Düğün.com dünyada ikinci

Toplam 150 kişilik ekibi ve 12 ülkedeki operasyonuyla kendi alanında dünyanın en büyük ikinci internet sitesi konumunda bulunan Düğün.com, her yıl ortalama yüzde 50-60 oranında büyüme sağlıyor. 2015 yılında Suudi Arabistan, Mısır, Katar, Kuveyt, Lübnan ve Birleşik Arap Emirlikleri dahil 10 Orta Doğu ülkesinde yayın yapan Zafaf.net kurularak Düğün. com’da uygulanan ve başarılı olan modelin aynısı adapte edildi. Zafaf.net, çok kısa bir sürede Suudi Arabistan’da lider konuma geldi.

2. DÖNEM BAŞLADI
Endeavor Türkiye, girişimlerin büyümesi ve uluslararası pazarlara açılmasına aracılık eden ScaleUp Hızlandırma Programı’nın 2019 yılı ikinci dönemini, 25 girişimle 11 Ekim’de başlattı. 6 ay süren program, girişimlerin farklı ihtiyaçlarına eğilen atölye ve mentorluk seanslarıyla hedeflerine daha hızlı erişmesini amaçlıyor. Programın 2019’un ilk yarısında gerçekleşen 1’inci dönemine katılan girişimlerin yüzde 90’ı cirolarını yükseltti, yüzde 40’ı ekiplerini büyüttü ve programa katılan 6 şirket yatırım aldı.

GIDA SEKTÖRÜNE YENİ MARKA
Gıda sektörüne 2019 yılında yeni bir girişim daha eklendi. Bolgani Döner, kurulduğu iki ay içinde dört şubeyle sektöre iddialı bir giriş yaptı. Markanın hedefi, yıl sonunda 20, beş yılda 400 şubeye ulaşmak. Bolgani Döner’in kurucusu Musa Alp, “Bolgani Döner’in konsepti, basitlik ve uzmanlık üzerine kurulu. Dönerimizde kesinlikle kıyma ve katkı maddeleri yok. ürünlerden ettiğimiz tasarrufun tamamını döner fiyatına yansıtıyoruz çok ufak bir kâr marjıyla 10 TL’ye satıyoruz” diyor.

ANGEL EFFECT KURULDU
İş dünyasının melekleri, henüz yolun başında olan, yüksek büyüme potansiyeli içeren girişimlere yatırım yapmak amacıyla Angel Effect’i hayata geçirdi. Angel Effect’in kurucuları arasında yatırımcı Ersin Pamuksüzer, Gedik Yatırım CEO’su Onur Topaç, melek yatırımcılar Ömer Erkmen, Şahin Tulga, Olcay Ungun, Koray Bahar, Ercüment İnanç, İlker Arslan, İlhan Bağören, İlter Terzioğlu, İzzet Zakuto, Engin Frayman ve Mustafa Mutlu gibi isimler bulunuyor.

GİRİŞİMCİ ADAYLARINA REHBERLİK EDİYOR
Kurumsal hayattan girişimciliğe geçiş yapmak isteyenlere Silikon Vadisi merkezli Founder Institute İstanbul rehberlik ediyor. Founder Institute’ün dört aylık sonbahar programı, girişimleri ileriye taşımaya yönelik ödevlerden oluşuyor ve bu haftalık oturumlar, kendileri de start up kurucusu olan 8 binin üzerinde mentordan oluşan uluslararası bir ağ tarafından yönlendiriliyor.

ENERJİDE AR-GE ÇALIŞTAYI
ELDER tarafından EPDK koordinatörlüğünde dördüncüsü düzenlenen Enerjide Ar-Ge Çalıştayı,18-19 Aralık’ta Ankara’da gerçekleştirilecek. Çalıştayın ikinci gününde İTÜ Arı Teknokent’le birlikte “ELDER Utility Day” girişimcilik etkinliği düzenlenecek. Fikirlerini geliştiren ve belli aşamaya getiren girişimciler arasından sektöre en yakın olanları seçilerek ELDER Utility Day etkinliğinde sahne alacak.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.