Araç hizmetlerini tek kanalda toplayacağız


1988 Ankara doğumluyum. ODTÜ Kimya Mühendisliği’nden mezunum. Bosch Siemens Ev Aletleri Çerkezköy Yerleşkesi’nde profesyonel kariyerime tedarik zincir yönetimi biriminde başladım.

Ayşenur Kaya Yalçın / Malias Kurucusu

Burada yalın üretim teknikleri, maliyet yönetme teknikleri, Ar-Ge proje yönetimi konularında uzmanlaştım. Bu görevimden sonra ABD’de endüstriyel kenevir bazlı gıda takviyeleri üzerine kurulan bir start up’ta başmühendis olarak çalıştım. ABD dönüşü de kendi girişimime başladım.

FİKİR NASIL OLUŞTU?

Malias aslında hiçbir dilde anlamı olmayan bir kelime. Fikrin çıkışı ABD’ye olan ziyaretim öncesi ve sonrası oluştu diyebilirim. Çünkü gitmeden ve dönmeden kendi arabamla ilgili yapmam gereken işler vardı ve bu işler için bir yakınımın ya da tanıdığın desteğine ihtiyaç duyuyordum.

Aracımı satmak istedim ancak hemen satabilmek için getirinin önemli bir kısmından vazgeçmem gerekiyordu. Mali getiriden vazgeçmeyeceğim seçenekte zaman ve emek gerekiyordu. Bu sorunu bir kenara not olarak almıştım. Ocak 2020’de projemizin startını verdik.

BETA SÜRÜMÜ YAYINLADIK

Şu an projemizin beta sürümünü yayınladık. Uygulamamız Android markette bulunuyor, kısa sürede de Apple Store’da yer alacak. Arabayla yapılmak istenmeyen, katma değersiz görünen, yapılması kişilere zor gelen işleri yapıyoruz ve bunu uygulama aracılığıyla gerçekleştiriyoruz.

Beta sürümümüzde kullanıcılarımız almak istediği hizmeti, yeri ve zamanı seçiyor, almak istedikleri hizmetle ilgili özel bir istekleri var mı onu belirtiyorlar. (İngilizce konuşan bir şoför ya da takım elbiseli bir şoför gibi…).

Bu talep, sistemimizde bulunan en uygun kişiye yönlendiriliyor ve hizmeti gerçekleştirmek üzere yola çıkılıyor. Temel olarak sistem bu şekilde işliyor.

HEDEF BÜTÜN TÜRKİYE

Web sitesi lansmanımızı 15 Temmuz’da gerçekleştirdik, 15 Temmuz’dan bu yana aktif olarak 85 bireysel, 7 kurumsal üyemiz bulunuyor. Kadın kullanıcılardan daha çok talep göreceğimizi düşünüyorduk, ancak araba konusunda karar verici grup erkekler olduğu için daha çok erkeklerden talep alıyoruz.

İlk hedefimiz alfa sürümümüz olarak araç hizmetlerini tek kanalda toplayarak pazaryeri sistemiyle çalışan bir kanal oluşturmak. Daha sonra bu sistemi bütün Türkiye’de uygulayarak büyütmek istiyoruz. Bir sonraki adım, bu sistemi global olarak dünyaya servis etmek olacak.

Türkiye’de ve dünyada platformumuz dahilinde verdiğimiz hizmetleri veren ve daha çeşitli hizmetleri sağlayan kuruluşlar var. Bizim bu kuruluşlardan en büyük farkımız ekonomik oluşumuz, satış destek hizmetlerimiz ve erişilebilirliğimiz.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.