Code.YapıKredi Hızlandırma Programı

GİRİŞİMLER PROJELERİNİ DEMODAY’DE TANITTI
Code.YapıKredi Hızlandırma Programı kapsamında 10 girişim KWORKS’de düzenlenen Demoday’e katıldı. Girişimciler, Demoday’de ürünlerini Yapı Kredi ile olası iş birlikleri ve yatırım alma fırsatları için banka yöneticilerine tanıtma fırsatı buldu.

Yapı Kredi, ülkemizi geleceğe taşıyacak yüksek katma değerli projelerin geliştirilmesine ön ayak olmak ve girişimcileri desteklemek adına hayata geçirdiği Code.YapıKredi platformu ile çalışmalarına devam ediyor. 7’den 70’e farklı yaş ve eğitim gruplarındaki herkes Code.YapıKredi’de online kodlama eğitimlerinden ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Platform kapsamında ayrıca hackathonlar ve kamuya açık farklı etkinliklerle girişimcilik kültürü destekleniyor.

Code.YapıKredi Hızlandırma Programı sonucunda geçtiğimiz günlerde 10 girişim KWORKS’de düzenlenen Demoday’e katıldı. Girişimciler, Demoday’de farklı sektörlere farklı çözümler sunan ürünlerini Yapı Kredi ile olası işbirlikleri ve yatırım alma fırsatları için banka yöneticilerine tanıtma imkanı buldu.

Code.YapıKredi Hızlandırma Programı kapsamında Demoday’e katılan girişimler şu şekilde oldu:

Balya: Anlık bildirimler ile kullanıcıları döviz kurları, piyasa haberleri hakkında bilgilendiren finansal asistan.

DigiliraPay: Türk lirasını Waves blok zincirinde barındırılan TL jetonlarına dönüştüren ödeme sistemi.

DevriKolay: İkinci el araba satışlarında noter kanalı aracılığı ile güvenli para transferini sağlayan mobil uygulama platformu. Girişimin arkasındaki ekip, Yapı Kredi’nin geçen sene düzenlediği hackathonda da birincilik ödülünün sahibi olmuştu.

GameHub: Bilgisayar oyunlarının cihazlara indirilmesine gerek kalmadan, web tarayıcısı üzerinden oynanabilmesine olanak sağlayan bir bulut oyun platformu.

Ludens: BES / Fon yatırımı üzerine RoboAdvisory girişimi.

Missafir: Veri odaklı dinamik fiyatlandırma çözümleri sunun PropTech girişimi.

Muhsis: Küçük ve orta ölçekli firmalar için web tabanlı, yeni nesil ticari yazılım.

Rentrovi: Yeni nesil C2C modeli gelenekselin dışına çıkan kiralama sistemi.

Sanction Trace: Uluslararası yaptırım listelerini sürekli izleyen, bu listeleri müşterinin veri tabanlarına ve isteklerine göre belirli aralıklarla karşılaştıran, olumlu veya olumsuz sonuç verme ve raporlama sistemi.

Salesmot: Davranış değişikliğini oyunlaştırma teknikleriyle tespit ederek çalışanların iş yaşamındaki motivasyon sorunlarını çözen platform.

Yapı Kredi’nin, Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi (KWORKS) ile birlikte gerçekleştirdiği Code.YapıKredi Hızlandırma Programı’nın ilk dönemine 200’den fazla başvuru olmuştu. Başvurular arasından seçilen finansal teknolojilerden bilgisayar oyunlarına kadar farklı alanlarda faaliyet gösteren girişimler, program kapsamında 6 ay boyunca eğitimlerden, danışmanlık ve mentorluk desteklerinden yararlanmıştı. Girişimciler, programda ayrıca KWORKS’ün çalışma alanları ile tüm teknik ve altyapı desteğinden de faydalanmıştı.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.