İnovasyon kampı


General Electric ve Genç Başarı Eğitim Vakfı işbirliğinde liseli gençlere yönelik düzenlenen “GE-Genç Başarı İnovasyon Kampı”nın ikincisi gerçekleşti. Kampta, geri dönüşüm projesi olan “AT-MAK” adlı proje birinci seçildi. Birinci takım, GE GENIUS programı kapsamında üç gün boyunca GE liderlerinden çeşitli eğitimler alacak ve Gebze’de bulunan Türkiye Teknoloji Merkezi’ni ziyaret ederek GE teknolojileri ile tanışma fırsatı bulacak.

[email protected]

inovasyon-kampi-8İNCİR’E 3 MİLYON DOLAR YATIRIM
Türkiye’nin ve dünyanın ilk sosyal e-ticaret platformu İncir.com, Hasan Aslanoba ve Kaan Karamancı’dan aldığı 3 milyon dolarlık yatırımla 57 milyon dolar şirket değerlemesine ulaştı. Bir yıl gibi kısa bir sürede ulaştığı e-ticaret hacmi ile yatay e-ticaret siteleri arasında ilk 5, tüm e-ticaret pazarında ise ilk 10 marka arasına giren İncir.com, Türkiye’nin ilk milyar dolarlık internet girişimi olmayı hedefliyor.

inovasyon-kampi-7BKM BİTAKSİ’YLE İŞBİRLİĞİ YAPTI

BKM Express ödeme ağına BiTaksi’yi de ekledi. Bu işbirliğiyle takside nakit sıkıntısı yaşamadan cepten ödeme kolaylığı sağlayan BKM Express, ilk yolculukta yüzde 99 indirim de hediye ediyor. Dijital cüzdan uygulaması BKM Express, kart taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırarak hız ve güvenli ödeme sistemleri sunuyor.

TÜKETİCİNİN E-TİCARET KARNESİ
Tüketicilerin internet alışverişlerindeki alışkanlıklarını inceleyen intelliAd, internetten giyim alışverişi yapan tüketicilerin alışkanlıklarını açıkladı. Araştırmaya göre, moda sektöründe ortalama satın alma kararı süresi 195 saat ile bir haftanın üzerinde bulunuyor. Ulaşım sektöründe 139 saat olan bu süre, ev eşyası alışverişlerinde 90 saate, kişisel bakım ürünleri alışverişlerinde ise 54 saate kadar düşüyor.

inovasyon-kampi-6HENKEL’İN İNOVASYON YARIŞMASI SONUÇLANDI
Henkel’in inovatif fikirlerin gelişmesini sağlamak üzere gerçekleştirdiği Henkel Innovation Challenge’ın Türkiye finali sonuçlandı. Yarışmada ODTÜ’den Sinem Öz ve Bilkent Üniversitesi’nden Yasemin Canik’in oluşturduğu All Together ekibi, geliştirdikleri geri dönüştürülebilir yüzey temizleyici ürünü projeleriyle birinciliğe layık görüldü. All Together ekibinin mentoru olan Henkel Beauty Care Müşteri Yöneticisi Tuğçe Çağlar da en iyi mentor seçildi.

“GECELİK OTEL” ÖZELLİĞİ
2005 yılında seyahat odaklı ilk arama motoru olarak ABD’de kurulan Kayak, mobil uygulamasıyla da dikkat çekiyor. Kayak’ın sunduğu en güncel yenilik, kullanıcılara istedikleri yerde seyahat arama ve rezervasyon yapma imkanı sunan “Gecelik Otel” özelliği. Bu özellik, kullanıcılara mobil cihazları aracılığıyla konumlarına yakın otelleri bulma ve oda rezerve etme kolaylığı sağlıyor.

inovasyon-kampi-4SAN FRANCISCO’YA ÜS KURUYOR
ODTÜ Teknokent, Silikon Vadisi’nde girişimcilik üssü kuruyor. Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ve ODTÜ Teknokent sahipliğinde kurulan T-Jump San Francisco adındaki merkez, Türkiye’den yeni girişimciler ve belirli büyüklüğe ulaşmış şirketlerin ABD pazarına girebilmesini kolaylaştıracak. Girişimcilerin piyasayı yakından takip etme, işlerini ve fikirlerini geliştirme, büyütme, yeni müşteriler elde etme fırsatları çok daha kolay şekilde mümkün olacak. Türkiye’de belirli bir eğitim aldıktan sonra San Francisco’ya gelecek girişimciler için özel olarak hazırlanmış programlar ile girişimcilerin hızlı şekilde pazara uyum sağlaması amaçlanıyor.

inovasyon-kampi-5CPM YAZILIM GÜÇLENİYOR
1989 yılından beri Türkiye yazılım sektöründe faaliyet gösteren CPM Yazılım’ın, Palamut Group Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Recep Palamut tarafından hisselerinin büyük kısmı devralındı. CPM’in Türkiye’de yazılım ve sistemleşme konusundaki katma değerini daha da artırmayı hedefleyen Palamut, “İnsana verdiğimiz değeri merkeze koyarak kendi iç sistemlerimizi de geliştirmeyi amaçlıyoruz. Böylece, yazılım ve sistemleşme konusunda Türkiye’nin daha fazla söz sahibi olmasına katkı sağlayacağız” diye konuştu.

N11.COMinovasyon-kampi-2’DAN SPONSORLUK DESTEĞİ
n11.com, 26-27 Mayıs 2015 tarihlerinde Park Bosphorus İstanbul Otel’de gerçekleşecek olan Sürdürülebilir Markalar Konferansı’na platin sponsor olarak destek verecek. Markaların etkin olarak yönlendirdiği sosyal hareketlerin nasıl tasarlanacağı ve marka iletişimi gibi önemli konuların tartışılacağı konferansta n11.com, sürdürülebilirlik odaklı liderlik yaklaşımlarını sorgulayacak.

EBEVEYNLERİN BÜYÜK ÇARESİZLİĞİ
Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET’in İngiltere’de yaptırdığı yeni araştırmaya göre ailelerin yüzde 54’ü, çocukları siber zorbalıklara maruz kaldığında nasıl davranacağını bilmiyor. Ayrıca birçok ebeveyn, bu konuda yeterli donanıma ve eğitime sahip değil. Araştırmadan çıkan diğer sonuçlara göre ise çocuklarına yönelen siber zorbalıkta ebeveynlerin yüzde 45’i çocuklarının okulunu, yüzde 70’i ise bu duruma sebep veren internet sitesini sorumlu tutuyor.

inovasyon-kampi-3SOSYAL TEKNOLOJİ ATÖLYESİ
Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Techsoup Europe işbirliğiyle sosyal sorunlara teknoloji odaklı çözümler bulmak amacıyla hayata geçirilen Things projesi kapsamında düzenlenen Things Kamp 2015, 11 Nisan Cumartesi günü gerçekleşti. Things topluluğunu ve sosyal teknoloji konusuyla ilgilenenleri bir araya getiren Things Kamp 2015’te, Türkiye ve dünyadan önemli isimler konuşmacı olarak yer aldı. Ayrıca kampta sosyal teknoloji konulu atölyeler kurularak çalışmalar yapıldı.

KARİYER SİTELERİNE YENİLİKÇİ YAKLAŞIM
Sadece üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar için staj ve iş ilanları sunan Toptalent. co, online case yarışmaları, networking buluşmaları ve şirketlerin yetenek programları gibi yenilikçi ve farklı birçok etkinliği üyelerine sunuyor. Üniversite öğrencileri ve yeni mezunların kariyerlerine iyi bir başlangıç yapmak için ihtiyacı olan her şeyi tek bir platformda kullanıcılarına sunan Toptalent. co, şirketlere ise en yetenekli öğrenci ve yeni mezunlara ulaşma imkanı sağlıyor.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.