Girişimcilik Vakfı beşinci yılında

Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak, üniversite gençlerine ilham vermek ve gençlerin kendi yollarından giderek iz bırakmalarını sağlamak amacıyla Girişimcilik Vakfı tarafından her yıl düzenlenen Fellow Programı, geçen yılın rekorunu kırarak toplam 112 bin başvuru aldı. Nisan-Ekim 2018 tarihleri arasında eleme sürecinin gerçekleştiği programa, 40 yeni fellow katıldı.2018-2019 döneminde 14 farklı il ve 36 farklı üniversiteden fellow’un yer alacağı programda gençler, girişimciliğin heyecan verici dünyasına ilk adımlarını atıyor. Fellow Programı’na seçilen öğrenciler, ilham veren rol modellerle tanışıyor, girişim elçileri olarak farklı etkinlik ve projelerde yer alarak, başkalarının hayatlarına da ilham veriyor.

“Bİ-FİKİR” ÖĞRENCİLERE AÇILDI
Anadolu Grubu, çalışanlarının fikirlerinin projelendirildiği Bi-Fikir programına üniversite öğrencilerini de dahil etti. Program kapsamında üniversite öğrencilerinin fikirleri 31 Aralık’a kadar toplanacak. Finale çıkmaya hak kazanan 10 fikrin sahibi, Anadolu Grubu tarafından organize edilecek eğitimlere ve mentorluk programına dahil edilecek. Mayıs 2019’da gerçekleşecek finalde, birinci projeye 20 bin TL, ikinci projeye 15 bin TL, üçüncü projeye 10 bin TL ödül verilecek.

BIG BANG 29 KASIM’DA!
İTÜ Çekirdek’in her yıl düzenlendiği Big Bang Start Up Challenge, bu yıl 29 Kasım’da Uniq İstanbul’da “odak” temasıyla gerçekleşecek. Konuyla ilgili açıklama yapan İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Deniz Tunçalp, “Geçen yıl Big Bang’de girişimcilere, 17 milyon TL’yi aşan bir kaynak ulaştırmıştık. Yeni paydaşlarımız ve büyüyen girişimcilik ekosistemiyle yine büyük bir kaynağı girişimcilerle buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

MORNERO’YA TARVENN’DEN YATIRIM
İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) iştiraki Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin (BTM) bünyesinde yer alan Mornero, Tarvenn’den 1,1 milyon TL değerlemeyle tohum yatırım aldı. Tarvenn Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Mustafa Kopuk, sağlıklı kahvaltıyı uygun fiyatla müşterilerine sunan Mornero’ya güvendiklerini belirterek “Hedefimiz Mornero’nun sunduğu kahvaltı aboneliği servisini operasyonel ve finansal olarak kusursuz hale getirmek” dedi.

MEZUN SAYISI 700’E ULAŞTI
Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) Sanofi Türkiye’nin desteğiyle gerçekleştirdiği “Geleceğin Kadın Liderleri” projesi kapsamında, 2018 yılı eğitimleri Trabzon’da verildi. Bu yıl bin 500 başvurunun alındığı iki gün süren eğitim programında, 100 genç kadın sertifika aldı. Böylece projenin mezun sayısı 700’e ulaştı

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.