Ayın tweet’leri


RICHARD BRANSON
Virgin Group Kurucusu
“Pesimist her fırsatta bir zorluk, optimist her zorlukta bir fırsat görür.” @richardbranson

Özlem Aydın Ayvacı  [email protected] @ozlemaydinus

BILL GATES
Microsoft Kurucusu
“Her zaman etrafınızda olan insanlarla her zaman ve her koşulda yanınızda olan insanları birbiriyle karıştırmayın.” @BillGates

DONALD J. TRUMP
Trump Organizations Başkan Yardımcısı
“Genç girişimciler, yaptığınız en iyi anlaşmaların müzakerelerle elde edildiğini hiçbir zaman unutmayın.” @realDonaldTrump

TALHA ÇİLEK
Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi
“Japonya’ya girdiğimizde bazı sıkıntılar yaşadık. Japonlar her markanın altında bir başarı hikayesi arıyor.” @talhacilek

MURAT ÜLKER
Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı
“Sun Tzu doğru demiş, yapabilene! Dostlarınızı yakın tutun. Düşmanlarınızı daha da yakın tutun.” @mu_ulker

ESİN GÜRAL ARGAT
Gürallar Lav Yönetim Kurulu Başkanı
“İleri teknoloji üretmeden ekonomimiz gelişemez. Teknolojik ürün merakı iyi, ülkenin ihtiyacı olan ise teknolojik üretim merakı.” @esinguralargat

HASAN ASLANOBA
Aslanoba Food Inc. Kurucusu ve CEO’su
“45 milyon dolar ile 50 yatırım yaptık. 10 tanesi yaşamadı. 13 tanesi çok iyi gidiyor. 6’sı süperstar oldu.” @AslanobaHasan

YOMİ KASTRO
Inveon Kurucusu
“Genç bir işadamına verilecek en iyi tavsiye, ‘Doğru işi yap ve işi doğru yap.’
@Yomi_Kastro

DAVUT DOĞAN
Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı
“Gençlerin iş hayatına daha hızlı entegre olması ve tecrübe edinebilmeleri için tecrübeli iş adamlarının mentorluk yapması bir sosyal sorumluluk.”
@davutdogan

UFUK TARHAN
M-GEN Kurucusu
“Kimsenin size bir şey öğreteceğine inanmayın. Arıza çıkarın. Sorgulayın.”
@futuristikufuk

Tüm girişimcilerden en beğendikleri tweet’lerini [email protected] adresine bekliyorum.

Yüksel Samast

Yüksel Samast

“HER GÜN PAYLAŞIMDA BULUNUYORUM”
YÜKSEL SAMAST / Türkkep Genel Müdürü
OLDUKÇA ETKİN Sosyal medya, günümüzde Aydınlı Group en çok kullanılan iletişim mecrası. İnteraktif iletişimde sosyal medyanın gücüne inanıyorum. Hem profesyonel hem özel yaşamımda sosyal medyayı etkin olarak kullanıyorum.

TÜM KİMLİKLERİM Sosyal medyada kimliklerim: LinkedIn’de Yüksel Samast, Twitter’da @ yukselsamast, Facebook’ta Yüksel Samast, Foursquare’de Yüksel Samast. Facebook, Twitter, YouTube, Vimeo ve Instagram’da kişisel düşünce, görüş ve duygularımı paylaşırım. LinkedIn profesyonel hayatımın profilini içerir. Foursquare ise günlük olarak ziyaret ettiğim mekanları gösteriyor.

HER GÜN GİRİYORUM Her gün sosyal medya hesaplarıma giriyorum ve paylaşımlarda bulunuyorum. İşimle ilgili haberleri de takip ediyorum. Danışmanlık almıyorum, ancak Türkkep çalışanlarına yönelik danışmanlık hizmeti aldık. Türkkep ile ilgili haber, etkinlik ve paylaşım yapıldığında, ben de sosyal medya hesaplarımda paylaşıyorum.

Ali Özen

Ali Özen

“İDEAL PLATFORMLAR SUNUYOR”
ALİ ÖZEN evim.net ceo’su
İLETİŞİM VE SOHBET Gündemi farklı açılardan takip edebilmek, müşterilerle birebir iletişimde olmak, sesimizi daha geniş kitlelere duyurabilmek ve zaman zaman da arkadaşlarla eğlenceli sohbetler için sosyal medya ideal platformlar sunuyor. Bu açıdan sosyal medyayı sürekli olarak takip ediyorum.

TWITTER VAZGEÇİLMEZİ Sosyal medyada kişisel hesaplarımı çok aktif olarak kullanmasam da Twitter’ı ve Evim.net hesaplarını sürekli olarak takip ediyorum. Özellikle Evim.net için gün içinde, müşterilerimizin fikirlerini almak, çözüm üretebilmek, onlarla birebir iletişimde olabilmek adına sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorum. Twitter’daki kişisel hesabım: https://twitter.com/aliozen03

GÜNDEM TAKİBİ Twitter hesabımdan gündemi takip ediyor, yoğunluklu olarak iş alanında, Evim. net hakkında ya da ilgi alanım olan futbol konusunda paylaşımlarda bulunuyorum. Her gün düzenli olarak tweet atamıyorum, fakat gündemi sürekli olarak takip edip beğendiğim tweet’leri retweet yapıyorum. Bana sorulan bir soru olursa hemen yanıtlamaya çalışıyorum.

Ahmet Said Kavurmaci

Ahmet Said Kavurmaci

“HER GÜN 30 DAKİKA TWITTER”
AHMET SAİD KAVURMACI / Aydınlı Group

ÜLKE GÜNDEMİNE SIKI TAKİP Sosyal medya günde yaklaşık 30 dakikamı alıyor. Örneğin Twitter, benim için ülke gündemini takip ettiğim önemli bir mecra. Sadece Twitter hesabımı aktif kullanıyorum. Twitter’daki kimliğim: @AhmetSaidKav.

DALLARI YERDE OLMAK Geçen ay en beğendiğim tweet’lerimden birisi şuydu: “İyi insan-kötü insan yoktur. Mütevazı(alçak gönüllü) veya mağrur (kibirli) insan vardır. Meyveli ağaç gibi yemiş yüklü ama dalları yerde olmaktır en güzeli…”

SOSYAL PAYLAŞIMLAR YAPIYORUM
Sosyal medyayı hem iş için hem özel yaşamımda kullanıyorum. Daha çok sosyal paylaşımlarda bulunuyorum. Herkese hitap edebilecek güzel ve özlü sözleri, bazen de tüm takipçilerin bilgilenmesinden mutlu olacağım işimize ait gelişme ve başarıları paylaşıyorum.

Sabri Ünlütürk

Sabri Ünlütürk

“SOSYAL MEDYANIN GÜCÜNÜ İYİ BİLİYORUM”
SABRİ ÜNLÜTÜRK
SUN Tekstil
ÇOK ETKİLİ Sosyal medya hayatımızın artık tam ortasında. Sosyal medyadan kaçmak mümkün değil. Ben de elimden geldiğince sosyal medyaya vakit ayırmaya çalışıyorum. Facebook, Instagram gibi platformları çok etkin buluyorum.

GÜNDE YARIM SAAT Aslında sosyal medyanın önemi ve gücünü çok iyi biliyorum. Buna rağmen seyahat temposu ve yoğunluktan sosyal medyaya ancak günde yarım saat vakit ayırabiliyorum. Facebook, LinkedIn ve Instagram’da varım.

İŞLE ÖZELE AYRI MEDYA LinkedIn’i sadece iş için Facebook ve Instagram hesaplarımı ise özel yaşamda kullanıyorum. Sosyal medyada daha çok seyahatlerde gördüğüm ve görmekten keyif aldığım yeni yerleri paylaşıyorum. Hayatın anlarını Facebook ve Instagram’da arkadaşlarımla paylaşmaya çalışıyorum.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.