büyük ilk 500 şirketinin çözüm ortağı olmayı hedefleyen Avansas.com, bir önceki yıla göre yüzde 500 büyüdü. 2015 sonunda 150 milyon TL ciro hedefi bulunan Avansas.com, uzun vadede ise 1 milyar TL ciroyla pazar lideri olmak istiyor.

2 Comments

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.