Girişimciye can suyu

Bilkent Cyberpark’ın ön kuluçka programı BİGG Marka, teknoloji tabanlı iş fikri olan girişimcilerin devlet desteğine erişerek şirketleşmeleri için hizmet veriyor. 2015 yılından beri yürütülen program kapsamında, bugüne kadar yaklaşık 250 girişimci ekibe girişimcilik eğitimleri ve birebir mentorluk hizmetleri sunuldu. Süreci başarıyla tamamlayan 48 ekip toplamda yaklaşık 8 milyon TL hibe alarak şirketleşti. Girişimlerine devam eden ekiplerin çoğu, Bilkent Cyberpark’ta kuluçka programlarıyla destekleniyor.

LİSELİ GİRİŞİMCİLER AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU
Bu yıl 20’nci yılını kutlayan Genç Başarı Eğitim Vakfı, büyük bir başarıya imza attı. GençBizzLise Girişimcilik Programı’nda ülkemizde kurulan 500 girişim arasından birinci olan Entella ekibi, Avrupa’da da liseli girişimcilerin kurduğu 30 bin işletmeyi geçerek şampiyonluk ipini göğüsledi. Gençler, ayrıca FedEx Özel Ödülü’nü de aldı.

SCRATCH CUP BAŞVURULARI BAŞLADI
QNB Finansbank, kodlama eğitimlerini bu yıl Mart ayında Habitat’la birlikte başlattığı “Minik Eller Kod Yazıyor” projesiyle sürdürüyor. Scratch ve CodyRoby eğitimi verilen bu yeni proje paralelinde Türkiye’de ilk kez Scratch Cup düzenlenecek. 8-14 yaş arası çocukların başvurabileceği Scratch Cup’ta çocuklar, “Benim Şehrim” temasıyla hayallerindeki şehri tasarlayacak. Yarışmanın son başvuru tarihi ise 30 Kasım.

Y KUŞAĞI “ESNEKLİK” İSTİYOR
GoDaddy, Global Girişimcilik Anketi’nin sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara göre Türkiye’deki küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin (tüm yaş grupları) yüzde 25’i, kendi işinin patronu olmanın en iyi yanının “esneklik” olduğunu belirtti. Farklı yaş gruplarının yanıtlarına bakıldığında, Y kuşağının esnekliğe en çok önem veren grup olduğu görülüyor.

TEKSTİLDE YENİ GİRİŞİMCİLER ARANIYOR
Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından 22-23 Ekim tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilecek olan 11’inci Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı kapsamında düzenlenen Techxtile Start-Up Challenge programına başvurular başladı. Yeni girişimci ve tasarımcıların teşvik edilmesi ve üniversitesanayi iş birliğinin güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen programa başvurular, 11 Eylül’e kadar devam edecek.

WORKUP’IN 5’İNCİ DÖNEMİ BAŞLADI
Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup Girişimcilik Programı’nın 5’inci dönemi başladı. Programın 5’inci dönemine seçilen girişimler şöyle: Adalet Hanım, Agrovisio, Cameralyze, Dine&Pay, FakeFind, FeynLab, Gamer Arena, HiBoosty, HoloNext, PlayZ, TeamFluencer, Verilogy, Vidyou.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.