En büyüklerin arasında

Netmarble, mobil arama şirketi App Annie’nin son raporuna göre 2018’de iOS ve Google Play’de, toplam küresel tüketici harcaması dalında en büyük 5 şirket arasına girdi. 21 ülkede mobil oyun kategorisindeki sıralamalarda ilk 10 içinde yer aldı. 2019’u da başarılı bir yıl olarak kapatmayı düşünen şirket, yakın zamanda yeni oyunlarını piyasaya çıkaracağını duyurdu.

GERİ DÖNÜŞÜME YATIRIM
İsviçreli ve Türk mühendislerin ortak çalışması sonucunda, global teknoloji ve yerli üretim gücünü birleştirerek geri dönüşüm cihazları üreten Swiss Recovery System Turkey (SRST), Zeki Yıldırım öncülüğünde hayata geçirildi. Ürettikleri makine, günde yaklaşık 300 kg atığın tamamını, 24 saat içinde besin kalitesi yüksek sulama suyu ve organik içerikli gübre olarak geri dönüştürebiliyor.

IOT PROJELERİ 5G HIZINDA GELİŞTİRİLECEK
Netaş, BTK ev sahipliğinde açılan 5G Vadisi Açık Test Sahası’nda, IoT Platformu ION’la yer aldı. Netaş ION üzerinden öğrencilere, start up’lara, her ölçekteki kurum ve kuruluşlara IoT projelerini 5G hızında ücretsiz geliştirebilme imkanı sunuluyor. Netaş Ar-Ge Genel Müdürü Bülent Kemal Mutlu, “Amacımız, 2025 yılına kadar IoT’nin yaratacağı tahmin edilen 11 trilyon dolarlık pazardan Türkiye’nin alacağı payın artırmasına destek olmak” dedi.

ARMUT 2018 TREND RAPORU
Armut, geçen yıl alınan taleplerden yola çıkarak 2018’in trend hizmetlerini belirledi. 2018’de en çok yaşam kalitesini artıran kategoriler yükselişe geçti. Yoga ve pilates özel dersleri, masaj, epilasyon gibi hizmetlerin olduğu kategorilere olan talepler yüzde 303 artarken drone tamiri, coin mining, imar barışı danışmanlığı gibi hizmetler ise bu yıl yeni açılan hizmet kategorileri arasına girdi.

GİRİŞİMCİLERİ HİBE DESTEĞİNE HAZIRLIYOR
KWORKS BiGG, girişimcileri TÜBİTAK’ın 200 bin TL hibe desteği sunduğu 1512 BiGG programına hazırlıyor. KWORKS BiGG programında girişimciler, fikirden ürüne ve üründen pazara giden yolda ihtiyaç duyabilecekleri eğitim, mentorluk, ön prototip geliştirme, müşteri ağına erişim desteklerine erişebilecek. Program için son başvuru tarihi ise 1 Mart olarak açıklandı.

KRİPTO PARA ALANINDA YENİ GİRİŞİM
Türkiye’nin ilk ve tek komisyonsuz ve limitsiz kripto para borsası girişimi Coinbaba, hızlı değişimler gösteren yeni nesil yatırım piyasasında oyunu değiştirmeye hazırlanıyor. Megabit Bilişim’e tescilli Coinbaba, 5 milyon TL değerindeki yatırımla yola çıkıyor. Girişim, Türkiye’de gerçek Amerikan doları ile işlem yapılabilen tek borsa olmasıyla da kullanıcılar için daha kârlı bir çözüm sunuyor.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.