Vodafone’dan Dijital Pazarlama Hizmeti


Halihazırda Tavla Stars, Asktrology ve Bartme gibi şirketlerin yer aldığı Vodafone’un girişim hızlandırma programı Vodafone Vitrin kapsamında, start up’lara yıllık 1 milyon TL’ye kadar dijital pazarlama hizmeti veriliyor. Programla 2023 sonuna kadar toplam 50 şirketle iş birliği yapmayı planladıklarını belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, bu şirketlere 75 milyon TL değerinde destek sağlanması ve şirketler için ek 600 milyon TL’lik ekonomik değer yaratılması hedeflendiğini söyledi.

KORONA VİRÜSE GİRİŞİMCİ ÇÖZÜMÜ

BIO Startup CoronaSprint Projesi, 17 start up’ın, tanımlanan 11 ihtiyaç alanına yönelik çözüm üretmesi üzerine bir çalışma başlattı.

Start up’lar, İhtiyaç Analizi Çalıştayları ve sahadan bilgi alınan uzmanlarla yapılan toplantılar sonucunda ortaya çıkan ihtiyaç listesinde yer alan uzaktan tanı ve muayeneye imkan verecek kitlerin geliştirilmesinden ortam sterilizasyonuna kadar pek çok önceliklendirilmiş konuyla eşleştiriliyor.

PAPARA, ENDEAVOR GİRİŞİMİ SEÇİLDİ

Geçen yıl mayıs ayında yerel seçim panelinde ülke adayı olarak belirlenen Papara, 13-15 Temmuz tarihlerinde çevrimiçi olarak 5’inci kez düzenlenen ve Endeavor seçim sürecinin son ayağı olan Uluslararası Seçim Paneli’nde, Endeavor girişimi seçildi. Türkiye’den seçilen 68’inci girişim olan Papara’nın, 4 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunuyor.

SENSEMORE, YILIN GİRİŞİMİ OLDU

KoçSistem’in B2B girişimcilik ve inovasyon platformu TechSquare, bu yıl dijital olarak düzenlenen “T-Day 2020 Yılın Girişimi” etkinliğiyle ikinci yaşına girdi. Yarışmada kayıp zamanı azaltarak yedek parça maliyetlerini düşüren titreşim sensörü ve kestirimci bakım çözümü sunan Sensemore, T-Day Yılın Girişimi Ödülü’ne layık görüldü.

OYUN GİRİŞİMLERİNE DESTEK

İTÜ ARI Teknokent ve Teknoloji ile Üretelim Platformu güçlerini birleştirerek #GameTech programını hayata geçirdi. İş birliği kapsamında, İTÜ Çekirdek’te oyun teknolojileri alanında ürün/hizmet geliştirilen girişimler desteklenecek. #GameTech programına başvuran girişimcileri Big Bang sahnesinde 350 bin TL’lik ödül bekliyor.

GLOBAL PAYMENTS PAYCORE’U TERCİH ETTİ

Dünyanın birçok ülkesinde processing hizmetleri veren ödeme teknolojileri şirketi Erste Group Bank, Caixa ve Global Payments Inc’in ortak girişimi Global Payments s.r.o., PayCore’la SoftPOS çözümünün Avrupa’da yaygınlaştırılmasına yönelik bir anlaşma imzaladı. PayCore CEO’su Turgut Güney, “Bu iş birliği neticesinde Avrupa’daki varlığımızı daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

WORKUP’IN 6’NCI DÖNEM GİRİŞİMLERİ MEZUN OLDU

Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup Girişimcilik Programı’nın 6’ncı dönem girişimleri mezun oldu. Pandemi nedeniyle online olarak yapılan Demo Day etkinliğinde, yeni mezun girişimler Hipicon, Aktivido, Vahaa, B2Metric, Processeye, E-bursum, Templay, Enhencer, Headports, Barty, Mindsite; girişimcilik ekosistemi ve iş dünyasından yatırım ve iş birliği anlamında destek alabilecekleri davetlilere girişimlerini tanıttı.

“BLOCKCHAIN HIZLANDIRMA PROGRAMI”

Türkiye’de katma değeri yüksek blockchain pazarının büyümesine katkı sağlamayı ve blockchain konusunda farkındalığın artırılmasını hedefleyen İstanbul Blockchain Okulu Projesi kapsamında, Türkiye’nin ilk online “Blockchain Hızlandırma Programı” düzenlenecek. Direkt başvurular ve Sprint etkinlikleri arasından seçilen takımlarla 8 hafta sürecek hızlandırma programıyla 6 hafta boyunca ihtiyaçlara yönelik online yatay ve dikey mentorluk seansları gerçekleştirilecek.

ZOOM TÜRKİYE RAKAMLARINI AÇIKLADI

Zoom, Ocak-Nisan 2020 arasındaki Türkiye rakamlarını açıkladı. Buna göre şirketin nisan ayında ücretsiz kullanıcı kayıt sayısı, ocak ayına göre 139 kat arttı. Açıklamada 10 ve daha fazla çalışana sahip, ücretli Zoom müşterilerinin sayısının 10 kat büyüdüğüne yer verildi.

UNIVERSITY4SOCIETY DÜNYAYA AÇILDI

Netaş Platform for a Better Life çatısı altında desteklenen University4Society, global start up ekosistemine yön veren üniversitelere yeni nesil eğitim ve yetenek altyapısıyla açıldı. Online girişimcilik programıyla University4Society aralarında Yale, Draper, Colorado gibi okulların da olduğu dünyadaki 20 üniversiteden girişimci adaylarıyla buluştu.

SESLİ KİTAP ALANINA YENİ GİRİŞİM: DİNLEBİ

Dinlebi, sesli kitap alanında yerli oyuncu olarak yerini aldı. Türk ve dünya klasiklerinden yüzlerce eserin yer aldığı platformda, Stefan Zweig, Franz Kafka, Fyodor Dostoyevski, Sabahattin Ali’nin yanında Elif Şafak, Hakan Günday gibi yeni nesil yazarların kitapları da yer alıyor.

CLOTIE TOHUM YATIRIM ALDI

Albaraka Garaj’ın üçüncü dönem girişimlerinden Clotie, Albaraka Portföy ve Angel Effect’in katıldığı tohum yatırım turunda 700 bin TL yatırım aldı. Clotie, insanların alışveriş döngüsünü kolaylaştırıp kişiselleştirilmiş stil deneyimiyle alışveriş yapmasına olanak sağlıyor.

BTCTURK GLOBAL OYUNCU OLUYOR

Bitcoin ve kripto para işlem platformu BtcTurk, BtcTurkPRO markasıyla 7 kıtadan kullanıcılara yalnızca bitcoin ve kriptopara yatırabilecekleri yeni bir modelde hizmet vermeye başladı. BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, “Türkiye’de 1 milyona yaklaşan kullanıcıya hizmet veriyoruz. Yakın zamanda ödenmiş sermayemizi 9 milyon TL’den 15 milyon TL’ye yükseltmiştik. Şimdi de dünyada kripto işlem yapan kullanıcıları Türkiye’ye varlıklarını taşımaya davet ediyoruz” dedi.

BRANDFACE MENA’DAN YATIRIM ALDI

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi girişimcilerinden BrandFace’e, Bahreyn merkezli Corteq şirketi 500 bin dolar yatırım yaptı. MENA bölgesinde büyümeyi hedefleyen şirketin kurucusu Rasim Üner, “Bu yatırımla ABD ve Avrupa’ya çok daha güçlü gireceğimizden eminim” dedi.

AKINON’A 5 MİLYON DOLAR YATIRIM

Akinon, gelişmekte olan teknoloji şirketlerine yatırım yapan Venture Capital Fonu SmartFin’den 5 milyon dolarlık yatırım desteği aldı. Bu yatırımla Ar-Ge çalışmalarını ve yeni pazarlara açılmayı hızlandırmayı hedeflediklerini söyleyen Akinon Kurucu Ortağı ve CEO’su Tolga Tatari, “2020’de,

Akinon ticaret platformuyla 4,2 milyar TL’lik ticaret hacmi yaratmayı planlıyoruz. Hedefimiz, Türkiye’de yakaladığımız başarıyı global ölçekte sürdürmek” dedi.

“GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMI”

Türkiye Bankalar Birliği, girişimcilik kavramı ve unsurları hakkında bilgi vermek amacıyla eğitim videolarından ve kaynak rehberlerden oluşan bir “Girişimcilik Eğitim Programı” hazırladığını duyurdu. Video ve kaynak rehberlere, foy.tbb. org.tr adresli Türkiye Bankalar Birliği Finansal Okuryazarlık Portalı’ndan ücretsiz olarak ulaşılabiliyor.

“HAYATTA KALMA BECERİLERİ”

YenidenBiz Derneği, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” kapsamında, kadın girişimcilere destek projesi başlattı. Türkiye’de kadın istihdamına katkıda bulunma hedefiyle çalışan YenidenBiz Derneği, “Kadın Girişimcilere COVID-19 Kriz Yönetim ve Hayatta Kalma Becerileri Projesi”yle kadın girişimci ve girişimci adaylarına ücretsiz eğitim ve danışmanlık hizmeti verecek.

BUBA VENTURES HASBIOTECH’İ SATIN ALDI

BUBA Ventures, 2014 yılından bugüne Küba’nın yenilikçi ürünlerini Türkiye pazarına sunan, Türkiye’de ve dünyada sağlık alanında orijinal ürün geliştirme projeleri gerçekleştiren ilaç şirketi Hasbiotech’i satın aldı. Dünyanın önde gelen teknoloji üssü Biocuba Pharma’nın yenilikçi ürünlerini Türkiye pazarına sunan Hasbiotech, kalp krizi, alzheimer gibi hastalıklarda yenilikçi çözümler getirecek ilaçlara önemli yatırımlar yapmaya devam ediyor.

 

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.