Ayın tweet’leri


ÖZLEM AYDIN AYVACI - oaydin@capital.com.tr

ÖZLEM AYDIN AYVACI – [email protected]

TONY HSIEH / Zappos.com CEO’su
“Yağmurda sizinle dans eden kişi fırtınada sizinle yürüyecektir.” “Ben hayalperest değilim, ben girişimciyim.” @tonyhsieh

 

BILL GATES

BILL GATES

BILL GATES / Microsoft Başkanı
“Öğrencilerin dünyayı nasıl değiştireceklerini konu alan fikirlerini duymayı seviyorum. Bu yıl da Imagine Cup’ta heyecanlı finalistlerle tanıştım.” “3 boyutlu yazıcılar fakir ülkelerin kaderini değiştirebilir.” @BillGates

 

 

CİHAT DÜNDAR

CİHAT DÜNDAR

Cihat Dündar / Biota Yönetim Kurulu Başkanı
“İnsanlar üçe ayrılır. Gerçekten başarılılar, başarılıyım diye geçinenler ve başarılı insanlar üzerinden geçinenler.” @cihat_dundar

 

MEMDUH BOYDAK

MEMDUH BOYDAK

MEMDUH BOYDAK / Boydak Holding CEO’su
“İş hayatından bir deneyim: Her kim ki oyun planını rakibini ya da birlikte iş yaptıklarını yok etmek üzere kurmuşsa hep hüsrana uğramıştır.” @memboydak

 

AHMET ÖZOKUR / Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi
“Hayat savaşmadan kazandırmıyor hiçbir şeyi. Savaşarak kazanmanın tadından da yenmiyor. Çikolata gibi tatlı geliyor insana.” @ahmetozokur

 

NAFİ GÜRAL

NAFİ GÜRAL

NAFİ GÜRAL / Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı
“Üretim yapıyorsanız teknolojiye, piyasa beklentilerine uyum konusunda rakiplerinizden önce davranmakla şirketinizi hep öne çıkarmış olursunuz.” @nafigüral

 

Erol Bilecik / Index Group Yönetim Kurulu Başkanı
“Oyuna katılan değil oyunu başlatan olun.” @ErolBilecik

 

Davut Doğan / Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı
“Rakiplerin yaptıklarını taklit ediyorsa iyi işler yapıyorsun demektir. Yeni bir şeyler yapmak lazım.” @davutdogan

 

HASAN VATAN

HASAN VATAN

HASAN VATAN / Vatan Bilgisayar YKB
“Otuz yıl önce ‘Bilgisayar işinizi büyütmez, bilgisayarın işlerine sağlayacağı katkıyı öngörebilenlerin işleri zaten büyür’ diye satış yapardım.” @hasanvatan

 

HAKKI ARIKAN

HAKKI ARIKAN

HAKKI ARIKAN / Markafoni Kurucu Ortağı
“Ekibi içinde birlik duygusunu desteklemeyen pazarda rekabetin karşısında yalnız kalmaya mahkumdur.” @Hakki_Arikan

 

HASAN ASLANOBA / Aslanoba Capitals YKB
“Başarı, o işe tutkuyla bağlı olmayı gerektirir. İşte tüm mesele bu. Sonuca bu yoldan gidilir.” @AslanobaHasan

 

GAMZE CİZRELİ

GAMZE CİZRELİ

“İLHAM VERENLERİ SOSYAL MEDYADAN İZLİYORUM”
GAMZE CİZRELİ / Big Chefs’in kurucusu

FACEBOOK VE INSTAGRAM’DA Sosyal medyayla arası oldukça iyi olan bir diğer başarılı girişimci Big Chefs Kurucusu Gamze Cizreli. Cizreli, en çok Facebook ve Instagram’ı kullandığını belirtiyor. Hangi sosyal medya kanalında ne tür paylaşımlar yaptığını şöyle anlatıyor:

HER BOŞLUKTA “Twitter’ı takip ettiğim isimleri ve gündemi izlemek için kullanıyorum. Instagram’da ise daha çok kişisel zevklerimi, seyahatlerimi, yeme içme deneyimlerimi, hayat tarzımı yansıtan fotoğrafları paylaşıyorum. Dünyanın dört bir yanından bana ilham veren yaşam tarzı isimlerini ve yakın dostlarımı takip ediyorum. Her boş kaldığımda hesaplarımı kontrol edebiliyorum.

ENTEGRE İLETİŞİM Kişisel iletişimimle marka iletişimim birbiriyle tamamen entegre ilerliyor. Sosyal medya günümüzün en etkili iletişim ve pazarlama aracı. Bu nedenle sosyal medyadaki marka yönetimimiz için danışmanlık alıyoruz. Ajansımız aracılığıyla sitelerimiz ve hesaplarımızda yoğun bir içerik paylaşımı yapıyoruz.”

 

TARKAN ERSUBAŞI

TARKAN ERSUBAŞI

Patronlar sosyal medyada
“SOSYAL MEDYADAN KALAN ZAMANDA ÇALIŞIYORUZ”
TARKAN ERSUBAŞI Procat CEO’su

TEKNOLOJİ GİRİŞİMCİSİ Tarkan Ersubaşı, Türkiye’nin önde gelen teknoloji girişimcilerinden biri. 2004 yılı sonunda profesyonel hayatını noktaladı ve Procat’i kurdu. Teknoloji ve müşteri hizmetleri alanında faaliyet gösteren Procat, Türkiye’de pek çok ilki hayata geçiren, ödüllü bir şirket. Bu başarının ardındaki isim de Tarkan Ersubaşı. Ersubaşı bir teknoloji girişimcisi olarak sosyal medyada da oldukça etkin.

GÜNCEL KALMAK İÇİN Ersubaşı, sosyal medyadaki varlığını şöyle anlatıyor: “Güncel olabilmek için sosyal medya ile iç içeyiz. Sosyal medya yoğun iş hayatının içinde vazgeçilmez önemli bir parça. İnternet çağının başında insanlar çalışırken boşta kalan zamanlarında internette geziyorlardı. Şimdiyse web 2.0 ve sosyal medyanın yayılmasıyla neredeyse sosyal medyadan boşta kalan zamanlarda çalışıyoruz diyebiliriz.

TAKİPÇİ VE PAYLAŞIMCI Ben de sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorum. Profesyonel açıdan gelişmeleri LinkedIn’den, Türkiye ve dünyadaki gündemi Twitter’dan, arkadaşlarımı ve özel çevremi ise Facebook’tan takip ediyorum. Bunların dışında Youtube’da hem profesyonel hem özel çok sayıda marka, kişi ve konunun videosunu takip ediyorum.”

VEHBİ VARLIK

VEHBİ VARLIK

“DÜNYAYI TWITTER’DAN TAKİP EDİYORUM”
VEHBİ VARLIK / İnoksan Mutfak
Yönetim Kurulu Başkanı

SIKI İLİŞKİ Endüstriyel mutfak sektörünün başarılı girişimcilerinden Vehbi Varlık da sosyal medyada oldukça etkin. Sosyal medyayla ilişkisini “oldukça sıkı” olarak tanımlayan Varlık, “Sabah işe giderken, gündemi Twitter’dan takip etmeye çalışıyorum. Gün içinde fırsat buldukça son dakika haberlerini, önemli konuları yine Twitter aracılığıyla takip ediyorum” diyor.

TRENDLER, GELİŞMELER Varlık’ın en aktif olduğu sosyal medya kanalı Twitter. Dünyadaki tüm gelişmeleri ve sektörüyle ilgili trendleri Twitter’dan izleyen Varlık, sosyal medyanın hayatındaki varlığını şöyle ifade ediyor: “Twitter’da hem takip etmekten hem içerik paylaşmaktan keyif alıyorum. Aynı zamanda birçok markanın gündemini, işlerini ve içeriklerini takip etme fırsatını yakalıyorum.
İŞİME DE YARIYOR Twitter hesabım @ VehbiVARLIK. Her gün Twitter hesabıma bakmaya çalışıyorum. Dünya endüstriyel mutfak sektörünü Twitter’dan izliyorum.”

TALHA ÇİLEK

TALHA ÇİLEK

“INSTAGRAM’DA ÇOK AKTİFİM”
TALHA ÇİLEK
Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi

İLETİŞİM KANALIM Çilek Mobilya’nın girişimcileri de sosyal medyada oldukça etkin. Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek, sosyal medyayı yakından takip ediyor. Sosyal medyayı arkadaşlarıyla iletişim kurma kanalı olarak da değerlendiren Çilek, son zamanlarda en aktif olduğu sosyal mecranın Instagram olduğunu söylüyor.

İNTERNET SİTEM VAR Çilek, sosyal medya deneyimlerini şöyle anlatıyor: “Fotoğraf çekmek en büyük hobim. Eşimle birlikte gittiğimiz seyahatlerde çektiğimiz fotoğrafları ve bilgileri aktardığımız bir de internet sitemiz var. Adı Gümüş Pusula. Instagramdan paylaştıktan hemen sonra tepki almak, çok hoşuma gidiyor.

İŞ GÖRÜŞMELERİNDEN ÖNCE
LinkedIn de iş hayatında bazı görüşmelerimden önce kullandığım bir kanal. Çok faydalı oluyor. Twitter hesabım da var. Ama orada eskisi kadar aktif değilim.”

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.