Sınırları aşma zamanı

Nilüfer Gözütok Ünal
Nilüfer Gözütok Ünal

Bugün tüm iş dünyası için finansman bir numaralı konu. Hiç kuşkusuz bu konu start up’lara yapılan yatırımları da etkiliyor. Ancak yine de bu ortamda şansı yüksek start up’lar da var. Bunlar arasında global açılım hedefi olan, ölçeklenebilir ve hızlı büyüme potansiyeline sahip derin teknoloji ve biyoteknoloji girişimleri öne çıkıyor.

Bu noktada ölçeklenmek, üstelik bunu yurt dışında yapmak isteyen girişimler, mutlaka farklı ülkelerin start up ekosistemlerine bir göz atmalı. Her ne kadar tüm dünya Amerika’da Silikon Vadisi’ne odaklanmış olsa da Avrupa’da Berlin, Paris, Londra, Güney Amerika’da Şili ve Orta Doğu’da Bahreyn start up ekosistemi girişimciler için pek çok yatırım kolaylığı sağlıyor. Mart ayında katıldığım Bahreyn Start Up Haftası’ndan edindiğim izlenimler de bölgenin bu anlamda ciddi bir atılıma hazırlandığı yönünde. Hızlı büyüyen, komşu ülkelere kolay erişim imkanı sunan bir pro start up merkezi olan Bahreyn, Türk start up’larının da ilgisini çekmek için her türlü desteği vermeye hazır görünüyor. Start Up Arena bölümünde Bahreyn EDB İş Geliştirme ve Start Up’lar Müdürü Pakiza Abdulrahman’ın söylediklerine de bir göz atmanızda yarar var.

En çok kapısı çalınan melek yatırımcı ve fonlardan, StartUp100’ün hedeflerine kadar birçok konuda derin araştırmalar ve pek çok söyleşinin yer aldığı dolu bir içerikle karşınızdayız. İlginizi çekeceğini umuyoruz.

Keyifli okumalar.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.