KOBİ’lerin finansçısı olacak

Muhsis (muhsis.com), mikro işletmeler, küçük ve orta ölçekli KOBİ’lerin tüm finansal süreçlerini takip etmeleri için geliştirilmiş bir SaaS uygulaması. 2004 yılından itibaren muhasebe paket programları, ERP yazılımları gibi ticari iş süreçleri yazılımları yapan şirketlerde görev alarak farklı sektörlerden yaklaşık 2 bin 500 kadar şirkete gidip danışmanlık verdim, süreçleri ve problemleri yerinde görerek Muhsis fikrini geliştirdim. Fikirle beraber diğer kurucu ortak Emre Kılınç ile Muhsis serüvenine başladık. Şu an ekibimizin diğer üyeleri de Ozan Çakin ve Emre Sandıkçı.

Ercan Şiranlı / Muhsis Kurucu Ortak

“AMACIMIZ”
Birçok mikro işletme ve KOBİ’nin, var olan muhasebe uygulamalarını farklı nedenlerle kullanmadıklarını fark ettik. Bunun nedenlerine baktığımızda, kullanmamakta haksız da değiller. Çünkü var olan muhasebe uygulamaları genel olarak Windows uygulaması, yani kullanmanız için kendinize ait bir bilgisayara kurmanız gerekiyor. Tabii kullanıcı sayınız 1’den fazla ise her kullanıcı için de ayrı ücret ödemeniz gerekiyor. Hem yazılım hem donanım maliyetlerini düşününce sadece gelir gider takibi yapmak isteyen ufak bir işletme için çok ciddi maliyetler söz konusu olabilir. Bir de bu maliyetlere, servis ve danışmanlık rakamları eklenince iş tamamen içinden çıkılmaz bir hale geliyor.

AYLIK KİRALAMA MODELİ
Muhsis’in amacı ilk olarak, işletmeleri bu yüksek maliyetlerden kurtarmak. Aylık kiralama modelini benimseyen Muhsis, çok fazla özelliği çok düşük rakamlarla kullanıcıya sunarak ve ekstra bir ücret talep etmeden işletmelere fayda sağlamayı amaçlıyor. Muhsis’in ikinci amacı, birçok özelliği kullanıma ekstra ücret almadan sunmak. Abone olduğu paket tutarını ödemesi yeterli olacak.

İlk hedefimiz, release sürümü tamamlayıp kullanıcıya sunmak. Aslında şu an kullanıcılarımız var. Muhsis yaklaşık 3 ay önce Beta sürümü ile yayınlandı. 250 kadar kullanıcı üye olup muhsis.com’u denedi ve bize geri bildirimde bulundu. Buradan aldığımız geri bildirimlerle ürüne son geliştirmeleri yapıyoruz. 2019 yılının sonuna kadar, geri bildirimlerden yola çıkarak, birçok özelliği geliştirip kullanıma sunmak istiyoruz. Her start up gibi biz de hızlı büyümek, ihtiyaçları karşılamak, reklam ve pazarlama faaliyetlerini daha iyi yapmak için bütçeye ihtiyaç duyuyoruz. Bu sebeple doğal olarak yatırım almak isteriz. Halihazırda bizi takip eden ve fikir aldığımız bazı yatırımcılar da var. 2019 yılı itibariyle yatırımcı görüşmelerine başlamayı planlıyoruz.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.