YBA eğitimleri başladı


MÜSİAD’ın gençlik yapılanması olan Genç MÜSİAD’ın üniversite öğrencilerine yönelik eğitim projesi Young Business Academy (YBA), 1 Ekim’de, İstanbul Şehir Üniversitesi’nde başladı. Ocak ayına kadar devam edecek projede, alanında uzman birçok isim gençlerle buluşturulacak. 25 yaş altı lisans veya ön lisans öğrencilerine yönelik hazırlanan YBA’ya seçilen 150 genç, eğitimlere katılarak girişimcilik yolundaki ilk adımlarını atma fırsatına sahip oluyor.

PİLOT 4’ÜNCÜ DÖNEMİNİ TAMAMLADI
Türk Telekom’un girişim hızlandırma programı Pilot, 4’üncü dönemini tamamladı. Bu kapsamda düzenlenen Demo Day etkinliğinde önde gelen yatırımcı ve girişimciler bir araya geldi. Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, inovasyon ve girişimciliğin Türkiye ekonomisinin itici gücü olduğunu belirtti. Doany, “Girişimlerin bizim deneyimimizden faydalanacağı çok şey olduğu gibi bizim de onların cesaretinden öğreneceğimiz çok şey var” diye konuştu.

YILDIZ KULUÇKA AÇILDI
Yıldız Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknopark bünyesinde 20 Ekim’de açılan Yıldız Kuluçka, teknoloji tabanlı yenilikçi iş fikirlerine sahip ve bu fikirleri bir projeye dönüştürebilen girişimcilerin ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefliyor. Girişimcilere, iş fikri aşamasından şirketleşmeye, ticarileşmeden yatırım almaya kadar olan süreçte ofis, altyapı, atölye, laboratuvar, eğitim ve mentorluk hizmetlerini sunan Yıldız Kuluçka’da, mevcut durumda 90’dan fazla girişimci, yenilikçi iş fikrini hayata geçirmeye çalışıyor.

İTALYAN START UP’LAR TÜRKİYE’DE
İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ITA) ve Borsa İstanbul Özel Pazar iş birliğiyle 13 Ekim’de, İtalya’dan gelen yedi start up yöneticisi, Türk yatırımcıların karşısına çıktı. Yatırım olanaklarının yanı sıra bu start up’ların Türkiye’de teknolojik iş birlikleri ve dağıtım kanalları bulmasının da önü açıldı.

YENİ FİKİRLER SİLİKON VADİSİ YOLUNDA
ODTÜ Teknokent’in bu yıl 12’ncisini düzenlediği “Yeni Fikirler Yeni İşler” hızlandırma programının ödül töreni, 15 Ekim’de ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Teknoloji temelli birçok projenin yer aldığı etkinlikte, başarılı olan projeler, girişim sermayesi desteğinin yanı sıra ODTÜ Teknokent’in San Francisco’da yer alan T-JUMP merkezinde, Silikon Vadisi yatırımcıları ve mentorlarıyla görüşme fırsatı kazanıyor. Bu sayede girişimciler, iş fikirlerinin globalleşme şansını güçlendiriyor.

UPLIFERS’A 310 BİN TL YATIRIM
Galata İş Melekleri ve Arya Kadın Yatırım Platformu, ilk ortak yatırımlarını, yaşam koçu ve kişisel gelişim sitesi Uplifers’a yaptı. Uplifers Kurucusu Eda Günay, aldıkları 310 bin TL’lik yatırımı, global hedeflerine ulaşmada kullanacaklarını belirterek, “Yatırımla birlikte ilk etapta amacımız ekibi büyütmek, yeni ürünlere odaklanmak, içerik sayısını ve kalitesini artırmak. Yeni dönemde video formatında da yayına başlayacağız” dedi.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.