Bilkent Cyberpark programlarını online’a taşıdı


Bilkent CYBERPARK yürüttüğü birçok projeyi online ortama taşıdı. Bilkent CYBERPARK ve TTGV iş birliğinde 5’inci kez düzenlenen Uygulamalı Teknoloji Ticarileştirme Programı (UTTP) bu yıl online platformda gerçekleştiriliyor.

COVID-19 pandemisi nedeniyle programların, iş birliklerinin ve her türlü etkinliğin azaldığı günümüzde, Bilkent CYBERPARK yürüttüğü birçok projeyi online ortama taşıyarak ekosisteme ve girişimcilere destek olmaya devam ediyor.

Fikir aşamasındaki girişimciler için ücretsiz danışmanlık hizmeti “Online Girişimcilik Danışmanlık Programı”, erken aşamadaki girişimcilere, alanlarında uzman mentorların katkısıyla destek verildiği online program “Mentorum Benimle”, girişimcilik ekosistemine dair bilgilerin video içerikler halinde yayınlandığı “Online Girişimcilik Kiti”, sektör uzmanlarının katılımıyla canlı olarak yayınlanan “Online Etkinlikler Serisi”, B2B odaklı iş birliği görüşmelerin sağlandığı “CYBER 1E1” programı ve girişimcilerle teknoloji transferi uzmanlarını bir araya getiren Uygulamalı Teknoloji Ticarileştirme Programı (UTTP) ile salgın sürecinde mesafeleri ortadan kaldıran Bilkent CYBERPARK, katma değerli hizmetleri aracılığıyla girişimcilere yeni çözümler sunuyor.

DANIŞMANLIK PROGRAMI

Sahip olduğu ön kuluçka ve kuluçka programları deneyimi ile Bilkent CYBERPARK, iş fikri aşamasında olan girişimcilere ulaşabilmek ve iş fikirlerine etkili bir şekilde katkı sağlayabilmek adına yürüttüğü Girişimci Danışmanlık Programı’nı online platforma taşıyarak girişimcilere yönelik desteğine hız kesmeden devam ediyor.

Girişimcilerin ve girişimci adaylarının, ticari değere dönüşmesini planladığı yenilikçi, teknoloji ve Ar-Ge içeren tüm iş fikirlerine açık Online Girişimci Danışmanlık Programı (E-GDP), şirketleşme yolunda tüm sorulara yanıt sağlıyor. Detaylı bilgi ve başvuru için: [email protected]

MENTORUM BENİMLE

“Mentorum Benimle” programı ile teknoloji tabanlı, en az ön prototip aşamasında olan girişimcilere sektör uzmanları tarafından tamamen ücretsiz ve online mentorluk hizmeti veriliyor.

Bu hizmetle şirketini ve ürününü geliştirmek, daha ileriye taşımak ve eksiklerini gidermek isteyen girişimcilere destek sağlayan bir platform sunuluyor. Program kapsamında, girişimciler deneyimli uzman mentorlar tarafından ürün geliştirme, prototipleme, iş geliştirme, fikri sinai mülkiyet hakları ve daha birçok farklı alanda mentorluk alabiliyor.

Detaylı bilgi ve başvuru için: [email protected]

ONLINE GİRİŞİMCİLİK KİTİ

“Online Girişimcilik Kiti” ile girişimcilik ekosistemini yakından tanımak isteyen girişimcilerin desteklenmesi hedefleniyor. Bu kit ile tüm girişimciler ve girişimci adayları için mentorlardan, çeşitli alanda faaliyet gösteren sektör liderine, yatırımcılardan, TTO uzmanlarına kadar girişimciliğin içinde yer alan isimler tarafından, girişimcilik alanında sıkça kullanılan anahtar terimler üzerine tanıtıcı ve bilgilendirici videolar hazırlanıyor.

ONLİNE ETKİNLİK SERİSİ
Bilkent CYBERPARK’ın online etkinlikler serisinde, ilgili sektörlerden uzman konuk ve konuşmacıların katılımı ile düzenlenen online panel ve webinarlar ile girişimcilik ekosisteminden, kurumsal faaliyetlere kadar birçok güncel konuda bilgi sahibi olunabiliyor. Online platformlar üzerinden canlı olarak yayınlanan etkinlikler bu alanda meraklı ve bilgi sahibi olmak isteyen tüm girişimcilerin ve girişimci adaylarının ilgisini çekiyor.

DİJİTAL DÖNÜŞÜME LİDERLİK EDİYOR
COVİD-19 salgınıyla mücadelede bir başarı da Türk yazılım şirketinden geldi. Bilkent CYBERPARK’ta yer alan Kolaysoft Teknoloji AŞ’nin geliştirdiği “KolayPeyk” ürünü, salgın döneminde iş dünyasına sunduğu çözümle Uluslararası Teknoparklar Birliği (lASP)’nin küresel platformundaki yerini aldı.

74 ülkede faaliyet gösteren ve bünyesinde 150 bine yakın Ar-Ge şirketi olan IASP, salgın döneminde iş dünyasına değer katan yenilikçi yazılım çözümleri arasında KolayPeyk ürününü onaylayarak, dünyaya ilan etti. KolayPeyk ürünü, Türkiye’nin yanı sıra, İtalya, İspanya, Polonya, İsveç gibi birçok ülkeden de talep görüyor.

KOLAYPEYK İLE KAYIT VE BELGELER CEPTE
KolayPeyk platformu, iş kanunları kapsamındaki kayıt ve belgeleri resmi evrak olarak dijitalleştiren sanayiciler, turizmciler, perakendeciler, inşaatçılar, lojistik sektörleri başta olmak üzere tüm sektörlerin işlerini kolaylaştırmayı hedefliyor. Platform sayesinde, işletmeler yasal dayanaklara uygun bir şekilde çalışanlarına tebliğ ve tebellüğlerini iletiyor. Çalışanlar 1 1 da, şirketlerden kendilerine gönderilecek olan tüm bildirimleri, rahatça evlerinden cep telefonlarıyla “zaman damgalı” olarak onaylıyor ve istedikleri dönemlerde de bordro gibi tüm bildirimlerini arşivden yeniden görüntüleyerek, ulaşabiliyorlar.

UYGULAMALI TEKNOLOJİ TİCARİLEŞTİRME PROGRAMI

9 HAFTALIK KAMP
Bilkent CYBERPARK’ın girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkı sağladığı bir diğer program olan Uygulamalı Teknoloji Ticarileştirme Programı (UTTP), TTGV iş birliği ile 5’inci yılında online platformda gerçekleştiriliyor. UTTP, hem teknolojisini pazarlamayı ve ürünlerini ticarileştirmeyi amaçlayan girişimcilere kapsamlı bir yol haritası izleten hem de teknoloji transferi alanında uzmanlaşmak isteyen teknopark yöneticilerinin, teknoloji transferi ofisi uzmanlarının, kuluçka ve inovasyon merkezi çalışanlarının, mentorların ve yatırımcıların kendilerini geliştirecekleri 9 haftalık online bir kamp.

YOĞUN İÇERİK
Alanında uzman Amerikalı eğitmen ve mentorlar tarafından verilen bu dinamik program, teknoloji fikirlerinin değerlendirilmesi, fikri mülkiyet hakları yönetimi, iş planı oluşturma, başlangıç için alternatif fon modelleri ve lisanslama fırsatlarıyla ilgili becerileri geliştirme ve teknolojinin ticarileştirilmesi önündeki engelleri kaldırabilme gibi konular üzerinde yoğun bir içerik sunuyor. Program hakkında detaylı bilgi için [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.