STARS OF REGION’A BAŞVURULAR BAŞLADI!

Bölgenin en büyük iş ve ekonomi buluşması olan Uludağ Ekonomi Zirvesi, bu yıl ikinci kez Stars of Region yarışmasına ev sahipliği yapacak. Galata Business Angels (GBA) ve Endeavor iş birliğiyle gerçekleştirilen uluslararası yarışma Stars Of Region’a başvurular, 22 Şubat’a kadar http://www.uludagekonomizirvesi.org/stars-of-region soru formu linki üzerinden toplanacak. Başvurular arasından GBA ile birlikte kısa liste oluşturulacak, ardından yapılacak mülakatlar sonucunda ilk 10’a kalan girişimciler, canlı sunum için 22-23 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne davet edilecek. GBA yatırımcıları, Endeavor üyeleri ve Zirve’nin konuşmacılarından oluşacak liderler karşısında gerçekleşecek canlı sunumda, “ilk 3” belirlenecek ve girişimciler yatırımcı çekmeye çalışacak. Jüri, fikrin özgünlüğü, ölçeklenebilirliği, pazarın büyüklüğü, girişimin yarattığı giriş bariyeri, girişimin ve ekibin geçmiş deneyimlerine dayanarak değerlendirmesini yapacak. İlk 3’e kalmayı başaran start up’lar, yatırım çekme fırsatının yanı sıra iş dünyasının en önemli isimleriyle networking şansı da yakalayacak.

TURK PARA VE TIRPORT İŞ BİRLİĞİ
Elektronik para ve ödeme sistemleri şirketi Turk Para ve lojistik yönetimi teknoloji şirketi TIRPORT, 2019’a önemli bir iş birliğiyle başladı. Bu büyük iş birliğiyle on binlerce kamyoncuya, TROY Logolu Param TIRPORT Kart’lar verilecek. Turk Elektronik Para güvencesindeki TROY Logolu ParamKart, Türkiye’deki 2,9 milyon POS cihazı ve binlerce ATM’den paraya hemen ulaşılabilmesini veya ödeme yapılabilmesini mümkün kılıyor.

12 GİRİŞİME YATIRIM YAPACAK
2018 yılında 9 girişime yatırım yapan Tarvenn Ventures, gıda, sağlık, tarım, enerji, oyun, e-ticaret ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren bir girişim portföyü oluşturdu. Yatırım yapılan girişimlerin ortalama değerlemeleri 1,7 milyon TL olurken ortalama hisse oranı ise yüzde 14 olarak açıklandı. Tarvenn Genel Müdürü Mustafa Kopuk, 2019 yılında 12 yeni yatırım hedeflediklerini söyledi.

GIVIN’E METİN HARA’DAN YATIRIM
Sosyal girişim Givin mobil uygulaması, Metin Hara’dan yatırım alarak yeni bir ortaklığa imza attı. Givin, finansal yatırıma ek olarak Hara’nın aktif desteğiyle sosyal ağlardaki bilinirliğini artırmayı, kurumsal ve ünlü isimlerle olan iş birlikleriyle büyümeye devam etmeyi amaçlıyor.

DREAMBU KULUÇKA MERKEZİ AÇILDI
Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi tarafından kurulan DreamBU Kuluçka Merkezi, girişimcilere kapılarını açtı. Mevcut çalışmaları güçlendirici ve bu yapıları Boğaziçi Üniversitesi değerleriyle birleştirici etkiye sahip bir oluşum olarak tanımlanan merkez, dünyayla rekabet edecek yenilikçi şirketlerin Türkiye’den çıkmasına zemin hazırlamak amacıyla hayata geçirildi.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.