Çıkış var!

Nilüfer Gözütok Ünal
Nilüfer Gözütok Ünal

İçinde bulunduğumuz mevcut ekonomik koşullar en çok yatırımları etkiliyor. Yükselen faizler nedeniyle finansman maliyeti artarken birçok yatırımcı beklemede kalmayı tercih ediyor. Bu durumun start up’lara yansıması da maalesef olumsuz. Hızlı büyüme yolculuğunda birçok girişim, gerekli kaynağı bulamadığı için zor bir dönemden geçiyor. Ancak bu dönemde iş fikrine ve modeline güvenen start up’lar için önemli bir çıkış yolu yurt dışındaki hızlandırıcılar olabilir. Özellikle gözde hızlandırıcılara girenler için hem kaynak bulmak hem yurt dışında yol almak daha kolay hale geliyor.

Bugüne kadar bunu başaran birçok start up oldu. Örneğin Zeplin, Y Combinator’a kabul edildikten birkaç ay sonra 1,2 milyon dolar değerinde yatırım aldı. Insider’ın kurucusu Hande Çilingir de 500 Startups’ın yurt dışı açılımlarında kendilerine yardımcı olduğunu söylüyor. Peki bu hızlandırıcılara nasıl giriliyor? İşte bu kritik sorunun yanıtını editörlerimizden Hande Yavuz Çalık, yurt dışındaki gözde hızlandırıcılar haberinde ortaya koyuyor. Start up’ların yurt dışındaki hızlandırıcılardan nasıl yararlanabileceklerine dair detaylı bilgiler içeren bu araştırmayı mutlaka okumanızı öneririm.

Tabii her daim start up’ların en önemli hedefi başarılı bir exit. Trendyol exit’inin ardından OpsGenie de çok başarılı bir exit’e imza attı. Geçtiğimiz yıl 295 milyon dolara Avustralyalı yazılım devine satılan girişimin bu başarılı exit’i nasıl gerçekleştirdiğinin hikayesi de yine bu sayımızda…

Gündemin nabzını tutan araştırmalar, söyleşiler ve uzmanların vizyon açan görüşleriyle dolu bir içerikle karşınızdayız.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.