Siyasetten sıkılanların sitesi: THE GEYİK


Cem Dişbudak/The Geyik Kurucu Ortağı
İnternet dünyasında çok meşhur bir söz var: İçerik kraldır. Peki gerçekten öyle mi? Yakın zamana kadar değildi, ama içerik artık gerçek anlamda krallığını ilan ediyor. Bunun sonucu olarak da Türkiye’de ve dünyada artan içerik siteleri, paylaşılabilir görsel ve yazılı içeriklerle internet dünyasını ele geçiriyor. Geleneksel medyanın trafik çekmek için attığı başlıklardan sıkılan internet okuyucusu, gerçekten ilgi çekici içerikler sunan yeni medya sitelerine yönelmeye başladı.

The Geyik’in hikayesi de tam bu noktada başlıyor. Can ve Cem Dişbudak olarak biz The Geyik’i, 2014 yılında kurduk. The Geyik, kullanıcıların eğlenceli listeleri, ilgi çekici videoları, ilham veren dekorasyon ve seyahat önerilerini ve viral içerikleri bulduğu bir içerik sitesi. Çizim ve tasarımlar, sinema, kültür, kadın hakları, hayvan dostlarımız, doğadan haberler ve elbette ki komik içerikler de sitede bulabileceğiniz kategorilerden bazıları. The Geyik’i klasik içerik sitelerinden farklı kılan en büyük özelliği ise gücünü sosyal medyadan alması ve bunu yaparken siyasetten ve gündem haberlerinden uzak durmaya özen göstermesi. Kısa zamanda 116 bin Facebook hayranına ve milyonluk sayfa gösterimine sahip bir site olan The Geyik, çoğunluğu editörler ve sosyal medya gurmelerinden oluşan 10 kişilik bir ekip tarafından hazırlanıyor.

Klasik reklam modellerine ek olarak markalara özel içerikler de hazır layan sitenin bir diğer gelir modeli ise The Geyik ürünleri. AR-GE aşamasında olan ürünlerin önümüzdeki 3 aylık süreçte bölgesel ve küresel partnerler eşliğinde satışa sunulması bekleniyor. Özellikle son aylarda yakaladığımız yükselişi hızlandırmak amacıyla çeşitli yatırım kulüpleri ve melek yatırımcılarla görüşüyoruz. Siteyi ziyaret etmek için: www.thegeyik.com

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.