HUG’da 3. dönem başladı

Chobani markasının kurucusu Hamdi Ulukaya’nın 2017 yılında, 5 yıl için toplam 5 milyon dolarlık bütçeyle başlattığı Hamdi Ulukaya Girişimi (HUG) destek programlarının 3’üncü dönem başvuruları açıldı. Programa başvuru için diploma, yabancı dil, sektör, bölge şartı bulunmuyor. Türkiye’nin 81 ilinden, eğitim koşulu, yabancı dil zorunluluğu bulunmaksızın hayallerine inanan, girişim fikri ya da şirket kurma hayali olan herkes HUG Girişimci Destek Programı’na 10 Aralık’a kadar dek başvurabiliyor.

LONCA MEZUNLARI AÇIKLANDI
Kuveyt Türk tarafından kurulan Lonca Girişimcilik Merkezi, ikinci dönem mezunlarını verdi. Dokuz girişimci ekibe altı ay boyunca eğitim ve mentorluğun yanı sıra kuluçka hizmeti, hibe ve Ar-Ge desteği gibi ayrıcalıklardan yararlanma imkanı sunuldu. Mezun olan 7 girişim ise şöyle: Fikir Değirmeni, Akaunting, Payfull, Keyzy, Socivy, ArgeX UserVision.

HEDEF 100 KADINA ULAŞMAK
Kadınların iş gücüne katılımını teşvik etmek amacıyla ÜNLÜ&Co tarafından kurulan Kadın Girişimciler Akademisi (KGA), bu yıl üçüncü yılını kutluyor. Kadınları iş fikirlerini hayata geçirmeleri konusunda teşvik eden akademiden bu yıl 20 mezun daha verildi. 2020 sonuna kadar ise toplam 100 kadına ulaşılması hedefleniyor.

KOBİ ZİRVESİ 20 KASIM’DA
Geçen yıl 500’e yakın KOBİ’yi bir araya getiren KOBİ E-Ticaret Zirvesi, 20 Kasım’da, InterContinental İstanbul’da düzenlenecek. Zirvede 20’den fazla konuşmacı, pazaryerinde satış yapmak, e-ticarette lojistiğin önemi, sosyal medyadan satış ve e-ticarette e-fatura kolaylıkları gibi konu başlıklarını değerlendirecek.

E-SPORDA FIRSAT VAR
Türkiye’de 4 milyon, dünya genelinde ise 200 milyon civarında oyuncusu bulunan ve mevcut hacmi 1 milyar dolara yaklaşan e-spor ekonomisinin yarattığı toplam hacim, önümüzdeki 3 yılda 5 milyar dolara yaklaşacak. Dijital dönüşüm danışmanı ve Me Consultancy Kurucusu Murat Erdör, özellikle oyuncuların, yayıncıların, reklamcıların ve markaların ilgisini çekmeye başlayan e-spor alanına yönelik yatırımların da artacağını söylüyor.

SUCOOL’DAN YENİ HIZLANDIRMA PROGRAMI SUCOOL, Hollanda merkezli InnoEnergy şirketiyle iş birliği yaparak PRIMER Ön Hızlandırma Programı’nı uygulamaya başladı. Sektör bağımsız teknoloji tabanlı iş fikrine sahip herkesin katılabildiği program, 8 modülden oluşuyor. Eğitimler, 17-18 ve 24-25 Kasım tarihlerinde Sabancı Üniversitesi Tuzla Kampüsü’nde gerçekleşecek.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.