Workup Girişimcilik Programı’nın 10. Dönem başvuruları başladı


Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup Girişimcilik Programı, ölçeklenebilir bir iş modeliyle çalışan, teknoloji odaklı çözümler üreten ve fikir aşamasını tamamlamış girişimlere, girişimcilik yolculuklarının hızlanmasında yardımcı oluyor.

Workup Girişimcilik Programı’nın 10. dönemi için başvurular 15 Ağustos’a kadar workup.ist üzerinden yapılabilecek.

İş Bankası’nın ana desteği ile 5 yıldır kesintisiz yürütülen program, girişim fikrini doğrulamış ve müşterisine ulaşma noktasında olan girişimlerin büyümesine destek sağlıyor. Programa dahil olacak girişimler, Pitching etkinliğinde yaptıkları sunumların ardından Workup takımı ve mentorlarının değerlendirmeleriyle belirleniyor.

Workup girişimleri, 6 ay süren programda Kolektif House Levent’te sağlanan ofis desteğinin yanı sıra çok sayıda iş ortağının startup’lara yönelik çözüm ve hizmetleri için ücretsiz veya indirimli kullanım hakkı elde ediyor.

Program boyunca girişimlerin gelişim süreci yakından takip ediliyor. Girişimlere, iş modellerinin test edilmesi, pazar araştırma ve müşteri geliştirme gibi eğitimlerle destek veriliyor ve büyüme sürecinde ihtiyaçlara uygun ek içerikler hazırlanıyor. Alanında uzman ve tecrübeli mentorlardan destek alan girişimler, ilham etkinlikleri ile iş modellerini geliştiriyor.

Girişimler, İş Bankası desteği ile yurtiçi ve yurtdışında önemli konferans ve etkinliklere katılma, mecra iş birlikleri sayesinde görünürlüğünü artırma, yerli ve yabancı yatırımcılara ulaşma fırsatı bulurken, banka ve grup şirketleri ile iş geliştirme, müşteri bulma ve network olanaklarına sahip oluyor.

Program sürecinde belirlenen başarı kriterlerini sağlayan girişimler, 6 ay sonunda programdan mezun olarak, iş modellerini ve yol haritalarını girişimcilik ekosisteminden paydaşların yer aldığı Demo Day etkinliğinde paylaşıyor.

Workup Girişimcilik Programı’ndan mezun olan girişimlerin büyümelerine devam etmesi için girişim dünyasındaki birçok yatırımcıya erişimi ve potansiyel müşterilerle bağlantı kurmaları konusunda destek veriliyor.

Bu bir reklamdır.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.