Protokol imzalandı


BIC Angel Investments ile Ege Üniversitesi Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında İzmir öncelikli olmak üzere girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesine katkıda bulunulması, girişimci-yatırımcı buluşmalarının verimliliğini arttırmaya yönelik olarak organizasyonların gerçekleştirilmesi, eğitim ve farkındalık çalışmalarının işbirliği halinde yürütülmesi amaçlanıyor.

GREAT STARTUP BAŞLIYOR
Birleşik Krallık ile Türkiye arasındaki ticaret ve yatırımı desteklemek amacıyla yürütülen ‘GREAT’ kampanyası kapsamında, Türkiye’nin genç teknoloji girişimcilerini hedefleyen “GREAT Startup” yarışması başladı. ‘GREAT Teknoloji Ödülü’, ‘Kadın Teknoloji Girişimcisi’, ‘Üniversiteli Genç Girişimci’, ‘Anadolu’dan Teknoloji Girişimcisi’, ‘Sosyal Teknoloji Girişimcisi’ ve ‘Jüri Özel Ödülü’ olmak üzere 6 farklı kategoride ödül dağıtılacak yarışmada, birinci olan şirketler, Birleşik Krallık’a seyahat hakkı kazanacak ve Birleşik Krallık’ta iş kurmak için danışmanlık hizmeti alacak. Yarışmaya www.gov.uk/great-startup-turkey internet sayfasından başvurabilirsiniz.

protokol-imzalandi2GENÇ GİRİŞİMCİLER ARANIYOR
OMO, Algida, Lipton, Dove gibi markaların üreticisi Unilever, Unilever Sürdürülebilir Yaşam Genç Girişimciler Ödülü ile gençleri sürdürülebilirlikle ilgili sorunlara çözümler bulmaya çağırıyor. Tüm dünyada gençleri, çevresel etkileri azaltan, yaşam koşullarını iyileştiren, sürdürülebilir ürünler ve hizmetlerle ilgili fikir geliştirmeleri için teşvik eden yarışmaya başvurular, 1 Ağustos’a kadar devam edecek. Ekim ayında açıklanacak 7 finaliste, toplamda 200 bin Euro’yu aşan finansman desteği ve özel danışmanlık hizmeti verilecek.

GİRİŞİMCİLERE KALICI DESTEK
Aktif Bank, Avrupa Melek Yatırım Ağı’nın (EBAN) Avrupalı girişimciler için hazırlamış olduğu “Melek Yatırımcı Bulma Kılavuzu” adlı kitabı yerelleştirerek Türk girişimcilere sunuyor. Kitabın ilk 30 bin adetlik baskısı, girişimcilere ücretsiz olarak dağıtılacak. Kitapta, girişimcilere sermaye bulma süreci, yatırımcı ile girişimci arasındaki ilişkinin püf noktaları, yatırımcı anlaşması, vergi avantajları gibi konularda önemli tavsiyeler veriliyor.

protokol-imzalandi3TÜRKİYE’NİN YENİ SİTESİ: MIRROR
El yapımı İtalyan çantalarında Türkiye’nin bir numaralı online alışveriş sitesi olma hedefiyle hizmete giren Mirror açıldı. İtalya’da butik olarak üretilen Tuscany Leather, Pratesi, Pelicano ve Anna Cecere markalı el yapımı çantaların Türkiye’de ilk kez satışa sunulduğu sitede, el çantasından telefon kılıfına, makyaj çantasından cüzdana onlarca ürün sergileniyor. Sitede ayrıca erkeklere yönelik hakiki deriden üretilen askılı, seyahat ve laptop çantaları da satışa sunuluyor.

YENİ TREND SANAL ASİSTAN
ABD ve Avrupa’da binlerce kişinin yararlandığı sanal asistanlar, Türkiye’de işbaşı yapıyor. Bu hizmetin Türkiye’deki ilk temsilcisi olan 1asistan, 3 genç girişimci Ari Can Eryılmaz, Ediz Ateş ve Emir Temizkan tarafından kuruldu. Sistem, şirketler ve bireylerin ofis kirası, personel giderleri ve ekipman masrafları gibi kalemleri ödemelerine gerek kalmadan bir asistanın sunduğu tüm hizmetleri veriyor.

protokol-imzalandi4Konferans için geri sayım başladı
Kurum içinde yeni ve yaratıcı bir fikri olan, girişimcilik yeteneği yüksek çalışanların, kendi projelerini geliştirmelerine destek sağlayan “kurum içi girişimcilik”, dünyada ve Türkiye’de kurumsal şirketlerin sürdürülebilir büyümedeki yükselen stratejisi haline geldi. Bu amaçla yola çıkan Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası da geçen yıl ilkini gerçekleştirdiği ve büyük ilgi gören Kurum içi Girişimcilik Konferansı’nın ikincisi bu yıl ekim ayında gerçekleştirecek. Konusunda uzman global konuşmacıların kurum içi girişimcilik konusunda son gelişmeleri, yeni uygulama modellerini ve vizyonunu aktaracakları konferansla üst düzey yöneticiler, marka, ürün, iş geliştirme yöneticileri, uzmanları, İK yöneticileri, inovasyon ile ilgilenen tüm çalışanların kurum içi girişimcilik konusunda bilgilerini güncellemeleri hedefleniyor.
Bilgi için: [email protected]

protokol-imzalandi6GİRİŞİMCİLİK VAKFI GENÇLERİN YANINDA
Girişimcilik Vakfı tarafından geliştirilen Fellow Programı’na başvurular başladı. 27 Temmuz’a kadar http://www.girisimcilikvakfi.org/form.php adresindeki başvuru formunu dolduran öğrenciler, program dahilinde ulusal ve uluslararası bir ağın parçası olacak. Her üç ayda bir ‘rol model’ alabilecekleri başarılı girişimcilerle bir araya gelecek olan başarılı gençler, üniversitelerinde ‘girişim elçileri’ olarak görev yapacak ve 12 ay boyunca aylık 500 TL burs almaya da hak kazanacak.

protokol-imzalandi7KOBİLERE MARKALAŞMADA DESTEK
Logo, marka ismi, ambalaj, broşür, kurumsal kimlik, web sitesi ve fuar standı gibi birçok tasarım hizmetleri için Türkiye’nin dört bir tarafındaki tasarımcıları KOBİ’lerle buluşturan idemama.com, markalaşma yolunda KOBİ’lerin en büyük çözüm ortağı olarak Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Rahşan Tan ve Leslie Kandiyoti Mori’nin girişimi olan idemama.com’da KOBİ’ler için 250 bin tasarım gerçekleştirilirken şimdiye kadar 3 bin 500 proje tamamlandı.

YATIRIMCI-GİRİŞİMCİ BULUŞMASI
TEB Özel Bankacılık, oluşturduğu TEB Özel Melek Yatırım Platformu ile girişimcileri yatırımcılarla buluşturmaya devam ediyor. TEB Özel Bankacılık Yatırım Platformu ve dünyanın en yaygın melek yatırım ağı Keiretsu Forum işbirliğiyle düzenlenen haziran toplantısında, TEB Girişim Evi çatısı altındaki kuluçka merkezinin Ticari Hızlandırma Programı’na dahil olan dört şirket melek yatırımcılara projelerini detaylı bir şekilde anlatma fırsatı buldu.

protokol-imzalandi8BİTAKSİ, YANDEX’İ TERCİH ETTİ
BiTaksi, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için artık Yandex ile önemli bir işbirliğine imza attı. BiTaksi bu doğrultuda Yandex.Haritalar, Yandex.Navigasyon teknolojileri ile Yandex. Trafik bilgilerinin kullanıldığı yeni harita servisiyle kullanıcılarına daha iyi bir taksi hizmeti sunmayı hedefliyor. Ayrıca, BiTaksi platformunda yer alan taksi şoförleri de iletecekleri trafik bilgileriyle Yandex. Haritalar ve Yandex.Navigasyon servislerine anında katkıda bulunacak.

SATICILAR MOBİL HALE GELDİ
E-ticaretin açık pazar platformu n11.com, satıcılarının tüm operasyonlarını mobil cihazlarıyla yönetebilecekleri Mağaza Yönetim Paneli’ni hizmete sundu. Uygulamayla mağaza sahipleri satış durumunu izleyebilirken işlem bekleyen siparişleri yönetebiliyor. n11.com, 2014 yılının ilk çeyreğini yaklaşık 11 bin kayıtlı mağaza, 1,5 milyon üye ve toplamda 80 milyon ziyaret sayısıyla tamamladı.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.