Şehirlerarası yolculuğun en sosyal yolu


13 ülkede toplam 10 milyon üyesiyle dünyanın en büyük şehirlerarası yolculuk paylaşım ağı olan ve milyonlarca insanın ulaşım anlayışını değiştiren BlaBlaCar Türkiye’de de hizmete başladı. BlaBlaCar aynı yönde yolculuk yapacak sürücü ve yolcuları bir araya getiriyor, yol masraflarını kişiler arasında paylaştırarak seyahati herkes için daha ucuz hale getiriyor. Dünyanın önde gelen bu yolculuk paylaşım platformu, arabalardaki boş koltuk kapasitesini optimize ediyor ve ulaşımı daha verimli hale getiriyor.

sosyal2PİLOTT’UN EN İYİLERİ SEÇİLDİ
Türk Telekom’un girişimcilik ekosistemini geliştirmeyi ve yenilikçi fikirleri katma değer sunacak işlere dönüştürmeyi amaçlayan PİLOTT programı kapsamında düzenlenen PİLOTT Girişimcilik Zirvesi, girişimci ve yatırımcıları bir araya getirdi. Türk Telekom CEO’su Rami Aslan ile Türk Telekom Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Hakan Dursun’un ev sahipliği yaptığı zirvede PİLOTT Girişim Hızlandırma Programı’nda ilk üçe giren projeler açıklandı. Kazanan projeler toplam 100 bin TL’lik sermaye desteğinin yanı sıra ABD’de Silikon Vadisi ziyareti kazandı.

MOBİL ÇALIŞANA İNDİRİMLİ OFİS
Vodafone Red dünyası, profesyonellere sunduğu fırsatlara bir yenisini daha ekledi. Mobil çalışanlar için ofis ortamı sağlayan, kurumsal markalar için ise toplantı ve seminer odası kolaylığını yaşatan Urban Station, Vodafone Red ve Vodafone Red Business abonelerine yüzde 50 indirimli hizmet sunuyor. Vodafone Red ve Red Business aboneleri URBAN yazıp 6666’ya SMS göndererek ya da Avantaj Cepte mobil uygulaması üzerinden kampanya detay sayfasında “Fırsatı Kullan” butonuna tıklayarak kampanya şifrelerini alabiliyor.

sosyal3GİRİŞİMCİ-YATIRIMCI BULUŞMASI
Yatırım dünyasıyla tecrübeli profesyoneller arasında bilgi köprüsü kuran Expertera, bu kez 30 Eylül-1 Ekim tarihlerinde düzenlenen Private Equity International (PEI) Turkey Forum 2014 sponsorluğuyla farklı sektörlerden girişimcileri, yatırımcıları ve uzmanları aynı çatı altında buluşturdu. Etkinlikte, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen özel sermaye şirketlerinin üst düzey yetkilileri, çeşitli oturumlarla Türkiye’nin yatırım iklimini masaya yatırdı.

sosyal4VİTRİNGEZ EN İYİLER ARASINA GİRDİ
Türk Telekom’un düzenlediği ‘’PİLOTT Girişimcilik Zirvesi’’nde en iyi 3 projeden biri olan alışveriş ve moda arama motoru Vitringez.com, hem sermaye desteği hem Silikon Vadisi seyahati kazandı. Jüri değerlendirmesi sonucu ikinci olarak 30 bin TL değerinde sermaye desteği kazanan Vitringez. com kurucuları Natali Yeşilbahar ve Önder Göğebakan, Silikon Vadisi’ne düzenlenen özel gezide, dünyanın önde gelen girişimci ve yatırımcılarıyla görüşme ve fikirlerini paylaşma fırsatı yakaladı.

İKİNCİ AŞAMA BAŞLADI
GE ve TÜBİTAK işbirliği ile hayata geçirilen 1512B Girişimcilik Ortaklık Programı’na başvuran bin 400 girişimciden 334 yeni iş fikri sahibi, ikinci aşamaya başvuru yaptı. GE Türkiye’nin girişimcilik desteğini almak üzere sağlık ve enerji kategorilerindeki 17 başarılı proje, TÜBİTAK tarafından değerlendirilecek. GE Türkiye, program sonunda 3 girişimciye 10 biner TL çekirdek sermaye desteği verecek.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.