Monty Labs’ten yeni ürün

Bilkent Cyberpark girişimlerinden olan Monty Labs, B2B odaklı kapalı alan konumlandırma ve süreç yönetim sistemleri üreten teknoloji yazılım şirketi. Girişimin Trackr adlı yeni ürünü, kişi ve üretimde kullanılan cihazların hareket alışkanlıklarını anlık olarak takip ederek en verimli süreç yönetimi için yöneticilere yardımcı sistem görevi görüyor. Geliştirilen kapalı alan aktif takip sistemiyle birçok sektöre uyumlu farklı çözümler sunuyor.

ALLIANZ İŞ BİRLİĞİ DEVAM EDİYOR
İTÜ ARI Teknokent, girişimcilik ekosistemine katkı sunmak amacıyla desteğini aldığı Allianz Türkiye’yle iş birliğini bu yıl da sürdürüyor. İş birliği kapsamında, İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi tarafından düzenlenen Big Bang Startup Challenge girişimcilik yarışmasında, Allianz Türkiye girişimcilere nakdi ödül vermeye devam edecek. Toplam 100 bin TL değerindeki ödülüyle Allianz Türkiye, seçeceği girişimcilere can suyu olmayı hedefliyor.

MERCEDES-BENZ’İN KAZANANLARI BELLİ OLDU
Mercedes-Benz Türk StartUP yarışmasının kazananları açıklandı. “Sosyal Fayda” kategorisinde KompoRize, “Teknoloji” kategorisinde SafeTech ve “Jüri Özel Ödülü” kategorisinde Tolkido bu yıl ilk üçe girerek büyük ödülün sahibi olan girişimler oldu. Yarışmada ilk 10’a kalan start up’lar “StartUP Boost” adı verilen özel gelişim programı ve Mercedes-Benz ile özel Almanya seyahati kazandı.

BAŞVURU İÇİN SON GÜNLER!
EY Türkiye’nin (Ernst & Young) yürüttüğü Girişimci Kadın Liderler Programı’nın dördüncü yılı için başvuru süreci devam ediyor. 2019 dönem kayıtları 29 Mayıs’ta başlayan EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’na başvurular, 23 Ağustos’a kadar www.ey.com/tr/eww adresinden yapılabilecek.

PRIX ÇALIŞMALARI DÜNYA ARENASINDA
Her yıl Kanada’nın Montreal kentinde düzenlenen ve dünyanın en önemli teknoloji ve sanat etkinliklerinden biri olan TouchDesigner Summit, Türkiye sanat dünyasından bang. Prix ekibini konuşmacı olarak ağırlıyor. 17-19 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek etkinlikte bang. Prix ekibi, “Dijital Sanat Alanında Çalışan Sanatçıların Uluslararası Mobilitesi” projesinin sonuçlarını uluslararası sanat dünyasıyla paylaşacak.

KOSGEB EĞİTİMLERİ ONLINE’A TAŞIDI
KOSGEB, oluşturduğu e-Akademi sistemiyle girişimcilik eğitimini sanal ortama taşıdı. e-Devlet portalı üzerinden giriş yapılacak yeni sistem sayesinde dersler, internet üzerinden de verilecek. Uzaktan eğitim ile birlikte sınıf ortamında verilen örgün girişimcilik eğitimi de devam edecek.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.