Sosyal girişimcilik yaygınlaşacak

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı, Türkiye’nin ilk sosyal girişimcilik eğitmen eğitimini 08-13 Temmuz tarihleri arasında Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü’nde gerçekleştirdi. Eğitim sonrasında katılımcıların beşerli gruplar halinde kendi şehirlerinde en az iki kez sosyal girişimcilik yaygınlaştırma eğitimi düzenlemesi ve ülke genelinde 396 yeni sosyal girişimci adayının yetiştirilmesi hedefleniyor. Sosyal girişimcilik yaygınlaştırma eğitimleri Eylül-Aralık 2019 tarihleri arasında proje illerinde gerçekleştirilecek.

75 YENİ MEZUN VERDİ
Akbank iş ortaklığında Endeavor Derneği tarafından yürütülen genç girişimcilik programı CaseCampus, bu yıl Bootcamp formatında, 14 Temmuz’dan başlayarak dört gün süren yoğun içeriklerle düzenlendi. Bu dönem programa dahil olan 75 üniversiteli ve yeni mezun gençle birlikte CaseCampus, toplamda 432 mezun vermiş oldu.

“ONLINE SATIŞ PAYI YÜZDE 50 OLACAK”
Otobüs biletlerinde dijitalleşme oranı her geçen yıl artıyor. Online otobüs bileti oranının yüzde 30 seviyelerinde olduğunu belirten biletall.com CEO’su Yaşar Çelik, “Güvenli ödeme ve fiyat avantajından dolayı kişilerin bilet satın almaları da hızla dijitalleşiyor. Rakamlar da bunu gösteriyor. Önümüzdeki beş yılda otobüs biletlerinde online satışların payının yüzde 50’ye yaklaşacağı öngörülüyor” dedi.

BANABİ’NİN HEDEFİ 10 ŞEHİR
Yemeksepeti’nin yeni girişimi online market ürünleri siparişi hizmeti Banabi, hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. İstanbul ve İzmir’in ardından Ankara’da da hizmete vermeye başlayan girişim, yıl sonuna kadar toplamda 10 ilde hizmet vermeyi hedefliyor.

STUDY UK MEZUN ÖDÜLLERİ DAĞITILACAK
British Council, Birleşik Krallık’ta yükseköğrenim görmüş mezunlarını, Study UK Mezun Ödülleri’yle kutluyor. “Profesyonel Başarı”, “girişimcilik” ve “sosyal etki” alanlarında etki yaratan mezunlar, 28 Ekim’e kadar British Council Türkiye web sitesinden başvurularını gerçekleştirebilecek. Kazananlara, uluslararası bilinirliklerini artırma ve profesyonel ağlar ve iş bağlantıları oluşturma fırsatı sunuluyor ve profesyonel gelişim için eğitim fonu sağlanıyor.

PİLOT’UN YENİ GİRİŞİMLERİ AÇIKLANDI
Türk Telekom’un erken aşama girişimleri desteklemek amacıyla hayata geçirdiği PİLOT’un yedinci dönem girişimleri belli oldu. Programın yeni dönemine seçilen 9 ekipten her birine, 125’er bin TL nakit desteğinin yanı sıra Türk Telekom ile iş birliği yapma imkanı sunulacak. Programa katılmaya hak kazanan girişimler ise şöyle: B2Metric AI, Blok-Z, Efilli, GameSight, Monday Hero, Pabbler, Piple, Robomotion ve Shopi.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.