“Yatırım yapacak proje arıyoruz”


Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), inovatif girişimcileri desteklemek amacıyla bir melek yatırım ağı oluşturdu. Yaklaşık 7 ay önce TÜGİAD’ın eski başkanı Ali Yücelen’in fikriyle oluşan Girişim Türk, start up ekosistemine önemli katkılar bulunma konusunda iddialı. Yatırım yapacak şirket aradıklarını söyleyen Girişim Türk Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Cem Altunbay, “Önümüzdeki 1,5 yılda 15-20 girişimciye 300’er bin TL yatırım yapacağız. Başarılı olursak 4 yılda bu rakamı 20-25 milyon TL’ye çıkaracağız” diyor.

ÖZLEM AYDIN AYVACI aydin@capital.com.tr
Fotoğraf: Gökhan Çelebi

Berkay Cem Altunbay

Berkay Cem Altunbay

Girişim Türk, Türkiye’de bir sivil toplum kuruluşunun içinden çıkan ilk melek yatırımcı ağlarından. 7 ay önce Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) tarafından inovatif girişimcileri desteklemek amacıyla hayata geçirilen ağ, önümüzdeki 1 yıl içinde 15-20 kadar şirkete maksimum 250-300 bin TL çekirdek yatırım yapacak. Şu anda ekosistemi öğrenmeye çalıştıklarını belirten Girişim Türk Yönetim Kurulu Başkanı Cem Altunbay, 7 ay içinde 165 girişimciyi dinlediklerini, 2 girişimlerinin hayata geçtiğini söylüyor. “Eğer önümüzdeki bir yıl içinde yatırım yapacağımız 15 girişim başarıya ulaşırsa 4’üncü yılımızda 30 ortak olarak 20-25 milyon TL’lik bir fona çıkmayı hedefliyoruz” diyor. Girişim Türk’ün odağında enerjiden organik gıdaya birçok sektör var. Üniversite öğrencileri de ağın yakın markajında. Bazı üniversitelerin son sınıf öğrencilerini takip ettiklerini anlatan Altunbay, “Bu öğrencilerin prototip ürünlerini geliştirip dünya pazarlarına açmaya çalışacağız” diye konuşuyor. Girişim Türk hedeflerinde de oldukça iddialı. Altunbay, bu iddiasını, “Bir start up, projesini dünyaya açmak istiyorsa övünmek gibi olmasın ama bizden iyisi yok. Bizi iyi kullanırsa dünyanın her yerine açılır” sözleriyle ortaya koyuyor. Girişim Türk Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Cem Altunbay, melek yatırımcılık konusundaki planlarını ve Türkiye’deki start up ekosistemine nasıl bir katkılarının olacağını şöyle anlattı:

TÜGİAD içinden çıkan bir melek yatırım ağı kurdunuz. Fikir nasıl ortaya çıktı? Ortaklık yapınız nedir?
Melek olma fikri, TÜGİAD çatısı altında eski başkanımız Ali Yücelen’den çıktı. Kendisi organize edip ortakları bir araya getirdi ve bu melek organizasyonunu A.Ş. çatısı altında bir araya getirdik. İşadamları olarak gençleri ve girişimcileri desteklememizi önerdi. Bir yıl içinde bu fikri nasıl hayata geçireceğimizi, kimlere yatırım yapacağımızı, ne kadarlık bir sermayeyle önümüzdeki yıllarda nasıl ilerleyeceğimizi planladık. TÜGİAD üyelerinden 30 değerli işadamı da bu işe destek verdi. Girişim Türk adlı fonu kurduk. Amacımız bu şirketle girişimcilere destek olabilmek ve ortaklarımızın tecrübelerinden faydalandırmak. Bu şekilde işleyen bir networküz. Yönetim kurulumuz var. Ben de şirketin yönetim kurulu başkanı ve yöneticisi durumundayım. Şu an proje arayışı içindeyiz. Eşit hisselere sahip 30 TÜGİAD üyesiyiz. Ortakların yine ortaklar içinden belirlemiş olduğu bir seçici kurul, girişimcileri dinleyip bize uygun olanları ortaklarla paylaşıyor.

Bizimle olan bir girişimci, Amerika’daki Walmart’ın önüne oturup girişimini satabilir, Coca-Cola’nın dünya CEO’sunun veya Google CEO’sunun karşısına oturabilir.

Hedefleriniz neler? Kaç şirkete ne kadar yatırım yapmayı planlıyorsunuz?
Kurulalı 7 ay oldu. Önümüzdeki 1 yıl içinde 15-20 kadar şirkete, maksimum 250-300 bin TL kadar çekirdek yatırım yapacağız. Şu anda ekosistemi öğrenmeye çalışıyoruz. Keiretsu Forum’a, Borsa İstanbul Özel Pazar’a üye olduk. Şu anda girişimciler bize geliyor. Onları dinliyoruz. Yaklaşık 7 ay içinde 165 girişimciyi dinledik. İki girişime yatırım yaptık, bir diğeriyle anlaşmak üzereyiz.

“EN BÜYÜK MELEK AĞI OLACAĞIZ”
HEDEF 600 ORTAK TÜGİAD
’ın 30 bin üyesi var. Bu üyelerin çoğu, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde. Melek yatırımcı kavramı da Türkiye’de çok oturmuş değil. Girişim Türk olarak yatırım yaptığımız şirketler, 5 yılda 50 milyon dolar değerlemeye ulaştığı zaman TÜGİAD’ın 500-600 üyesinin daha bu şirkete ortak olacağını düşünüyorum. İşte o zaman Girişim Türk Ortadoğu’nun en büyük melek yatırım ağı olacak. Ben bugüne kadar 600 ortaklı bir şirket görmedim.
DÜNYAYA TAŞIYACAĞIZ TÜGİAD
üyelerine sürekli melek yatırımcılık fikrini anlatıyoruz. TÜGİAD bir sivil toplum örgütü. İş hayatının ötesinde dernek olarak da bu gençleri alıp dünyaya taşımak önemli bir misyonu yerine getirmek demek. Olay sadece para kazanmak değil. Üniversitedeki gençleri alıp şirketleştirip Silikon Vadisi’ne gönderebilmek çok önemli.

Toplam 165 girişim içinde sizin dikkatinizi çeken kaç girişim oldu?
İlgimizi çeken sadece 5 girişim oldu; onların da 2 tanesine yatırım kararı aldık.

Bunlar kimler peki?
Biri Vispera. Boğaziçi Üniversitesi’nde çok değerli bir hocamız. Kendisinin yazılımı. Marketteki veya raftaki ürünleri değerlendirip onları analiz eden bir yazılım. Ürünlerin pazar payını tamamen dijital ortamda yüzde 100 hakimiyetle ölçüyor. Bu iş, bir dünya işi. Bu hizmeti Amerika’da, Japonya’da, Çin’de, Rusya’da her yerde pazarlayabilirsiniz. Tüm dünyanın buna ihtiyacı var. İkinci yatırımımızı Silikon Vadisi’nden bir şirkete yaptık. Adı Velaxity. Mobil operatörlerin gelirlerini artırmak için yazılım üretiyor. Türkiye’de de ofisleri var. Çin’de ve Avrupa’da da ofis açacaklar. Bize Keiretsu Forum aracılığıyla geldiler. Yatırım yapacağımız üçüncü girişim ise bir dijital akıllı gözlük olacak. Camı hiçbir zaman buğulanmıyor, kirlenmiyor, kapanmıyor. Rezisdanslı ve dijital, yanda pilleri var. Kayarken ya da denize daldığınızda bu gözlükle görüşünüz hep açık.

Bu bir icat mı?
Evet, bir icat ve tüm patentleri alındı. Kayak ve askeri alanlarda kullanılacak bir ürün. Bu işe yatırım yapma aşamasındayız. Dünyadaki her noktaya ulaşabiliyoruz. Bizimle olan bir girişimci, Amerika’daki Walmart’ın önüne oturup girişimini satabilir veya Coca-Cola’nın dünya CEO’sunun, Google CEO’sunun karşısına oturabilir. Açamayacağımız bir kapı yok. Yatırım yapacağımız girişimciler, dünyadaki bu büyük network’ümüzden yararlanabilir.

Sayısı 30 olan kurucu üyeleriniz arasında kimler var?
TÜGİAD eski başkanı Ali Yücelen, bu fonun kurucusu, kendisi petrol ve taşımacılıkla uğraşıyor. Serkan Yazıcıoğlu, Kuzey Irak ve Nijerya’daki bütün havayolu taşımacılığını yapıyor. Zafer Toksöz Sanset Gıda’nın, Rahmi Çuhacı Nuh Çimento’nun, Barış Tekin Türkiye’deki en önemli bahis sitesinin sahibi. İçimizde enerji santralleri alanında çok deneyimli hem Türkiye’de hem yurtdışında yatırım yapan ve iş geliştiren büyük bir mühendislik şirketinin sahibi de bulunuyor. Bir start up, projesini dünyaya açmak istiyorsa övünmek gibi olmasın ama bizden iyisi yok. Bizi iyi kullanırsa dünyanın her yerine açılır. Buradan doğru Silikon Vadisi’ne gider, oraya yerleşir ve oradaki CEO’larla tanışır. Biz akıllı para veriyoruz. Network’ümüzün en büyük gücü bu. Girişimciler gerçekten bize akın akın geliyor çok mutlu oluyoruz.

Keiretsu Forum’a ve diğer ekosistemlere neden üye oldunuz?
Şu anda bütün girişimlerimiz buralardan geliyor.

KAÇ GİRİŞİMCİYLE GÖRÜŞÜYORSUNUZ?
Şu anda ayda 10’a yakın girişim, bize doğrudan geliyor ama bir yıl sonra ayda 100-150 girişimci gelecektir.

“MİLYAR DOLARLIK START UP’LAR DUYARIZ”
DEVLET DESTEĞİ Yatırımcı olarak bürokratik engellerin fazla olduğunu söyleyemem. Sistem güzel işliyor. Ekonomi Bakanlığı ve Hazine, yatırım yapılması ve yeni girişimler yaratılması adına her şeyi yapıyor. Eğer onaylı melek yatırımcı olduysanız yaptığınız yatırımın bir kısmını vergiden düşebiliyorsunuz. Ekonomi Bakanlığı hizmet ihracatında tanıtımla ilgili harcamaların büyük bir kısmını karşılıyor. Girişimcilerimiz bu destekleri takip edip iyi kullanmalı.
BEBEKLİK AŞAMASI Hem fonlar hem üniversiteler hem de medya, girişimciliğin gelişmesi için elinden gelini yapıyor. Ama daha bebeklik aşamasındayız. Üniversiteler şimdi kendi girişimcilerini çıkarmaya çalışıyor. Öğrencileri girişimci olmaları için destekliyorlar. Bu konularda ek dersler koyuyorlar.
ŞİRKETE SERVİS Özyeğin Üniversitesi,Bilkent Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Başkent Üniversitesi kendi içlerinde böyle bir ekosistem kurarak öğrencileri kendilerine çekip onların fikirlerini bizlerin önüne getirmelerini sağlayıp dış dünyaya gönderiyor. Biz de onları dünyaya açmaya çalışıyoruz. 2020 ve sonrasında Türkiye’de milyar dolarlık start up’ları duymaya alışacağız.

Şu anda ayda 10’a yakın girişim bize doğrudan geliyor ama bir yıl sonra ayda 100-150 girişimci gelecektir. Kurulalı 7 ay oldu ve sadece Türkiye’den değil Mısır’dan, Cezayir’den, Lübnan’dan ve Dubai’den de başvuru alıyoruz. Bu aslında var olduğumuz network’ten ve ortaklarımızın yapısından da kaynaklanıyor.

Berkay Cem Altunbay

Berkay Cem Altunbay

Yurtdışındaki start up’larla da ilgileniyor musunuz?
Öncelikle Türkiye’deki girişimlerle ilgileniyoruz. İlk amacımız, Türkiye’deki ekosistemi desteklemek, ülkemizde girişimciliğin yaygınlaşması ve döviz kazandırıcı işlerin ülke çapında yayılmasını sağlamak. Eğer yurtdışındaki girişim ülkemize de bir know how sağlayacaksa destekleriz.

Girişimleri nasıl bir değerlendirmeden geçiriyorsunuz? En önemli kriterleriniz neler?
Girişimleri ön eleme kurulumuz dinledikten sonra eğer uygun görürse ortakların fikrini alır. Ortaklarımız da uygun görürse hem hukuki hem finansal değerleme/due diligence aşaması başlar. Teknolojinin incelenmesinde ortaklarımızın şirketleri içinde bu konuda uzman biri varsa ondan faydalanmaya çalışırız, yoksa bir uzmandan destek alırız.

Orta vadede ne kadarlık bir fon yaratacaksınız?
30 ortak olarak eğer önümüzdeki bir yıl içinde yatırım yapacağımız 15 girişim bir başarıya ulaşırsa 4’üncü yılımızda 20-25 milyon TL’lik bir fona çıkmayı hedefliyoruz. Türk girişimcilere destek vermek ve onları dünyaya açmak istiyoruz. Bu yıl 20 girişime 300’er bin TL yatırmayı planlıyoruz.

Özellikle ilgilendiğiniz sektör ya da girişim tipi var mı?
Şu anda Türkiye’nin doğası gereği ekosistemde hep internet ve mobil projeler var. Fakat biz bunların dışında İpek Hanım Çiftliği gibi organik ve doğal tarım işleriyle de ilgilenebiliriz. Şu anda bize daha yeni gelen, akciğer kanserini önceden tespit edip önlem alabilmeyi sağlayan bir proje üzerinde çalışıyoruz. Enerjide faturalandırma ve enerji verimliliği sağlayan işler de olabilir. Türkiye’de klasik anlayışın dışında olmak istiyoruz. Klasik anlayıştan kastım bugün bir restoran açtım, akşam ne kadar ciro yaptı gibi düşünmekten bahsediyorum. Ama hala melekler de bu şekilde bakıyor. Hemen yatırım yapıp sonucunu hızla almak istiyorlar. Bir de üniversitede son sınıf öğrencilerini takip ediyoruz. Bu öğrencilerin prototip ürünlerini geliştirip dünya pazarına açmaya çalışacağız.

“MELEKLER ARASINDA REKABET YOK”
ÇOK ELİYORLAR Türkiye’de melekler arasında çok rekabet yok. Türkiye’de melek yatırımcılık daha yeni geliştiği için melek yatırımcılar girişimcilere tam olumlu yaklaşmıyor. Çok eliyorlar, çok dikkat ediyorlar. Hemen para kazanacak mıyız havasındayız.
ABD’DE TAM TERSİ Ama ABD’de tam tersi. Girişimci gidip yatırımcısını seçiyor. Orada o kadar büyük bir yatırımcı kitlesi var ki beğendiği yatırımcıları seçip “Siz ortak olun ve şöyle yatırım yapın” diyebiliyor.
İŞİN RUHUNU ÖĞRENİYORUZ Ama bizde öyle değil, biz daha işin ruhunu öğreniyoruz. Zor karar verdiğimiz için girişimciler içinde de yatırımcılar tarafında da çok büyük bir rekabet yok. Türkiye’de 200-300 civarında melek yatırımcı var. Bu rakam Amerika’da on binler civarında. 2020’de Türkiye’yi bir melek yatırımcı cennetine çevireceğimizi düşünüyorum.

30 Comments

 1. ali çelebi

  9 Haziran 2017 at 22:51

  uzun zamandır üzerinde çalıştığım bireysel projem için destek aramak amacı ile sitenize ulaştım. projemin yüzeyselde olsa tanıtımını yapmak için en az orta ölçekde kobi yada ciddi firma desteği gerekmektedir. projem yeni nesil elektrikli araçlarda devrim niteliği taşımaktadır. saygılarımla ali çelebi 0530 566 54 01

  • Hasan

   26 Şubat 2018 at 12:35

   Akıl sende para bende gel çalışalım.

   • Ruhi doğru

    2 Mayıs 2018 at 00:08

    Bebe çocuk sektöründe tekstil ile ilgilenmek isterseniz buluş patenti olan 20 yil tekel olabilecegimiz ürünümüz ve diğer ürünlerimizi yüz yüze görüşmek isteriz iletişim tel 0542 655 66 16 ruhi dogrube

 2. Ferman

  30 Haziran 2017 at 16:18

  Merhabalar.. Sizinle iletişime geçmek istememin sebebi Bolu’da turizm imarlı içerisinde doğal kaynak suları ve termal sıcak su bulunan yaklaşık 240 Dönümlük bir araziyle ilgili bu araziye ilişkin elimde 2013 yılında yaptırılmış olan ekspertiz raporu ve kıymet taktirlerine ilişkin belgeler mevcuttur yerin değerinin hemen hemen yarısına tekabül edecek bir fiyat ile satılmak istendiği bu bir bölgeyle ilgili geniş bir araştırma yaptığım istenen bedelin buraya değeceği konusunda bir kanıya vardım. Bu nedenden bu şekilde turizm imarlı bir bölge olan alana her türlü aktivasyonun yapılmasının mümkün olabileceği 2013 Yılında banka tarafından 77.000.000 USA doları kredi verile bileceği ve 2013 Yılında yapılan kıymet taktirinde yere 54.000.000 ile 62.000.000 USA doları değer biçildiği alım gücüne dayalı olarak bir yatırımcıya ve gereğinde buraya iyi bir araştırma sonucunda Devlet tarafından kredi yada hibe kredi gibi olanakların sağlana bileceği kanısındayım. Bu konuyla ilgili olarak görüşmek istemeniz halinde sizinle irtibata geçmek isterim.. İyi günler iyi çalışmalar

 3. metin peker

  23 Ağustos 2017 at 17:50

  Balkan ülkelerinde hazır fabrika içersine narenciye paketleme ve yaş meyve sebze işleme ünitesi açmak için 1.000.000 euro yatırım yapabilecek yatırımcılar arıyorum.
  metin peker
  mtnpkr@gmail.com

 4. Bulut

  25 Eylül 2017 at 10:53

  Slm karadeniz tarafinda kendi arazime yapacagim organik tavuk organik yumurta ve bildircin urtim ve yumurtasi bunlari hem bakip hemde pazar satisini ustlenecegim bunun icin bu projeme destek olacak 25 30 bin lira yatirim yapacak ilgilileri bekliyorum
  0533 243 97 61
  Bulut-aslan2011@hotmail.com

 5. Hasan Cebe

  12 Ekim 2017 at 13:03

  Merhabalar. Ben Hasan Cebe, Makina Mühendisiyim.
  Size (acilariyorum) fikrinden bahsetmek istiyorum. Bu bir mobil uygulama fikridir. Bu mobil uygulama oluşturulduğunda bu mobil uygulama yüklü herkese anlık olarak kan grubu ihtiyaçları, ki bu mobil uygulama yüklenirken hangi kan grubunda olduğu da seçilebilecektir, diğer anlık ihtiyaçlar bir sosyal etkinlik, grup, spor ihtiyaçları, özel alım-satım eşya ev satın alım araç ihtiyaçları gibi a’dan z’ye sosyal ya da ticarî tüm ihtiyaçlara anlık bildirim oluşturulabilecektir.
  Bu mobil uygulamayı sizlerden ricam hayata geçirelim. Bu sebepten yatırımlarınızı ya da yatırım oluşturabilecek çevrenizdekilerle bunu paylaşmanızı istiyorum. Umarım yararlı olacaktır.
  Saygılarımla…

 6. ali

  22 Ekim 2017 at 15:34

  merhabalar

  uluslar arasi startupda nereden guclu yatirim bulmak olur,.?

 7. Sıdkı Yılmaz

  9 Kasım 2017 at 20:14

  Merhaba, daha sağlıklı bir yaşam için, biyolojik pilastikten bir kullanımlık ve suda eriyebilen taharet eldiveni fikrini geliştirdim USPO patent e başvurdum. Bu fikri üretime dönüştürebilmek için yatırımcıya ve desteğe ihtiyacım var bilginize sunar ilginizize şimdiden teşekkür ederim

 8. Muhammed Yıldırım

  9 Kasım 2017 at 22:21

  Yatırımcı, program yazılım işiyle uğraşan kişiler ve kuruluşların yardımına ihtiyacım var, bir fikrim var paylaşabileceğim güvenilir kişiler kuruluşların dikkatine,Herkese acik platformda Fikrimi paylaşmıyoum
  Mrvcan_01a@hotmail.com mesajınızı bekliyorum

 9. Serkan

  21 Kasım 2017 at 01:04

  Yatırımcı ortak arıyorum.sermayesi 500 Bin TL ve üzeri olan kâr ortakligi düşünen yada birlikte dukkanimi ofis olarak kurup inşaat villa daire yap sat arsa al sat yabancı inşaat işleri takibi oto al sat gibi işlerde birlikte calisacagimiz aile olabileceğimiz doğru dürüst çalışma arkadaşı arıyorum.05302822770

 10. Serkan

  23 Kasım 2017 at 01:26

  İnşaat truzim yatırımcı finansör arıyorum Net hemen 05302822770

 11. sebahattin tekin

  24 Kasım 2017 at 22:52

  Benim patent belgelerim var . Ulusal markalarım var . Özellikle enerji sektörüne odaklanıyorum . Seri üretime geçebilmek için , ciddi ve güçlü bir ortağa ihtiyacım var …

 12. Mazlum Utku

  30 Aralık 2017 at 22:07

  Merhaba ,

  Mobil oyun fikrim var. Oyunun gerçek hayatla birleşmesi en büyük etken. Alışverişten tutun reklam ve bir çok yaşam alanı mevcut. İşin açıkçası fikrim büyük. Ama bu oyunu üretmek ve yazılımcılar için ciddi destek gerek. Dünya’da ses uyandıracak proje olacağı için ortalama aylık cirosunun milyar dolarlar olacağı kanısındayım. Sorun sermaye ve birlikte hareket etmek için gereken ekip. Değerlendirilmesi gereken bir fikir.

  05346074146

 13. tamer can

  14 Ocak 2018 at 20:24

  Merhaba TSE ve diğer belgerim hazır 1 e 2 veren ürünüm hazır ihracat için gerekli destek gerekmektedir,İlgili kişilerin mücacatları kabul edilecektir.

  son gün 28.01.2018
  iletisimteknisyeni@hotmail.com

 14. Munzur

  30 Ocak 2018 at 20:09

  Merhabalar. Imara açılan yerlerin projelerini çiziyoruz. Yatırım yapmak isteyenleri arıyoruz. Özellikle balıkesir ve çanakkalede çok güzel projelerimiz var. Yatırım yapmak isteyen parasini değerlendirmek veya katlamak isteyenler bana emailden ulaşabilirsiniz. Saygılarımla. E-posta: munzur.626214@gmail.com

 15. Yildiz durukan

  1 Şubat 2018 at 02:59

  Ben aşçı egitmeniyim bütün ustalık ve eğitmenlik belgelerin mevcut çaresiz ayakta duramayan sürekli eziyet çeken bayanları tespit Edip mesleki eğitim vererek onlara kendi ayakları üstünde durmayı öğreterek meslegimi icra etmek yüzünüze görürsek daha detaylı gorusebiliriz

 16. süleyman

  15 Şubat 2018 at 02:12

  merhabalar firmamız Türkiye de altı mağaza ile e-ticaret platformlarında satış yapan ve aynı zamanda yurt dışı platformlarda yer almayı hedefleyen bu arada kendi e-ticaret sitemizde mobil uygulamaları ile birlikte satışa açmış durumdayız hali hazırda devam eden e-ticaretimize yatırımcı olabilecek firma veya şahıslar ile görüşüp tanışmak isteriz.

 17. Utku ÇINAL

  15 Mart 2018 at 17:01

  Yerli yazılım konusunda 15 yılı aşan deneyime sahip 3 uzman kişi olarak ortak geliştirilen ERP tabanlı yazılım projemize ciddi olan ve uluslar arası standartlarda karar ve yatırımlara uyum sağlayabilecek MELEK YATIRIMCI ‘lar ile görüşme yapabiliriz.

  Proje’nin ERP tabanlı olması ERP ile sınırlı olduğu şeklinde düşünülmemelidir.

  Proje taslak olarak tamamen hazır, uygulama kısmında da yazılım olarak kodlanmaktadır. Proje başarısını ispatlayabilecek bir yapıda olup projemizdeki kısımlar tam olarak analiz edilmiş ve değerlendirilmiş olup sonrasında proje taslağına eklenmiştir. Argelerimiz sözleşme imzalanmadan önce paylaşılmayacak olup proje üzerine gelecek olan sorularınız ise güvenlik sebepli gerekli olduğu kadar cevaplanacaktır.

  İlgilenen MELEK YATIRIMCI’ların ciddi düşünceye sahip olmaları gerekmektedir.

  info@nefesyazilim.com

 18. Pinar

  18 Mart 2018 at 13:26

  Akdeniz’de, ev değil komşu almak istetecek ağaç kesilmeden uygulanacak “ekolojik-tekno kent” projesi için yatırımcı destek güç ortağı arıyorum.

 19. serkan

  4 Nisan 2018 at 19:15

  Dünyanın ihtiyaç duyduğu cam temizleme, özellikle gökdelenlerin bir buton ile temizlenmesi mümkün bu projeme destek verilirse sevinirim. 5056985019

 20. Mehmet

  16 Nisan 2018 at 01:36

  Merabalar
  Mehmet ben Projem hazır… 4/5 yıl içinde kazanıcağmız en az 1 milyar tl eski parayla 1 katrilyon… Ben yarısını paylaşmaya hazırım..
  Bana sadece kendinizi kanitlaynn ben zaten şeffafım bnm için bi sıkıntı yok… 05326803279 mehmetkalkan3327@gmail.com

 21. Abdurrahim Avşar

  28 Nisan 2018 at 01:43

  2 adet Alternatif elekrik üretimi konulu proje bulunmaktadır.
  1. Proje; Türkiye genelinde Elektrik fiyatlarını önemli ölçüde azaltacak proje.
  2. Proje; Elektriği tamamen bedava hale getirecek nitelikte bir proje

  İlgilenmek isteyen yatırımcılar, e-mail’den iletişime geçebilir.
  mikroaktif_elektronik@hotmail.com

 22. Ruhi doğru

  2 Mayıs 2018 at 00:16

  Tekstilin bebe çocuk sektöründe faaliyet gösteren bir firmayiz patent belgeleri olan hale hazırda üretim aşamasına geçmiş olan ürünlerimiz için yatırımcı arıyoruz ilgilenenler 0542 655 66 16 nolu telefondan irtibata gecebilirler

 23. Bora

  25 Mayıs 2018 at 15:05

  Elimde güzel bir profesyonel var lütfen ulaşın e posta dan.

 24. fatma aslan

  8 Haziran 2018 at 16:21

  Merhaba bir buluşum var.bir bitkinin saçı boyalı saçı bile açtığını buldum ki piyasada böle bir ürün bulunmamaktır kimyasallarla açım yapılmakta saça büyük zarar verilmektedir. bu buluşu geliştirmek laboratuvarda yoğunlaştırmak patent ve üretim için desteğe maddi manevi ihtiyacım var. iletişim ftmasln35.5@gmail.com

 25. Yusuf Cömert

  24 Haziran 2018 at 16:37

  Merhaba ismim Yusuf katılımcı oranı yüksek kar ve kazanc cirosu yüksek iş fikrim var proje bir çekiliş oyunudur herkesin eşit olduğu hem kurucusunu hem katılımcısını menmun eden iş fikrimi dinlemek isteyen yusuf-comert@hotmail.com dan ulaşabilir

 26. Halil

  25 Haziran 2018 at 21:22

  Merhaba antalyada 3.organizede motosiklet üretim fabrikam var üretim ile ilgili tüm belgelerim tamam %50 ortak veya yatırımcıya ihtiyacım var ilgilenen varsa 0541 6514310 tlf,nu arayabilirler halil beyaz

 27. Hasan

  15 Temmuz 2018 at 14:54

  Merhaba
  Otocam ile ilgili web projem patentleri ile mevcuttur. Bir miktar yatırıma ihtiyacım var. İlgilenen olursa mail adresim mukemmel@gmail.com

  Teşekkürler

 28. Hüseyin Kaya

  19 Temmuz 2018 at 08:55

  İyi günler ben elektrik elektronik mühendisiyim. Yeni nesil bir güneş Santrali kurulumu yapmak istiyorum. Malumunuz her geçen gün enerjiye duyulan ihtiyaç artıyor ve devlet destekleriyle bu tip santrallerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Ve bende yatırımcıların destek ve tavsiyeleriyle bu projeyi gerçekleştirmek isterim…
  hsynky123@hotmail.com

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.