Casecampus mezunlarını verdi


Akbank ana sponsorluğunda Endeavor Derneği tarafından gerçekleştirilen CaseCampus, İzmir’de gerçekleştirdiği kapanış konferansıyla sonbahar dönemini tamamladı. CaseCampus Sonbahar 2016 Dönemi katılımcıları, program sonrasında da Akbank ve Endeavor’dan destek alabilecek. Programın 2017 Bahar Dönemi için son başvuru tarihi ise 20 Şubat olarak açıklandı.

CAREEM, 50 ŞEHİRDE HİZMET VERİYOR
Şoförlü araç çağırma hizmeti Careem’in, Türkiye’yle birlikte Pakistan’da üç yeni şehrin eklenmesiyle MENASA bölgesinde var olduğu şehir sayısı 50’yi geçti. Careem CEO’su Mudassir Sheikha, “Dört yılda 50’den fazla şehirde faaliyete geçen Careem, bu başarısını 2017’de daha fazla büyüme için bir sıçrama tahtası olarak kullanacak” dedi.

VOLT İLE HERE İŞ BİRLİĞİ YAPTI
Gerçek zamanlı bir yolculuk paylaşım uygulaması olan Volt, Here ile imza attığı büyük iş birliğinin ardından kullanıcılarına uygulama içerisinde Here’ın sesli navigasyon özelliğini sunmaya başladı. Bu ortaklık global anlamda sektörde bir ilk olma niteliği taşıyor. İlk defa bir start up, Here ile yaptığı iş birliği sayesinde sekteye uğratmaya çalıştığı pazar büyüklüğü için bir destek kazanmış oldu.

GENÇLER LİDERLERLE BULUŞACAK
Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Mec Business Seminar, 3-5 Mart tarihleri arasında Renaissance İstanbul Polat Bosphorus Hotel’de gerçekleştirilecek. Etkinlikte, Allianz Sigorta CFO’su Ersin Pak, Lidyana.com CEO’su Hakan Baş, Özdilek Holding Kurucusu Hüseyin Özdilek gibi pek çok sektörden liderler, 150 öğrenciyle bir araya gelecek. Etkinlikle öğrencilerde girişimcilik heyecanının uyandırılması hedefleniyor.

PARAŞÜT, ÜÇÜNCÜ TUR YATIRIMI KAPATTI
Küçük ve orta ölçekli işletmeler için geliştirilen web tabanlı finansal yönetim uygulaması Paraşüt, 2 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Üçüncü tur yatırımla ilgili olarak Paraşüt’ün kurucu ortağı Sean Yu şöyle konuştu: “Kurulduğumuz yıldan bugüne 110 bini aşkın işletmeye ulaşarak alanımızda çok önemli bir oyuncu haline geldik. Aldığımız bu üçüncü yatırımı hizmetlerimizi daha da geliştirmek için kullanacağız.”

2017’NİN İLK YATIRIMI PEOPLISE’A
San Francisco merkezli 500 Startups bünyesinde bulunan 500 İstanbul, 2017 yılına hızlı bir giriş yaptı ve işe alım süreçlerinde oyun değiştiren atılımlarıyla öne çıkan Peoplise’a yatırım yaptı. Peoplise, insan kaynakları için inovatif teknolojik çözümlerle kurumların işe alım süreçlerini iyileştiriyor. Bu yatırımla başta İngiltere ve ABD pazarları olmak üzere küresel açılımını hızlandırmayı planlıyor

14 GİRİŞİM KENDİNİ TANITTI
Startupbootcamp Istanbul’un, Soho House İstanbul’da 19 Ocak’ta düzenlediği Demo Day etkinliğinde, ekosisteme liderlik eden kilit yatırımcılar, 8 ülkeden 14 girişimi tanıma fırsatı buldu. Her biri kendi alanında fark yaratan girişimler, 4’er dakikalık sunumlarının ardından küçük gruplar halinde görüşmeler yaptı. Startupbootcamp Istanbul’un geçmiş dönem mezunlarından Eventbaxx, Monument, Segmentify, Smart Moderation ve Visionteractive de Demo Day etkinliğinde mezuniyetten bu yana kaydettikleri gelişimi yatırımcılarla paylaştı.

LETGO’YA 175 MİLYON DOLARLIK EK YATIRIM
Dünya çapında 20 milyon aktif kullanıcı ve 45 milyon uygulama indirme sayısına ulaşan Letgo, 175 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldı. Bugüne kadar 375 milyon doları aşan yatırım alan Letgo, önümüzdeki altı ay içinde platform üzerinden satılan ürünlerin brüt değerinin 23 milyar dolar düzeyine ulaşacağını açıkladı. Girişim, yeni finansmanın başta ABD’de, Türkiye’de ve uluslararası alanda büyümeyi hızlandırmak ve halihazırda büyük yatırımlar yaptığı, yapay zeka ve görüntü tanıma gibi teknolojik üstünlüklerini geliştirmek için kullanılacağını duyurdu.

İK’NIN YOL HARİTASI ÇİZİLDİ
İTÜ ARI Teknokent bünyesindeki şirketlerin başlattığı bir inisiyatifle oluşturulan AR-GE ve Teknoloji İnsan Kaynakları Grubu (ATİK), Tech Human Zirvesi’nin ilkini, “Etki” temasıyla 19 Ocak’ta düzenledi. Zirvenin açılış konuşmasını yapan İTÜ ARI Teknokent COO’su ve ATİK Grubu Kurucusu Gökçe Tabak, gelecekte bazı mesleklerin kaybolacağını, bunların yerini teknoloji tabanlı yeni mesleklerin alacağını belirtti. Bu süreçte İK yönetiminin de değişmek zorunda olduğunu vurgulayarak amaçlarının bu süreçte daha fazla insanın hayatına pozitif etki sağlamak olduğunu söyledi.

RADORE’DEN START UP’LARA DESTEK
Veri merkezi Radore, KWORKS Girişimcilik Araştırma Merkezi’nin yeni dönem programı kapsamında, girişimcilere destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda, KWORKS programına seçilen ekipleri, yıllık değeri 85 bin dolar olan “Radore Start Up Paketi”ni ücretsiz sunarak destekliyor. Ekipler, #radoreyesor hizmetinden de paket dahilinde faydalanabiliyor

VİSPERA’YA YATIRIM
Resim tanıma ve yapay zeka teknikleri kullanarak perakende sektörüne yenilikçi çözümler geliştiren teknoloji girişimi Vispera, GBA’den 6 milyon 800 bin dolar değerleme üzerinden yatırım aldı. Vispera’nın kurucu ortaklarından Prof. Dr. Aytül Erçil, aldıkları yatırımla ilgili şunları söyledi: “GBA’den aldığımız yatırımı da kullanarak 2016’da gerçekleştirdiğimiz pilot çalışmalarını geniş çaplı projelere dönüştürmeyi, çalıştığımız ürün kategorilerini genişletmeyi planlıyoruz. 2017’nin uluslararası rekabette öne çıkacağımız bir yıl olacağına inanıyoruz.”

START UP’LARA PR DESTEĞİ
Piar İletişim, start up ve KOBİ’lerin hızla artan iletişim ihtiyaçlarına anında, güvenilir ve profesyonel bir çözüm sunmak üzere Türkiye’nin ilk online PR Mağazası Piar Dijital’i açtı. Online mağaza, 360 derece iletişim hizmetlerini, iletişim paketi alternatifleriyle sunuyor. İş hedefleri ve bütçelerine en uygun paketi seçen start up ve KOBİ’ler, güçlü bir iletişim desteğiyle hedef kitlelerine etkili bir şekilde ulaşıyor, rekabet avantajı kazanıyor.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.