Ayın tweet’leri


Hamdi Ulukaya

Hamdi Ulukaya

HAMDİ ULUKAYA / Chobani Kurucu ve CEO’su
“Bir kap yoğurt dünyayı değiştiremeyebilir ama onu nasıl yaptığınız dünyayı değiştirebilir.” @hamdiulukaya

 

Ali Ülker

Ali Ülker

ALİ ÜLKER / Yıldız Holding Yönetim Kurulu
Başkan Yardımcısı
“İnovasyon merakla başlar. ‘Kediyi merak öldürür’ sözünü kabul edemiyorum. Bizim böyle meraklı kedilere ihtiyacımız var.” @Ali_Ulker

 

Ümit N. Boyner

Ümit N. Boyner

ÜMİT N. BOYNER / Boyner Holding
Yönetim Kurulu Üyesi
“Küresel ekonomik dengelerde uzun sürecek düşük büyüme nedeniyle ‘yeni normal’i anlamak ve buna alışmak zaman alacak.” @umitnazliboyner

 

Güçlü Gökozan

Güçlü Gökozan

GÜÇLÜ GÖKOZAN / BuldumBuldum.com
Kurucu ve CEO’su
“Girişimcilik kendi aklında gördüklerini başkalarının da göreceği hale getirmek olsa gerek.” @GucluGokozan

 

Alphan Manas

Alphan Manas

ALPHAN MANAS / Brightwell Holding
Yönetim Kurulu Başkanı
“Rekabette hız önemli olacaksa dinamik şirketler ayakta kalır. 100 yaşında şirket olmak artık prestij olmaktan çıkacak.” @alphanmanas

 

Esin Güral Argat

Esin Güral Argat

ESİN GÜRAL ARGAT / Gürallar
Lav Yönetim Kurulu Başkanı
“İnternet girişimciliğinde sermayeye erişim en önemli etken. E-ticarette güven artışını sağlamak üzere şirketlerin akredite olacağı trust mark sistemi kurulmalı.” @esinguralargat

 

Emin Hitay

Emin Hitay

EMİN HİTAY / Hitay
Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı
“Girişimcinin en önemli işi, fırsatları olduğu kadar engelleri de avantaja çevirmektir. Risk almak ve cesaretli davranmak girişimciliğin olmazsa olmazıdır.” @EminHitay

 

Sina Afra

Sina Afra

SİNA AFRA / Markafoni Kurucu Ortağı
“Farkınız özgürlüğünüz, cesaretiniz girişimciliğiniz olsun.” @SinaAfra

 

Arden Agopyan

Arden Agopyan

ARDEN AGOPYAN / CloudArena Kurucu Ortağı
“Hafta içi öğlene kadar elektriğin habersiz kesildiği, internetin düzgün çalışmadığı bir ülkede internet işi yapmaya çalışmaktır girişimcilik.” @ardenagopyan

 

Yomi Kastro

Yomi Kastro

YOMİ KASTRO / Inveon Yönetici Ortağı
“En önemli knowhow, hiçbir şey bilmediğinizi ve her şeyin değiştiğini kabul etmek.” @Yomi_Kastro

Patronlar sosyal medyada

Evrim Aras

Evrim Aras

“DÜNYAYI SOSYAL MEDYADAN İZLİYORUM”
EVRİM ARAS / Aras Kargo YKB ve CEO’su
UZAK KALMAK MÜMKÜN MÜ? Artık dünya liderlerinin seçim kampanyaları dahi sosyal medya üzerinden yürütülüyor. Bu dünyadan uzak kalmak mümkün değil. Her gün mutlaka sosyal medya üzerinden gündeme ve ekonomiye ilişkin haberleri takip ediyorum. Ayrıca sektöre ilişkin yenilikleri ve dünya trendlerini de buradan izliyorum. Twitter’ı şirket hesabından takip ediyorum. Facebook ve LinkedIn’de aktif bir kullanıcıyım.

SOSYAL MEDYA ADRESLERİM Her gün mutlaka hesaplarımı kontrol ediyor ve haftada birkaç kez paylaşımlarda bulunuyorum. Ek olarak şirket Twitter hesaplarımızdan da markamıza ilişkin bilgiler vererek görüş bildiriminde bulunuyorum.

NEREDE-NE PAYLAŞIYOR? Facebook üzerinden genellikle markamıza ilişkin yenilikleri ve duyuruları paylaşıyorum. LinkedIn ise sektör araştırmalarını takip etmek için oldukça zengin bir mecra. Burada uluslararası alanda yayınlanmış makaleleri takip ediyor ve kendi hesabımda paylaşıyorum.

Hayri Levi

Hayri Levi

“EN HIZLI VE TARAFSIZ HABER ALMA KANALI”
HAYRİ LEVİ Panço Yönetici Ortağı
KISA SÜRELİ MOLALAR Sosyal medyayı dünyadaki gelişmeleri en hızlı ve tarafsız şekilde takip edebildiğim kanal olarak görüyorum. Aynı zamanda yoğun iş temposunda, sosyal medya sayesinde kısa süreli molalar vermek konsantrasyonumu sağlıyor.

AKTİF TAKİPÇİYİM Twitter ve Facebook sitelerinde hesaplarım var. Çok aktif bir kullanıcıyım diyemem daha çok aktif bir takipçiyim. Haberleri takip edebilmek için bile sosyal medyadan faydalanıyorum. Zaman zaman kişisel ya da işim gereği çeşitli paylaşımlar yapabiliyorum. Sosyal medyayı insanlarla iletişim kurabilmek için de kullanıyorum. Yoğun iş tempomda arkadaşlarıma vakit ayırabilmemin bir yolu aynı zamanda.

BİREBİR İLETİŞİM Her gün Facebook ve Twitter hesabıma girerim ama her gün bir paylaşımda bulunmuyorum. Pazarlama mecralarımız arasında sosyal medya, bizim için ilk sırada bulunuyor. Yaptığımız yatırımların sonucunu ölçümleyebiliyoruz. Diğer pazarlama mecralarına oranla daha kısıtlı bütçelerle doğru hedef kitlesine ulaşabiliyoruz. Sosyal medyayı müşterilerimizle birebir iletişim kurabileceğimiz nokta olarak görüyoruz.

Ceyden Casaretto

Ceyden Casaretto

“ARADA BİR YAPILACAK BİR İŞ DEĞİL”
CEYDEN CASARETTO partipaketi.com kurucusu
HIZLI VE GÜNCEL Partipaketi.com kurulduğundan beri sosyal medyada aktif bir şirket. Günümüzün dinamik yapısı da bunu gerektiriyor. İnternet ortamında var olmak için hızlı ve güncel olmalıyız. Bu yapı da zaten partipaketi.com’a çok uygun.

ÇOK AKTİFİZ Her gün sosyal medya hesaplarımıza giriyoruz. Zaten sosyal medyada var olmak “arada bir” yapılacak bir şey değil. Bu işimizin önemli bir parçası ve günümüzün gereği. Üstelik hedef kitlemizin beklentisi. Sosyal medyayı en aktif kullanan şirketlerden de biriyiz.

HER YERDEYİZ Sosyal medyada güncel bazda aktifiz. Tüm sosyal paylaşım sitelerinde varız; haberlerimizi, fotoğraflarımızı, fikirlerimizi paylaşıyoruz. Eğlenceli ve ödüllü testler yayınlıyor, takipçilerimizin sorularını yanıtlıyoruz. Blog sayfamız ve internet sitemizle de zaten 7/24 ulaşılabilir konumdayız. Bizi merak edenler, istedikleri sosyal mecrada bizi “Partipaketi” markamızla arayabilir ve bulabilir.

Hasan Can Çoker

Hasan Can Çoker

“FOURSQUARE’DAN VAZGEÇEMEM”
HASAN CAN ÇOKER İMİB Yönetim Kurulu Başkanı
KOLAY İLETİŞİM Arkadaşlarla kolay iletişim için sosyal medyanın vazgeçilmez olduğunu düşünüyorum. Sosyal medyayı daha çok arkadaşlarımla aramda bir aktivite ve paylaşım aracı olarak görüyorum ve paylaşımları bu doğrultuda gerçekleştiriyorum.

FOTOĞRAFLAR FOURSQUARE’DA Facebook ve Foursquare hesaplarımı aktif olarak kullanıyorum. İşim gereği yurtiçi ve yurtdışında pek çok yere yolculuk yapıyorum. Özellikle gittiğim yerlerde ilginç bulduğum mekanların fotoğraflarını Foursquare’da paylaşmayı alışkanlık haline getirdim.

İLİŞKİLERİ SICAK TUTUYOR
Facebook, yoğun iş temposu nedeniyle uzak kaldığım arkadaşlarımla ilişkileri sıcak tutmak ve hayatlarındaki gelişmeleri takip etmek için önemli bir araç. Facebook hesabımı daha çok arkadaşlarımla iletişim için kullanıyorum. Paylaşımlarım ruh halimi ve yansıtıyor.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.