GBA’den girişimcilere 4 milyon tl


GBA, 2016 yılında toplam 10 girişime 3 milyon TL’den fazla yatırım yaptı. Bu yıl ilk turda MutluBiEv, Radius, İyiSahne, UpLifers, Otsimo, Jetract girişimlerine; ikinci turda MutluBiEv, Kolay İK, Insider, Sinaps, Tailster girişimlerine; üçüncü turda ise MutluBiEv girişimine yatırım yaptı. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan GBA Başkanı Emre Kurttepeli, 2017 hedeflerinin, girişimcilere sağladıkları finansal desteği 4 milyon TL bandına çekmek olduğunu söyledi.


CEP TELEFONU TAMİRCİNİZ KAPINIZDA

Cepfix, ekranı kırılmış, çalışmayan, suya düşmüş veya çeşitli sorunları olan akıllı telefonların hızlı ve kolay bir şekilde tamir edilmesini sağlıyor. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar, bulundukları yerden tek bir tıkla cep telefonlarını tamir ettirebiliyor. Siparişle birlikte telefonu evden teslim alan Cepfix, onarım süresi boyunca telefonsuz kalmamak adına yedek telefon veriyor. Buna ek olarak tamir sırasında değiştirilen her parça için 6 ay garanti veriyor.

GİRİŞİM SAVAŞÇILARI YENİ DÖNEME BAŞLADI
Kişilere farklı sektörde kendi işini kurabilecek veya bir şirkette özel proje yönetebilecek düzeyde başarılı bir seri girişimciye dönüşme fırsatı sunan Girişim Savaşçısı’nın, 11’inci dönem eğitimi başladı. Girişimci adayları programda içlerinde Faruk Eczacıbaşı, Sina Afra ve Erol Bilecik’in de bulunduğu 40 mentorun network’ünden ve 23 destek kuruluşun hizmetlerinden yararlanabilecek.

MASRAFSIZ OFİS MODELLERİ
eOfis, ortak ofis çözümleriyle minimum maliyetle prestijli iş adresi ve konforlu iş ortamları sağlıyor. Şirketlerin maliyetlerini minimuma çeken bu modeller, kriz dönemlerinde de kurtarıcı görevi görüyor. eOfis Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Sibel Hill, “Özellikle sanal ofis paketi, iş prestijinizi kaybetmeden küçülebileceğiniz minimum modeli size sağlıyor” diyor.

SOSYAL GİRİŞİMCİLERE İŞ GELİŞTİRME FIRSATI
Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu (KUSIF), sosyal girişimlerin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla “Change with Business” projesini başlattı. Proje, sosyal girişimcilerin finansal mekanizmalara erişimini kolaylaştırmayı hedefliyor. Verilecek eğitim ve mentorluk programını tamamlayan beş sosyal girişime, iş geliştirmeleri amacıyla 10’ar bin TL destek sağlanacak. Türkiye’de ilk kez 20 uzman kişi ve kurumu bir araya getiren proje, sosyal girişimler için sosyal finans çerçevesi oluşturacak.

PİLOT’UN 5’İNCİ DÖNEMİ BAŞLIYOR
Türk Telekom, girişim hızlandırma programı PİLOT’un 5’inci dönem başvurularını şubat ayından itibaren www.turktelekompilot.com. tr adresi üzerinden almaya başlayacak. Yeni dönemde PİLOT’a katılmaya hak kazanan her ekibe, 75 bin TL nakit desteği ve Türk Telekom’la iş birliği fırsatı sunulacak. Seçilen ekipler, İstanbul’da ofis alanı, 100 bin dolar değerinde bulut hizmetleri ve mobil iletişim paketi imkanlarından faydalanacak.

IŞIK KULUÇKA MERKEZİ AÇILDI
FMV Işık Üniversitesi, Maslak Kampüsü’nde, IBM iş birliğiyle Işık-IBM Kuluçka Merkezi’ni açtı. Kuluçka merkezinde önümüzdeki 3 yıl içinde en az 10 yeni fikrinin kalıcı ve sürdürülebilir şekilde ticarileştirilmesi planlanıyor. Işık IBM Kuluçka Merkezi’nde, inovasyon ve girişimcilik eğitimleri verilecek.

EVİDEA.COM İLK MAĞAZASINI AÇTI
Evidea.com, internetteki yüz binlerce üründeki en uygun fiyat avantajını şimdi de mağazasına taşıyor. İlk mağazasını Maltepe’de açan Evidea.com, teknolojik altyapısı ve müşteri dostu ürünmatikleriyle de kolay ve hızlı alışverişin yeni adresi olmaya aday. Müşterilere ürünleri ürünmatikler aracılığıyla seçerek evlerine teslim alabilme imkanı sağlayan Evidea.com, 2017 yılında mağaza sayısını artırmayı amaçlıyor.

MÜLTECİ GİRİŞİMCİLİĞİ
InnoCampus, mültecilerin sorunlarına girişimcilikle çözüm bulmak düşüncesiyle Gaziantep Üniversitesi ile iş birliği yaptı. Uluslararası Göç Örgütü’nün desteklediği projeyle 17 Şubat-10 Mayıs tarihleri arasında Gaziantep Üniversitesi’nde yerli ve mülteci girişimciler InnoCampus Girişim Hızlandırıcı Programı’na katılacak. Ayrıca çocuklar için bilim ve teknoloji eğitimleri, kadınlar için girişimcilik günleri ve 3 boyutlu üretim teknolojilerini kullanıma sunan “InnoCampus Makeathon” ve “YapLab” günleri gerçekleştirilecek.

ÜLKEMİZİ NASA’DA TEMSİL EDECEKLER
Dünya çapında düzenlenen “Uzaktan Kumandalı Sualtı Araç Yarışması (MATE-ROV)”nda Türkiye birincisi olan takım, ülkemizi NASA’da düzenlenecek olan finallerde temsil etme hakkı kazandı. Özel ALEV Okulları’nın lisesinde öğrenim gören ALEV Robotics Kulübü toplam 600 katılımcının katıldığı yarışmada elemeleri geçerek son 38 takım arasına girmeyi başardı.

KADIN LİDERLER BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’NDE
Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü ve IEEE Öğrenci Kolu’nun bu yıl 3’üncüsünü 18 Şubat’ta düzenleyeceği Bilim ve Teknolojide Lider Kadınlar Zirvesi, bilim ve teknoloji dünyasında fark yaratan kadınların tecrübelerini gelecek kuşaklara aktararak kadınları bu alanlarda çalışmaya teşvik etmeyi ve cesaretlendirmeyi amaçlıyor. Tüm bilet gelirlerinin AÇEV’e bağışlanacağı zirvede yerinizi almak için https://www.biletino.com/event/ eventdetail/3040 adresini ziyaret edebilirsiniz.

TEKZİP
Start Up Dergisi Kasım 2016 sayısında yayımlanan Penta Teknoloji söyleşisinde, şirketin yaşı 16 ve cirosu 1,5 milyar dolar olarak yazılmıştır. Doğrusu şirket 26 yaşındadır ve cirosu da 1,5 milyar TL’dir. Düzeltir, özür dileriz.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.