Tekstilde yeni girişimciler aranıyor

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından BTSO ve BEBKA ortaklığında düzenlenen Techxtile Start-Up Challenge’a başvurular başladı. 11 Eylül’e kadar başvuruların devam edeceği yarışmayla tekstilde girişimcilik ekosistemini güçlendirmek hedefleniyor.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından BTSO ve BEBKA ortaklığında 22-23 Ekim tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilecek olan 11’inci Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı kapsamında düzenlenen Techxtile Start-Up Challenge programına başvurular başladı. Tekstil alanında ihracatta katma değerin artırılması, yeni teknoloji ve metotların üretim süreçlerine kazandırılması, yenilikçi ürünler tasarlanması, yeni girişimci ve tasarımcıların teşvik edilmesi ve üniversite-sanayi iş birliğinin güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen Techxtile Start-Up Challenge programına başvurular, 11 Eylül Çarşamba gününe kadar devam edecek.

KİMLER KATILABİLİR?
UTİB tarafından 2009 yılında bir ilk olarak gerçekleştirilen ve tüm sektörlere örnek teşkil eden “UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi” 10 yılda sektöre önemli çıktılar kazandırdı. Katma değeri yüksek teknolojiyi sektöre doğru şekilde kazandırabilmek amacıyla “TechXtile Start-Up Challenge” adı altında düzenlenecek etkinliğe, sadece Türkiye’den değil tüm dünyadan 18 yaşını tamamlamış öğrenciler, mezunlar, araştırmacılar, kamu veya özel kurum çalışanları, girişimci adayları, inovasyon yapan ekipler, start up sahipleri bireysel veya ekip olarak katılabilecek.

BÜYÜK ÖDÜL
Değerlendirme sonucunda finale kalan finalistler, Milano’da 10 gün sürecek Kuluçka ve Hızlandırıcı Programa katılım, bir yıl süresince profesyonel mentorluk desteği, ULUKOZA programıyla 200 bin TL TÜBİTAK hibesine hak kazanma fırsatı, patent başvurusu ve yüzde 100 şirket kuruluş desteği, şirket kurma masraflarının karşılanması, bir yıllık muhasebe desteği, Bursa Teknik Üniversitesi Kuluçka Merkezi imkanlarından faydalanmak gibi ödüllerin sahibi olmaya hak kazanacak. Detaylı bilgi ve katılım için https://techxtile.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

SEKTÖRDE ÖNCELİK VERİLEN TEKNOLOJİK ALANLAR
• Tekstilde Bilişim
• Yenilikçi Malzeme
• Teknik Tekstil
• Sektöre Özel Uygulamalar
• Yeni Üretim Süreçleri
• Çevreci ve Sürdürülebilir Alanlar

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.