Okul duvarlarına hayat kattık


Eğitim materyalleri araştırma ve geliştirmeye, 2000’li yıllarda başladım. Ülkemizde ilk interaktif eğitim setleri hazırlayan şirkette Ar-Ge sorumlusu ve takım kaptanı olarak görev aldım. 2006 yılında biraz geç de olsa İstanbul’a gelip hayatımda oldukça büyük yeri olan Bahçeşehir Üniversitesi’ni kazanıp dijital medya tasarımı konusunda öğretim hayatıma başladım. Okulumdan aldığım eğitimle hayal ettiğim onlarca yeni tasarımı daha işlevsel olarak hayata geçirip 2011 yılında PIXLORD olarak anılan dijital medya ajansını kurdum. Birçok projeye ekibimle beraber imza attık.

Erdem Özden/Okulunda.com Kurucusu

Yıllar öncesinden deneyimlediğim eğitim materyalleri konusunda da çalışmaya devam ettim ve 2014 yılının başlarında Okul Tasarımcısı markası ile ilk duvarımızı renklendirmiş olduk. Okul Tasarımcısı bir tasarım atölyesi, sadece ama sadece okul duvarları için dijital illüstrasyonlar ile Ar-Ge’sini yapıp patentini alabildiğimiz 3 boyutlu materyaller üretiyor. Kısaca okul duvarlarına farklı bir bakış açısıyla birbirinden eğlenceli işler yapıyoruz. Hiçbir duvar birbirinin aynısı olmadığından her duvar bizim için kocaman bir tuval halini alıyor. Bu vizyonla kurulduğu günden bu yana okul tasarımcısı 700’ün üzerinde duvara hayat katmış bulunuyor.

EĞLENEREK ÖĞRENME
Okullara olan ziyaretlerimiz sırasında bir noktada belirgin bir ihtiyacı gördük. Bu ihtiyaç öğrencilerin okul içerisinde veya evlerinde eğlenip öğrenmesini sağlayacak kaliteli materyallerin bir alanda toplanmaması veya uygun fiyatta bulunamamasıydı. Biz de tam da bu ihtiyacı karşılamak üzere Okul Tasarımcısı özel ürünlerinden ve piyasada yer alan seçkin ürünler den oluşan okulumda.

com’u kurduk. 2017 yılının ikinci yarısında hayata geçirdiğimiz bu e-ticaret yapısı hızla büyüyen müşteri portföyüyle eğitim sektöründe fark edilmeye başladı. Kendi tasarım ve üretimimiz olan posterler, filmler, 3 boyutlu periyodik cetvel en çok ilgiyi çeken ürünlerden… Okulumda.com ürünlerinden Proll’den de bahsetmeden geçemeyeceğim. Proll, yani dev boyama kağıdı rulosu şu anda bu e-ticaret ekosistemi üzerinde en dikkat çekici ürünlerden birisi. 5 metre uzunluğunda ve yaklaşık 70 santim uzunluğundaki boyama kağıdı, okul öncesi ve ikinci sınıfa kadar olan tüm çocuklarımızın ilgisini çekiyor. 9 farklı teması bulunan Proll ile çocuklar diğer arkadaşlarıyla boyama yapabiliyor, arkadaşlıklarını pekiştirebiliyorlar.

Nurettin Erzen/incehesap.com Kurucu Ortağı
SEKTÖRDE İLK 5’TEYİZ
İncehesap.com, 2008 yılında yayına başladı. Kaba tabiriyle fişe takılıp çalıştırılan tüm elektronik ürünlerin satışını hem kendi e-ticaret platformumuzdan hem pazaryerleri üzerinden gerçekleştiriyoruz. İlk hedefimiz, bilişim sektöründe uzun yıllar boyunca elde ettiğimiz bilgi ve tecrübe birikimini, teknoloji odaklı bir e-ticaret sitesiyle yansıtmaktı. Hep bu hedef doğrultusunda ilerledik ve ilerlemeye çalışıyoruz. İncehesap.com’a özel ithalat atılımlarıyla ve kendi markalarımızı oluşturarak fark yaratıyoruz. Satışa sunduğumuz binlerce ürünü aynı zamanda stoklarımızda tuttuğumuzdan ortalama 8-10 milyon TL stok değerine sahibiz. Bunların yanı sıra Youtube kanalımızda ürün incelemelerine yer verirken, blog sayfamızda da kullanıcıların yararlanabileceği içerikler paylaşıyoruz. Yenilikleri yakından takip ederek, büyüyen pazarları ve potansiyellerini öngörmeye çalışarak bu yönde girişimlerde bulunuyoruz.

B2C ve elektronik pazarı yatayında incelediğimizde sektör içerisinde ilk 5’te olduğumuzu söylememiz mümkün. Fark yarattığımız alanların başında müşteri memnuniyetimiz geliyor. Sağladığımız fiyat avantajı ve kullanıcı dostu platformumuzla kolay alışveriş imkanı sunuyoruz. Şu ana kadar yatırım almadık, hep kendi sermayemizle bir yerlere gelmeye çalıştık ve bunu bir bakıma başardık. Ancak günümüz şartları ve değişen rekabet koşulları nedeniyle yatırım almayı uygun bulduğumuz takdirde değerlendirebiliriz. Önümüzdeki dönemde kendi ölçeğinde Türkiye’deki en iyi sitemetrik değerlere sahip e-ticaret sitelerinden biri olmak istiyoruz. Son 2-3 yılı düşünecek olursak, her yıl yakaladığımız yüzde 50’nin üzerinde büyüme oranları bu yolda emin adımlarla ilerlediğimizi gösteriyor.

ÜNLÜLERDEN KİŞİSEL GELİŞİM DERSLERİ
15 yıldan bu yana yapmış olduğumuz kişisel gelişim eğitimleri deneyimlerimizden yola çıkarak www.unlulerdenegitim.com projesini hayata geçirdik. Ülkemizin alanındaki ilk ve tek start up projesi olan www.unlulerdenegitim.com, başarılı kişilerin deneyimlerini bir eğitim portali içerisinde zamandan bağımsız Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim verme akreditasyonuyla sunuyor. Böylelikle yepyeni bir öğrenme platformu oluşturuyor. Aslında amacımız, bu platformla spor, sanat, sağlık, sinema gibi alanlarda başarılı sanatçılarımızla ve iş insanlarıyla eğitimin her yaş ve kesimden bireylere ulaşılabilirliğini sağlamak. Uzaktan eğitim projemizde 45-50 dakikalık eğitim videolarıyla ünlü eğitmenlerimizin tecrübelerine Türkiye’nin her yerinden internet aracılığıyla kolay ve makul ücretler karşılığında ulaşmak mümkün.

Halihazırda projemizde 33 ünlü ve 32 kişisel gelişim eğitim başlığı yer alıyor. Portal, videolara çevrimiçi erişim imkanı sunarken farklı sektörlerde hayatımıza dokunan 33 ünlü simayla da takipçilerini buluşturuyor. Proje kapsamında, başarı için kariyer yönetiminden güzel konuşmanın şifresine, etkili iletişim tekniklerinden performans yönetimine kadar birçok konu, kişisel eğitimine önem verenlerle buluşuyor. Şu ana kadar 3 bine yakın kullanıcı sayısına ulaştık. Önümüzdeki dönemde projemize yurt dışından alanında başarılı ve tanınmış eğitmenleri de dahil etmeyi planlıyoruz. Bu yıl içinde www.unlulerdenegitim.com’u yurt dışında da yayınlamayı hedefliyoruz.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.