Teknolojinin iyileştirici gücünden ilham alıyoruz


Netaş Marka ve Kurumsal İletişim Başkanı Buket Okumuş, Netaş’ın Türkiye’nin teknoloji ile kalkınmasında kritik bir rol üstlendiğini söylüyor. “Paydaşlarımızı destekleyen projelerimizi ‘Netaş Patform for a Better Life’ çatısı altında büyütmeyi amaçlıyoruz” diyor.

Netaş Platform for a Better Life” şemsiyesi altında toplumsal fayda ve sürdürülebilirlik projelerini toplayan Netaş, dijital yetkinlikler kazandırdığı yeni nesillerle birlikte teknoloji üzerine sürdürülebilir bir dünya inşa edilmesine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Netaş Marka ve Kurumsal iletişim Başkanı Buket Okumuş, Türkiye’de Ar-Ge kültürünün gelişiminde önemli rol oynayan Netaş’ın, yarım asrı aşkın süredir geliştirdiği yerli teknolojilerle Türkiye’nin teknoloji ile sürdürülebilir kalkınmasında kritik bir rol üstlendiğini söylüyor. Okumuş,

“Başta geleceğin dijital mimarları çocuklarımız ve start up’lar olmak üzere, teknoloji ile sürdürebilir bir yaşama katkı sağlayacağına inandığımız tüm paydaşlarımızı destekleyen projelerimizi ‘Netaş Platform for a Better Life’ çatısı altında büyütmeyi ve kapsamını genişletmeyi amaçlıyoruz” diyor.

Ekosistemi iki boyutta destekleyen Netaş, çocuklarla gençlerin teknolojiyle gelişimine ve girişimcilerin sağlıklı büyümeleri için uygun ortamların yaratılmasına odaklanıyor.

“Dijital çağın ihtiyaçları paralelinde sorgulayan, analitik bakabilen, problem çözme kabiliyeti yüksek nesiller yetiştirmek istiyoruz” diyen Okumuş, sözlerine şöyle devam ediyor: “iki yıldan bu yana ‘NextCoders’ platformumuzla talep eden okullardaki öğrencilere kodlama eğitimleri veriyoruz.

Programımızla mühendislik mesleğini çocuklarımıza anlatıyor, hayallerini teknolojiyle gerçekleştirebileceklerini gösteriyoruz. 2015 yılında kurduğumuz Netaş Wesley Clover fonu altında ise 7 şirketi destekliyoruz.

Netaş as a Platform yapısı ile de teknoloji KOBi’lerine Ar-Ge ve satış kanal desteği sağlıyoruz. Genç liderler yetiştirmek üzere Wtech Teknolojide Kadın Derneği Wtech ile iş birliği halindeyiz.

Bu kapsamda 50 üniversite öğrencisine yüksek teknoloji eğitim platformumuz n-telligent institue’da yetkinlik odaklı kişisel gelişim eğitimleri vermeye başlıyoruz.”

Buket Okumuş, ulusal ve uluslararası platformlarda STEM Takım Sponsorlukları ile gençlerin heyecanlarına da ortak olduklarını belirterek, “Ortaokul ve lisedeki gençlerimizin kendi fikirleri ve ürettikleri projelerle ulusal ve uluslararası yarışmalarda yer almalarını destekliyoruz” diye konuşuyor.

Netaş’ın desteklediği liseli gençlerden oluşan Golden Horn Robotics dünyanın dört bir yanından gelen 44 takımla yarışarak Los Angeles’ta büyük ödül aldı. Robert Kolej Robotik Takımı ise “Bosphorus Regional” yarışmalarında FIRST® Robotics Competition’ın en prestijli ödülü “Chairman’s Awards”u aldı ve NASA sponsorluğunda Houston’da gerçekleşen dünya şampiyonası FIRST Championship’e katılmaya hak kazandı.

“EN GENİŞ GİRİŞİMCİLİK AĞININ YOL ARKADAŞI OLDUK”
Netaş, 80 üniversitede düzenlenen University4Society’ye destek veriyor. 10 binden fazla öğrenciye girişimcilik eğitimi sağlayan programda binden fazla da gönüllü çalışıyor. Ülkenin en geniş girişimcilik ağının yol arkadaşı olduklarını belirten Buket Okumuş, “Programın amacı, üniversitelerde girişimcilik konusunda çalışan öğrencileri sürecin en başında keşfetmek” diyor.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.