En başarılılar neyin peşinde?


Nilüfer Gözütok Ünal

Nilüfer Gözütok Ünal

“Türkiye’nin En Başarılı 100 Start Up’ı” araştırmasının ikincisi bu yıl yine Start Up Dergisi’nin de katkılarıyla hayata geçti. Girişimcilik ekosistemini desteklemek, başarılı örnekleri öne çıkarmak ve yenileri de teşvik etmek için önemli bir misyonu olan araştırmaya bu sayımızda yer verirken, en başarılıların bir sonraki büyük adımlarının ne olacağını da araştırdık.

Araştırmada dikkat çeken bir nokta artık başarılı girişimlerin yurt dışını hedefliyor olması. Son dönemde ekosistemin önde gelen isimlerinin sıklıkla altını çizdiği bu nokta, girişimcilerin vizyonunda da yerini bulmuş görünüyor. Neredeyse tüm start up girişimcileri sadece yurt içini odaklarına alamayacaklarını ifade ediyor ve yurt dışında büyüme peşinde koşuyorlar. Asıl hedef ise milyar dolarlık değerlemeye ulaşacak ilk girişim olmak. Bu sayıda çok sayıda ilham veren söyleşi de var.

Örneğin dünyanın en önemli Ar-Ge merkezlerinden Xerox PARC’ın CEO’su Tolga Kurtoğlu ile yaptığımız söyleşi hem bir Türk’ün Silikon Vadisi’ndeki muhteşem kariyer yolculuğunu ortaya koyuyor hem yapay zeka dünyasında neler olup bittiğine dair önemli bilgiler içeriyor. Bol araştırma ve çok sayıda söyleşinin yer aldığı yepyeni bir Start Up’la karşınızdayız…

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.