Ödüller sahibini buldu


Yeni nesil inovatif şirketlerin yarıştığı IBM SmartCamp İstanbul, bu yıl Etohum’un 30 Eylül’de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlediği Startup İstanbul kapsamında gerçekleştirildi. Etkinlikte bu yıl 6 finalist şirket birincilik için yarıştı. Yarışma sonucunda Türk şirketi “Borda” sağlık kategorisi birincisi olurken, e-öğrenim çözümü sunan Fas merkezli girişim “My VLE” genel kategori birincisi seçildi.

oduller-sahibini-buldu2FASTPAY İLE ÖDEYENE İNDİRİM
DenizBank, mobil çalışanlara ofis ortamı sunan Urban Station ile yenilikçi uygulaması fastPay için işbirliğine gitti. Kasım ayı sonuna kadar sürecek kampanya kapsamında, DenizBank müşterisi olsun ya da olmasın tüm fastPay kullanıcıları, Urban Station şubelerinde fastPay ile gerçekleştirecekleri ödemelerinde yüzde 50 indirim kazanıyor. DenizBank’ın yenilikçi mobil cüzdan uygulaması fastPay ile kasım ayının sonuna kadar devam edecek kampanyada işlem başına 100 TL’ye kadar indirim elde edilebiliyor.

15. YAŞA YENİ TASARIM
Secretcv.com, 15’inci yaşına girerken web sitesini tamamen yeniledi. Kullanıcı dostu yeni tasarımıyla Secretcv.com’da iş aramak artık daha da kolay. Yeni sitenin daha dinamik bir havaya büründüğünü belirten Secretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü, “En son teknolojik altyapı ile oluşturduğumuz yeni sitemizde inovatif detaylara yer verdik. İş arayan adayların ve üye şirketlerimizin site içinde rahatça hareket edebilmeleri ve amaçlarına en hızlı şekilde ulaşabilmeleri için çalıştık. Tasarımımız artık çağın gerekliliklerine ayak uyduracak şekilde daha yalın ve kullanışlı” dedi.

oduller-sahibini-buldu3İŞTE DİZİ İZLEME ORANI ARTTI
TV kanallarına video altyapısı sunan Medianova’nın verilerine göre, internette en çok dizi ve spor izleniyor. İnternette izlenen videoların toplamda yüzde 60’tan fazlasını spor ve diziler oluşturuyor. Yüzde 37 ile ilk sırada spor içerikleri yer alırken, dizilerin izlenme oranı yüzde 27’yi buluyor. Dizilerin yaklaşık üçte biri ise işyerlerinden ve TV’den yayınlandıkları günün ertesinde izleniyor. Gün içinde en çok dizi izlenen saatler ise 14-16 saatleri arası olarak öne çıkıyor.

oduller-sahibini-buldu4HAYATA SAĞLIK KATIYOR
Juico’nun, yaşam tarzında çok da büyük değişiklikler yapmadan sağlığı korumanın mümkün olabileceği anlayışı ile ortaya çıkan “juice cleanse”leri, taze meyve sebze sularıyla vücudu toksinlerden arındırmayı hedefliyor. Juico Kurucu Ortağı Sedef Dördüncü, Juico’nun juice cleanse programlarının bir yandan vücuda bu temizlikte yardım ederken bir yandan da içindeki vitamin, mineral, enzimlerle vücudun beslenmesini, iyileşmesini ve güçlenmesini sağladığını belirtiyor.

GIDA SEKTÖRÜNDE MARKALAŞMA
idemama.com’un verilerine göre gıda sektörü en çok logo, kurumsal kimlik, ambalaj ve menü tasarımı gibi konulara yoğun ilgi gösteriyor. KOBİ’lere bugüne kadar logodan ambalaja 300 binden fazla tasarım yaptıklarını söyleyen İdemama.com’un kurucu ortakları Rahşan Tan ve Leslie Kandiyoti Mori, son zamanlarda özellikle restoran ve kafelerden gelen taleplerde ciddi bir artış olduğunu belirtiyor.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.