Yeni sayıda neler var?


Start Up Ağustos-Ekim sayısı yine çok dolu. Emre Kuttepeli, İhsan Elgin, Burak Büyükdemir ve Berrak Kutsoy gibi ekosistemin değerli isimlerine her sayıda yer veren dergi çok sayıda kapsamlı araştırmayla da gündemdeki en kritik konuları masaya yatırıyor.
Endeavor Türkiye, TOBB GGK ve Bizz Consulting’in birlikte hayata geçirdiği “Startup Dostu Şirketler” ödül töreninin kazananları, nasıl start up dostu olduklarını, bu kapsamda neler yaptıklarını ve neler planladıklarını Start Up’a açıkladı.

Biotech start up’ları fintech’lerle beraber dünya üzerinde en çok yatırım alan iki alandan biri. Dünya üzerinde sadece 2016 yılında küresel olarak 500’ün üzerinde biotech start up’a 8 milyar dolar yatırım yapıldı. Milyar dolarlık potansiyel barındıran biyotech alanında ne tür fırsatlar olduğunu da yeni sayıda detaylarıyla görmek mümkün.

Mobil yeni girişimler açısından en cazip alan… Birçok geleneksel sektörün mobil girişimlerle ciddi dönüşüm yaşaması bekleniyor. Peki mobilde en çok hangi alanda yeni girişime yer var? Bu sorunun yanı sıra başarılı bir mobil girişim için atılacak kritik adımlara dair ipuçları da derginin ilerleyen sayfalarında yer alıyor.

Kapsamlı araştırmaların yanı sıra Start Up çok sayıda başarı hikayesiyle ilham vermeye devam ediyor.

Caroline Koç ve Banu Yentür, girişimcilik ruhlarının peşinden giderek Haremlique ve Selamlique markalarını nasıl yarattıklarını, Elif Boyner ve Melis Abacıoğlu da mobil uygulama Sweaters’ın hikayesini Start Up okuyucuları için paylaştı.

Start Up’ın yeni sayısını bayinizden edinebilir, tablet ve telefonlarınızdan da okuyabilirsiniz. AppStore / GooglePlay

 

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.